Americký pony

Pony of the Americas

Obecné informace

Popis

Plemeno americký pony je označováno jako kříženec quartera a araba se zbarvením appaloosy. Po původní shetlandské krvi zbylo již jen málo stop.

Dnešní američtí ponyové měří 117 až 137 cm. V plemenném standardu je důraz kladen především na svalovou hmotu a vyváženou pohybovou akci. Američtí poníci se také vyznačují výrazným podsazením zadních končetin pod tělo.

 

Hlava je ušlechtilá, s malýma ušima. Tečkovaná kůže na chřípí je znak zděděný po appaloose. Zbarvení je typické pro appaloosy - hermelín, snowflake (sněhová vločka), blanket (deka) nebo frost (jinovatka).

Původ a historie

Leslie Boomhower z Mason City v Iowě je zakladatelem plemene americký pony. Jeho snahou bylo vytvořit jezdeckého ponyho pro děti, vhodného pro všechny druhy jezdeckých aktivit, který by zároveň tvořil protipól k poníkům dováženým z Anglie. Boomhower v roce 1956 založil Klub amerických ponyů. Hřebec Black Hand - zakladatel plemene vznikl křížením shetlandského hřebečka a klisny plemene appaloosa. Později byli přikříženi arabové a quarteři.

Charakteristika

Americký pony je temperamentní, ale dobromyslný kůň. Je velice učenlivý, proto se hodí k všestrannému jezdeckému využití. Po shetlandských předcích zdědil vytrvalost a houževnatost.

Využití

Toto plemeno je v USA oblíbené mezi dětmi, jeho všestranné zaměření jim umožňuje na něm skákat, jezdit do přírody i trápit se drezurními cviky na jízdárně. Je vhodný také pro různě handicapované děti.

Koně podle typu Pony
None

Čím mě krmit?

Nakupte právě teď ve výhodné akci
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Americký pony doporučujeme

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?