Angloarab

Obecné informace

Popis

Angloarabský kůň sice není tak rychlý jako anglický plnokrevník, je ovšem velmi živý a také výkonný. Vzhledem se mnohem více podobá právě plnokrevníkům než arabovi. Hlava však působí hezčím dojmem. Má výrazný kohoutek a šikmé, mohutné plece. Neobyčejně zdravá a pevná kopyta jen málokdy podléhají chorobám. Angloarabi bývají bělouši, ryzáci a hnědáci, ale i tmaví hnědáci vždy s odznaky. Záď je delší a rovnější než u plnokrevníků. Angloarab se také projevuje jako daleko lepší skokan a vyniká korektností chodů.

Původ a historie plemene

Toto poměrně nové plemeno vzniklo v 19. století ve Velké Británii při křížení dvou nejlepších plemen koní, anglického plnokrevníka a jeho předka, arabského plnokrevníka. Nyní se angloarabové chovají především ve Francii. Pro zapsání do plemenné knihy, musí mít angloarab nejméně 25% arabské krve a nesmí být křížený s jiným plemenem. Kromě Francie se tito koně chovají například v Maďarsku nebo v Polsku, kde je jeden z nejslavnějších hřebčínů Janow Podlaski. Angloarab se ovšem uplatňuje také v České republice. Původně se například choval v Hostouni na Šumavě.

Charakteristika

Kombinace nejlepších vlastností arabských a anglických koní řadí angloaraby mezi vynikající všestranné jezdecké koně. Výborně se například hodí pro olympijské hry. Jsou odolní, houževnatí, inteligentní a ovladatelní. Především proto, že nejsou vzrušiví a temperamentní jako plnokrevníci. Navíc tito koně díky atletické stavbě těla výborně skáčou.

Plemenné znaky

  • Angloaraby řadíme k teplokrevníkům

  • Výška v kohoutku se pohybuje od 155 - 163 cm

  • Používají se jak v dostizích tak v jiných jezdeckých soutěžích

  • Angloarabové jsou vyšlechtění křížením koně arabského, anglické plnokrevníka a orientálních koní z jihovýchodní Francie

Využití

Díky svému původu se hodí pro všechny moderní soutěže. Uplatňuje se jak v dostizích (především ve Francii, kde se ročně vypisuje kolem třiceti dostihů právě pro angloaraby), tak v parkuru, v drezúře a v posledních letech především i v military. Právě pro Francii, kde mají angloarabové více jak 25% arabské krve, získali mnozí koně na olympijských a mezinárodních soutěžích celou řadu úspěchů. Plnokrevník přináší tomuto plemenu velikost a rychlost, arabové naopak ovladatelnost, kvalitu nohou, inteligenci, vytrvalost a celkově dobrou konstituci těla.

VIDEA plemene Angloarab

Pro videa s plemenem Angloarab klikněte ZDE

Počet zobrazení: 26 432

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Plnokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • Temperamentní a lehce ovladatelný, charakterní, zdravé pevné nohy a kopyta, prostorné chody, dobrý styl skoku
  • vzrušivost, inteligence přeměňující se ve "vyčůranost" :

S celým článkem souhlasím, hlavně s kvalitou kopyt, jen ten můj angloarab je hodně temperamentní a vzrušivý i ve svých 13cti letech a jako mladý byl extrémně vzrušivý. Jinak je ovladatelný a charakterní, bezproblémový, prostě super.

kobylka_sarinka
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Angloarab doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?