Americký
kokršpaněl

American Cocker Spaniel

Obecné informace

Povaha

Je to velmi inteligentní pes, který je schopen se rychle naučit spoustu povelů. Někdy máte dojem, že vám skutečně rozumí. Má také dobrou paměť a je pozoruhodně vynalézavý, zvláště když jde o to, získat nějakou laskominu. Obecně se tvrdí, že jejich mentální úroveň je na úrovni pětiletého dítěte. Americký kokr je aktivní, rychlý a vytrvalý pes, který miluje procházky i koupání. Pokud ho však od štěněčího věku nebudete dostatečně zaměstnávat, stane se z něho pecivál se sklonem k tloustnutí. Kokři totiž perfektně přejímají životní styl svého pána. Jsou to veselí a laskaví psi, kteří na výstavách obvykle dobře spolupracují, pokud ví, že dostanou odměnu. Protože na honech byli nuceni k samostatnému rozhodování, jsou někdy trochu svéhlaví, a pokud se jim něco nelíbí, dá to dost přesvědčování. Přesto to jsou vynikající, krásní a milí společníci, kteří milují děti a lidi i mimo své členy rodiny.

Popis

Americký kokršpaněl je menší než anglický kokr, má kratší čenich i tělo, ale je daleko více osrstěn. Je nejmenším ze všech loveckých španělů a má ideální, kompaktní postavu. V obličeji má laskavý, milý a inteligentní výraz s výraznými nadočnicovými oblouky. Nosní houba je dostatečně veliká, tlama hluboká a široká se silnými zuby s nůžkovým skusem. Oči jsou kulaté a uši svěšené, dobře osrstěné a přiléhající k hlavě. Hřbet má kokr silný, mírně klesající, hrudník široký a žebra dobře klenutá. Ocas se již nesmí kupírovat. Srst má americký kokr hedvábnou, dlouhou, mírně zvlněnou, pouze na hlavě je srst kratší. Barva může být černá, krémová, hnědá až červená, ale může být i vícebarevný s jasně odlišenými skvrnami, z nichž jedna musí být bílá. Je to středně velký pes s výškou v kohoutku od 35 do 38 cm a váhou od 9 do 12 kg. Průměrně se dožívá 13 až 14 let.

Klasifikace FCI

Podle FCI (Mezinárodní kynologické federace) je kokr zařazen do skupiny VIII. - Retrívři, slídiči a vodní psi, sekce 2 - Slídiči, bez pracovní zkoušky. Původním uřčením to byl aportér drobné zvěře, dnes je veden jako společník. Oficiální zkratka v ČR je AK.

Historie plemene americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl vznikl šlechtěním anglického kokršpaněla, který se dostal do Ameriky s anglickými přistěhovalci již na začátku 17. století. Jiná verze tvrdí, že přišli až mnohem později, a to v 19. století z chovné stanice Jamese Farrowa. Každopádně od té doby se datuje jejich přerod na „Američana". V roce 1883 byl americký kokršpaněl poprvé k vidění na výstavě v Manchesteru ve státě New Hemcher, kde vyvolal velký rozruch. Záhy se stal v Americe velmi populární a ve 30. letech 20. století se chov kokrů definitivně rozdělil na klasické a tzv. New Look, který měl trochu jiné parametry. V roce 1946 snaha chovatelů vyvrcholila uznáním amerického kokra za samostatné plemeno, a to i přes silné protesty konzervativních chovatelů v Anglii. Americký Kennel Club však věděl, co dělá, a do málo početné rodiny národních plemen Ameriky tak přibyl další přírůstek. Americký kokr se velmi rychle stal jedním z nejpopulárnějších a nejrozšířenějších psů v Novém Světě. Původně byl používán k lovu, stejně jako jeho anglický příbuzný, ale později se kvůli svému nádhernému vzhledu stali více plemenem společenským. Navíc jeho dlouhá srst je pro lov v lese poněkud nepraktická. Do Čech se dostali první jedinci v roce 1976 ze SRN a stejně jako ve své vlasti, i u nás velmi rychle dostihli popularitou anglického kokršpaněla.

VIDEA plemene americký kokršpaněl

Pro videa s plemenem americký kokršpaněl klikněte ZDE

 

Základní péče

Vzhledem ke své nádherné a dlouhé srsti je nutná každodenní péče o ni. Americký kokr se musí denně kartáčovat a vyčesávat a několikrát do roka stříhat. Na hřbetu se nestříhá, pouze trimuje. Vzhledem k tomu, že je to přešlechtěný pes, trpí často genetickými poruchami, jako je epilepsie apod. Fenky mají také sklon k rakovině vaječníků a mléčných žláz, což může minimalizovat včasná kastrace.

Chovatelské stanice

Rose Moravia | VELVET FELICITY | DIVERTIMENTO | Bohemia Face | Layton | Darrem Canis | HAMISTU | Bohemia Black Diamond | RAYSTAR´S | DE MI ALMA | Picollo Bombíto | Aramisova farma
Počet zobrazení: 107 432

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Velikost Střední plemena
Původ plemene USA
Výška v kohoutku 35 - 38 cm
Hmotnost v dospělosti 9 -12 kg
Věk 13 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina VIII: Slídiči, retrívři a vodní psi
Sekce Slídiči
Číslo standardu FCI č. 167 (22. 1. 1999) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 5 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • Já teda vidím jen ty klady. Hodně lidí mě od koupě AK odrazovalo, že je to prý "debil pes"... Jsem ráda, že jsem na ně nedala a nyní nechápu, kdo tohle mohl říct. Já už jiné plemeno nechci. Sissinka je mazlík, velmi hodná, hravá, má dobrou kondičku, není nemocná a je velmi chytrá...
 • Jediné co mohu zmínit jsou lovecké pudy, takže pozor na slepičky, ptáčky a hlavně zajíce a srnky, jakmile vidí zajíce je jak utžená z řetězu, ale to se dá čekat, že

Jednoznačně toto plemeno doporučuji. Kokři, pokud se jim věnujete budou vaši mazlíčci a budou vám dělat samé radosti

Surmei
25. 7. 2018
 • Americký kork je skvělé plemno, máme doma 4 letého pejska, oprvadu je hrozně chytrý a vynalézavý....
 • A však nesouhlasím s několika věcimi v článku náš pejsek se odmalička bojí vody
 • to je však způsobeno tím že do ní spadl když ještě šťeně
 • ale hlavně nemá rád cizí lidi a vůbec už né malé děti a to nikdy žádný člověk ani dítě neublížilo... od cizýho člověka by na sebe nenechla šáhnout ani zanic! a když k nám na návšťevu příjde malé dítě vrčí a snaží se kousnout.

Kokř jsou ůžasní psi opravdu mi někdy připadá jako by rozuměl všemu co říkám :)

Irča
25. 7. 2018
 • krásné plemeno
 • Máme ted pejska a je mu 3/4 roku je to nejhorší pes co jsem kdy měla .Všude vleze
 • stůl,koš
 • vše sežere ,bere jídlo ze stolu z koše a když mu to chce někdo vzít kouše ,pokousal mi mámu ,dceru a už i syna...nikdo ho nemá doma už rád jen já.Děti si snim nechtěji hrát bojí se ho..

měla jsem fenku a to byl mazel ,náš miláček ,spala v posteli nebo ve svém pelechu ,poslouchala a děti jí milovali .Pes je děsný nedaří se nám ho vychovat ,sežere na co přijde ,kouše a vrčí ,uvažujeme že ho dáme dokonce pryč nevíme si sním už rady .

Uživatel #84085
25. 7. 2018
 • mAME UŽ DRUHEHO KOKRA NEMĚNILA BYCH ZA JINE PLEMENO MILÁČEK CELE RODINY .
 • TVRDOHLAVY , LOVECKE PUDY .

vYNIKAJÍCÍ SPOLEČNÍK.

Lenka
25. 7. 2018
 • + Americký kokršpaněl je úžasné plemeno. Mám dva pejsky a nemůžu si je vynachválit. Jsou tak šikovní, společenští, mazlivý
 • někdy až moc
 • psi. Velmi rychle se učí. Nemají problém ani s dětmi či jinými zvířaty v domácnosti. Sem tam proženou kočky, ale hned na to je celé olížou.
 • - Jako zápor se dá považovat péče o srst. Pokud si přejete mít kokra s krásně dlouhými chlupy, musíte tomu věnovat každý den čas. Nic tak strašného, ale je to nutné. Pokud, ale chcete svého kokříka stříhat na krátko, pak není žádný problém. Co se loveckých pudů týče nemám zatím žádnou zkušenost.

Za sebe mohu Amerického kokršpaněla jen doporučit. Moji psi nemají žádné zdravotní problémy, povahové vady, či jiné neduhy. Bohužel ale nevědí, kdy mají dost, takže žrádlo jim musím odvažovat - jinak by z nich byli otesánci:)

Neferata
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Americký kokršpaněl doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?