Americký
foxhound

American Foxhound

Obecné informace

Povaha

Protože to je lovecký pes zvyklý žít ve smečce, velmi dobře se snese s ostatními psy, ale i lidskými členy smečky. Je ideální k dětem a svoji radost dává najevo štěkáním a melodickým, táhlým vytím. Tím se také odlišuje od „Angličana".  Jeho lovecký pud je tak silný, že pokud dostane sebemenší podnět, vydává se po stopě a chce lovit. To může komplikovat situaci, pokud doma chováte ještě jiná zvířata než psy. Je to elegantní pes, rychlý a vytrvalý. Díky svým genům je velmi odvážný a neúnavný v boji. Přestože má rád svou rodinu, není to typický domácí mazel. Potřebuje běhat, pracovat. Vydrží bez problému celodenní práci a uběhne i velmi dlouhé vzdálenosti. K cizím lidem se chová nejednoznačně. Někdy zaujme obranářský postoj, jindy člověka přijme.

Popis

Americký foxhound je o něco málo menší než Anglický foxhound a je také rychlejší a ladnější. Kromě toho má i lepší čich, takže v lovu je výkonnější. Výška v kohoutku je od 53 do 63 cm a váha od 30 do 34 kg. Má velké, daleko od sebe posazené uši hnědé až ořechové barvy, dlouhý, hranatý čumák a dlouhé uši posazené v úrovni očí. Tělo má svalnaté a silné, ocas mírně zvednutý nahoru a poměrně štíhlý. Srst je přiléhavá, hustá a krátká. Může být celý bílý, nebo trikolórní s černými, hnědými a bílými skvrnami. Průměrně se dožívá 12 let.

Klasifikace FCI

Původní standard plemene byl ustaven v roce 1979, země původu je USA. Podle FCI (Mezinárodní kynologická federace) je americký foxhound zařazen do skupiny VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena. Sekce 1 - Honiči, s pracovní zkouškou. Oficiální označení v ČR je AI. Původním užitím je to lovecký pes, dnes lovecký pes a společník.

Historie plemene americký foxhound

Americký foxhound získal své jméno podle svého původního určení loveckého psa (fox = liška, hound = štvát, honit).Má prapůvod ve francouzských loveckých psech, irských psech, beaglech a anglických honicích psech. Po roce 1650, kdy byli přivezeni do Nového Světa, se začalo s jejich šlechtěním. Později byli jako dar prezidentovi Washingtonovi přivezeni další plemenní psi z Francie a jejich křížením přes Virginského loveckého psa vznikl moderní foxhound. Byl používán k lovu divokých zvířat, ale i k hledání Indiánů. Vývoj tohoto plemene se ubíral trochu jinou cestou, než vývoj anglického foxhounda, a přestože si jsou podobní, mimo Ameriku se téměř nevyskytuje. Není známo, že by v ČR byla v současnosti nějaká chovatelská stanice.

VIDEA plemene americký foxhound

Pro videa s plemenem americký foxhound klikněte ZDE

 

Základní péče

Nejdůležitější pro správný vývoj psa je dostatečný pohyb. Pokud ho nemá, má sklony k nadváze a trpí.

Jeho srst stačí pouze kartáčovat a jednou za čas vykoupat. Americký foxhound není přešlechtěné plemeno, a proto netrpí žádnými genetickými poruchami.

Zajímavostí je, že jeho melodické vytí je občas použito v nahrávacích studiích při tvorbě pop music. 

Počet zobrazení: 60 951

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Velká plemena
Původ plemene USA
Výška v kohoutku 53 - 63 cm
Hmotnost v dospělosti 30 - 34 kg
Věk 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům špatný
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 303 (5. 3. 1998) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Americký foxhound doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?