Americký
buldok

American Bulldog

Obecné informace

Povaha

Buldok je vynikající společník, výborný hlídač a mimořádně oddaný pes. Byl zrozen, aby sloužil svému pánovi. Jsou vhodní k dětem a dobře si rozumí i s ostatními domácími zvířaty. Je samostatný ve svém rozhodování a netrpí změnami nálad. Obzvláště samci bývají závislí na pánovi, zatímco samice inklinují spíš k dětem. Je to sportovní pes, který se ale hodí i k lovu.

Popis

Charakteristickým rysem amerického buldoka je jeho statná a svalnatá atletická postava s velkou, čtvercovou hlavou a širokou hrudí. Má zkrácený čenich zformovaný do krabice a hlubokou, nadměrně slintající tlamu s mírným předkusem. Hřbet je krátký a silný, břicho mírně vtažené a končetiny výborně osvalené. Středně silný ocas by měl dosahovat k hleznům. Srst je krátká, tvrdá a lesklá, s minimálně padesáti procentním zastoupením bílých skvrn. Protože se nejedná o typického výstavního psa, pohybuje se jeho velikost a váha v poměrně velkém rozmezí. Výška v kohoutku je od 43 do 71 cm a váha od 30 do 61 kg. V průměru se dožívá 16 let.

Klasifikace FCI

Americký buldok je národním plemenem a FCI (Mezinárodní kynologická federace) ho dosud neuznala.

Historie plemene americký buldok

Předchůdcem tohoto plemene je Anglický buldok neboli Bull, kterého používali při lovu medvědů jako návnadu a také při býčích zápasech (Bull = býk). Spolu s anglickými emigranty byl pak přivezen do Ameriky. Zatímco v Anglii byl šlechtěním zmenšen a jeho povaha byla zmírněna, v Americe zůstal divoký a energický.

Poprvé byl termín bulldog použit v roce 1631 pro psy, kteří lovili kance a byli ochotni za svého pána položit život. Tuto vlastnost pak dědili i buldoci používaní k hlídání stád a obydlí farmářů. Po druhé světové válce plemeno téměř zaniklo, ale díky snaze jistého pana Johnsona ze státu Georgia se podařilo buldoka uchovat pro další generace. V jeho rodině je chov amerického buldoka tradicí, kterou založil jeho otec. Pan Johnson tedy nakoupil nejlepší psy, kteří ještě zbyli, a založil linii, která je považována za nejlepší na světě. Jeho psi vypadají již několik desítek let stejně a jsou tak dobří, že za jednoho mu nabízeli až 50 tis. dolarů. Neprodal. Tento, dnes již starý pán, byl zvolen předsedou Celosvětového amerického buldok klubu a je to on, kdo se největší měrou zasloužil o popularizaci tohoto plemene. V Americe je buldok téměř legendou a stal se dokonce maskotem námořních sil.

VIDEA plemene americký buldok

Pro videa s plemenem americký buldok klikněte ZDE

Buldoka má nebo měl(a) doma:

Zpěvačka Pink

Základní péče

Buldok potřebuje přítomnost své rodiny a svého pána, potom je šťastný. Úprava srsti se provádí kartáčem s pevnými štětinami a koupe se, jen když je to opravdu nutné. Srst nevydává žádný zápach a proto je buldok vhodný i pro alergiky. Pokud má pes bílou barvu, je třeba zkontrolovat, zda není hluchý. Americký buldok potřebuje alespoň mírné cvičení. Protože je to však plemeno ze skupiny molossů, je třeba být důsledný a hlavně trpělivý. Pes by se měl naučit poslechnout na první rozkaz. Přestože je schopný se mnohému naučit, není určen pro vrcholovou kynologii.

Chovatelské stanice

Chovná stanice Red Cock | Chovatelská stanice SAKRAMETO | BULLGOLDS | TENESCO - NERAKA | Thorbulls | U Horní obory | SEMTEX- BULL
Počet zobrazení: 158 948

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI XI: FCI neuznaná plemena
Velikost Velká plemena
Původ plemene USA
Výška v kohoutku 43 - 71 cm
Hmotnost v dospělosti 30 - 61 kg
Věk 16 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina XI: FCI neuznaná plemena
Sekce Neuznaná
Číslo standardu FCI č.

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Americký buldok doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?