Americký
krátkosrstý
bobtail

American Bobtail Shorthair

Obecné informace

Povaha

Tyto kočky jsou známé jejich přátelskou a klidnou povahou. Americký bobtail je společenská kočka, která se dobře hodí k dětem a do jakéhokoliv typu domácnosti. Dalším povahovým plusem bobtaila je, že se velmi dobře snáší jinými kočkami a dobře se snese také se psem. Stejně jako některá ostatní kočičí plemena se může zpočátku chovat rezervovaně vůči neznámým lidem.

Popis

Plemeno oficiálně uznané až v roce 1989 s velmi nejasným původem, dnes v USA velmi oblíbené a charakteristické svým téměř žádným ocasem - to je americký bobtail.

Původ Amerického bobtaila

Původ amerického bobtaila lze hledat v Arizoně. Podle legendy se lze dozvědět, že manželé Sandersovi našli na své dovolené v Arizoně opuštěné černé kotě s krátkým ocasem a vzali si jej domů. Nalezeného kocoura prý spárovali s kočkou, kterou měli doma, a všechna koťata v daném vrhu měla krátké ocasy. Z těchto koťat bylo později vypěstováno chovné plemeno, které je od roku 1989 oficiálně uznáno organizacemi CFA a TICA.

Tělesná stavba a srst amerického bobtaila

Americký bobtail má poměrně svalnaté tělo, mohutné kosti a kulaté, velké tlapky. Nejvýraznějším znakem plemene je krátký ocas, který by měl být dlouhý maximálně po paty a nesmí být natolik krátký, aby při mírném zvednutí ocasu nebyl téměř vidět. Na hlavě si lze všimnout průměrně dlouhého čenichu s výraznými polštářky hmatových vousů. Oči má bobtail velké, jsou hluboko zasazené a mají mandlový tvar. Během svého života dosahuje hmotnosti 3-7 kg. Ještě je třeba dodat, že svého plného vývinu dosahuje až ve třech letech. Americký bobtail se chová jak v dlouhosrsté, tak v krátkosrsté variantě, i když je třeba říci, že dlouhosrstý bobtail je poměrně vzácný, neboť gen pro dlouhou srst je recesivní. Srst této kočky je dvojitá, svrchní vrstva je tvrdší, zato spodní vrstva je hezky huňatá a jemná. Velmi důležité jsou u bobtaila chloupky rostoucí z uší a u dlouhosrsté varianty jsou žádoucí chomáčky chlupů rostoucí mezi polštářky na packách.

Dostupnost amerického bobtaila v ČR

Přestože je tato kočka velmi zajímavá a mnoho z vás by její koupi zvažovalo, pokud o ni budete skutečně stát, s největší pravděpodobností se vám nepovede ji v naší republice sehnat, neboť se zde nenachází žádná chovná stanice amerických bobtailů.

Základní péče

Jak bylo zmíněno výše, amerického bobtaila si lze pořídit jak v dlouhosrsté, tak v krátkosrsté variantě. Ani u jednoho z druhů této rasy není třeba se příliš starat o srst, bohatě stačí kartáčování jednou týdně, jelikož srst nemá sklon k zacuchání. Přestože stavba těla amerického bobtaila je atletická, je třeba mít na paměti, že toto plemeno má poměrně značný sklon k tloustnutí, tudíž bychom měli dbát na to, aby měla naše kočka dostatek pohybu a aby se jí nedostávalo příliš kalorické stravy.

Počet zobrazení: 22 104

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Téměř nevyžadující pohyb
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Americký krátkosrstý bobtail doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?