Asijská
jednobarevná
kočka

Obecné informace

Povaha

Asijská jednobarevná kočka je velmi hravá, čilá někdy až hlučná. Kočka si dokáže udělat hračku z jakékoliv věci. Potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Některé hračky můžete vyrobit i sami doma. Pokud hravé kočce neumožníte vybití její energie hračkami a jinými aktivitami, dokáže si najít vlastní zábavu - např. šplhání po záclonách, škrábání nábytku apod., což by asi nebylo příjemné. Asijská jednobarevná je také velmi přátelská a družná. Má ráda společnost jak lidí, tak jiných koček. Dokáže být velmi přítulným a milým společníkem.

Popis

Chovatelé mají snahu odlišit asijskou jednotně barevnou kočku od jejích stínovaných příbuzných a někteří již nevyužívají kočky z linie činčil ve svých chovatelských programech. Váha této kočky by se měla pohybovat v rozmezí 4 až 7 kg. Hlava by měla být krátce klínovitá, temeno pěkně zaoblené, ve tváři s tmavší barvou srsti. Oči nesmí být ani mandlovité, ani kulaté, ale měly by být daleko od sebe, se zabarvením od zlaté do zelené. Uši jsou středně velké, obrácené mírně ven a v boltcích mohou mít malé chomáčky chlupů. Tělo by mělo být elegantní, střední velikosti, vždy by mělo vypadat svalnatě. Srst je krátká, jemná a těsně přiléhá. Povoleny jsou všechny barvy srsti. Nohy jsou středně dlouhé s oválnými tlapkami. Ocas je středně dlouhý i středně široký, zúžený do kulaté špičky a kočka ho nosí s pýchou.

Původ a historie plemene

Černá barma, zvaná bombajka (nezaměňovat s americkým plemenem bombajské kočky), byla vyšlechtěna poměrně nedávno na počátku 80. let minulého století, přesně v roce 1981 ve Velké Británii. Ačkoliv se v tomto programu používaly nečistokrevné kočky, vybrané z asijských skupin, vývoj pokračoval. Byly vyšlechtěny i jednotné barvy a dnes existuje celá řada zbarvení.

Standard plemene

Dle standardu FIFe (Fédération Internationale Feline - mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček) není asijská kočka uznána. Toto plemeno se však podílelo na vytvoření např. burmilly a bombajské kočky a uznává je pouze GCCF.

Základní péče

Jelikož je asijská jednobarevná kočka velice hravá, měli byste předcházet nudě a věnovat se jí v této oblasti. Nesmíte zapomínat pečovat i o kočičí zevnějšek. Asijská jednobarevná potřebuje průměrně upravovat srst, takže není tak náročná jako např. perská. Kočky se dovedou postarat o svoji úpravu samy, až 15% času, kdy jsou bdělé, tráví péčí o srst. Někdy však potřebují naši pomoc. Pravidelné kartáčování prospívá kůži i srsti a vykartáčovaná kočka vypadá upraveně a elegantněKočkám každého věku prospívá vaše péče o jejich oči, uši, zuby a drápy.

Počet zobrazení: 27 695

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Neuznaná plemena koček
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Asijská jednobarevná kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?