Anglický
foxhound

English Foxhound

Obecné informace

Povaha

Foxhound je energický, silný pes, který pro svůj život potřebuje především dostatek pohybu. Nehodí se proto příliš pro chov ve městě. Vzhledem k tomu, že po staletí žil ve smečkách, často přilne k jinému psu více než k člověku. Má však vlídnou a neagresivní povahu, takže se za určitých podmínek může stát příjemným rodinným společníkem a dobrým kamarádem. Vyžaduje však trpělivou a důslednou výchovu. Často u něj totiž může převážit lovecký pud a touha po pronásledování kořisti je pak silnější než vůle poslechnout páníčkův příkaz. Foxhound přímo bytostně vyžaduje prostor a čas k vybití energie. Ke svému původnímu využití, honu na lišku, má dnes pochopitelně méně příležitostí, proto bývá častěji vyhledáván jako společník. 

Popis

Foxhound je poměrně mohutný pes se vznešeným držením těla, které umocňuje ocas šavlovitého tvaru. Má dlouhé, rovné a silné končetiny zakončené charakteristickými kulatými kočičími tlapkami. Jeho výška v kohoutku je 58 - 64 cm, hmotnost 25 - 35 kg. Navzdory své robustní stavbě těla nepůsobí anglický foxhound těžkopádně. Barvu jeho krátké, přiléhající srsti udávají černé, hnědé a bílé skvrny. Ne vždy však bývají všechny tři barvy zastoupeny. Hlavu má zaoblenou a prodlouženou, čumák rovný a široký. Zaujme velkýma hnědýma očima a hrdým, ale příjemným výrazem, který dotvářejí jeho k lícím přiléhající dlouhé, široké uši. Foxhound má silné čelisti a perfektní nůžkový skus. Průměrný věk je 10 až 12 let.

Klasifikace FCI

Anglický foxhound patří podle standardu FCI (Mezinárodní kynologická federace) do skupiny 6 - Honiči, barváři a příbuzná plemena, sekce 1 - Honiči.

Historie plemene anglický foxhound

Anglický foxhound, jak už název napovídá, pochází z Velké Británie, kde byl vyšlechtěn v 15. století především pro hony na lišku. V polovině 17. století bylo plemeno převezeno do Severní Ameriky, kde z něj chovatelé vyšlechtili amerického foxhounda. V průběhu dalších století se toto plemeno začalo těšit velké oblibě i v dalších zemích. Největší tradici však má samozřejmě v Anglii, kde se od roku 1800 vede plemenná kniha, a všichni majitelé tohoto plemena tak mohou vysledovat rodokmen svého psa, a to i napříč řadou generací.

VIDEA plemene anglický foxhound

Pro videa s plemenem anglický foxhound klikněte ZDE

 

Základní péče

Anglický foxhound nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Nejdůležitější je zajistit mu dostatek pohybu. Anglického foxhounda je vhodnější chovat ve smečce. Výborně snáší ostatní psy.

Počet zobrazení: 47 877

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Anglie
Výška v kohoutku 58 - 64 cm
Hmotnost v dospělosti 25 - 35 kg
Věk 10 - 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům špatný
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 159 (3. 6. 2009) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Anglický foxhound doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?