Arasier

Obecné informace

Popis

Protože v dědičnosti Arasierů dominuje tzv. metalický gen, kterým se vyznačují zástupci plemene Achal-Teke, srst Arasierů se často zlatě třpytí. Také tzv. krémový gen, který srsti koně přidává nádech zlaté, stříbrné nebo tmavé barvy přispívá k jeho vzhledu sám o sobě. Proto prakticky kdykoli uvidíte Arasiera, uchvátí vás nejen svým vystoupením, ale také svým jedinečným vzhledem a neobvyklým zbarvením srsti.

Pro samotný chov zástupců plemene je požadována výška asi 160 cm.  Nicméně rozhodujícím prvkem pro chov jsou početné výkony rodičů. Kromě toho je kladen vysoký důraz na správný exteriér i interiér chovu, stejně tak jako na umístění v blízkosti lidské příbuznosti, protože právě člověk se mu stává přítelem na celý život.

Původ a historie plemene Arasier

Pokud Vám toto plemeno koně příliš nebo vůbec nic neříká, nevěste hlavu. Je to zřejmě proto, že se jedná o zcela nové elitní koňské plemeno určené k závodění mezi plnokrevníky. Pro vyšlechtění tohoto jedinečného plemene je povoleno využívat jedince z plemene Arabského plnokrevníka a plemene Achal-Teke, kteří splňují ty nejpřísnější testy. Stěží byste proto hledali výkonnějšího koně s univerzálnějším použitím, než je právě Arasier. Právě spojení dvou původních závodních plnokrevníků – Arabského a Achal-Teke, jejichž výkony jsou navíc přísně kontrolovány, protože bez jejich splnění není možný jejich zápis do plemenné knihy, umožnilo vyšlechtit exkluzivní plemeno – Arasier.

Využití koní plemene Arasier

Spojení výše zmíněných plemen, tedy Arabského plnokrevníka a Achal-Teke, může být využíváno až do nejvyšších tříd jezdeckého sportu. Bez ohledu na to, zda se jedná o vytrvalostní závody, skoky, drezuru či všestrannost, Arasier je schopen zaujmout obrovskou silou, vysokým standardem výkonu ve vytrvalosti a v neposlední řadě také jedinečnou schopností regenerace. Nepřehlédnete u něj také vysokou rychlost ve cvalu, kterou zdědil právě po plemeni Achal-Teke. Samozřejmostí je, že v chovu je kladen vysoký důraz na snadnou ovladatelnost a přívětivost.

VIDEA plemene Arasier

Pro videa s plemenem Arasier klikněte ZDE.

Počet zobrazení: 10 418

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Plnokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Arasier doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?