Asijská
kouřová
kočka

Obecné informace

Povaha

Asijská kouřová kočka je hravá, aktivní a zvídavá, ale patří k ovladatelným typům. Jelikož vznikla z chovu barmil, zdědila po ní některé vlastnosti. Není moc hlučná a náročná, ale na druhou stranu je dost čilá a odvážná. Tato kočka je dovádivá, takže si dokáže udělat hračku z jakékoliv věci. Potřebuje uspokojit své přirozené potřeby, a proto byste neměli váhat a pořídit svému mazlíčkovi např. škrabadlo, kočičí strom nebo nějaké návnady na šňůrce. Některé hračky můžete vyrobit i sami doma. Pokud hravé kočce neumožníte vybití její energie hračkami a jinými aktivitami, dokáže si najít vlastní zábavu - např. šplhání po záclonách, škrábání nábytku apod. A to není zrovna příjemné. Asijská kouřová je také velmi přátelská a družná. Potrpí si na společnost jak lidí, tak jiných koček. Dokáže být velmi přítulným a milým společníkem.

Popis

Asijská kouřová kočka kombinuje bílou podsadu barmily s jednotně zbarvenou srstí asijské jednobarevné kočky. Váha této kočky by se měla pohybovat v rozmezí 4 až 7 kg. Hlava je krátce klínovitá, temeno jemně zaoblené. Oči nesmí být ani mandlovité, ani kulaté a mohou být různého odstínu mezi zlatou a zelenou. Uši jsou středně velké, zřetelně obrácené ven, široce rozestavené a v boltcích mohou mít malé chomáčky chlupů. Tělo je středně velké s pevným svalstvem. Srst je krátká, jemná a těsně přiléhá. Každý chlup je do poloviny délky bílý a naznačené žíhání na srsti připomíná namočené hedvábí. Kouřové kočky se vyskytují ve všech jednotných barvách, ale platí přísné omezení barmského zbarvení. Takže může mít všechny barvy v sépiové a jednotné kouřovékteré jsou povolenySrst je jen o málo delší než u evropské barmy a podsada se prozrazuje nápadnými záblesky, když je kočka v pohybu, ale není patrná, když je v klidu. Tento typ srsti se objevil v druhé generaci po křížení s barmilou. Ocas je středně dlouhý, zúžený do kulaté špičky a kočka ho nosí s pýchou. Nohy jsou středně dlouhé s oválnými tlapkami.

Původ a historie plemene

Asijské kouřové kočky pocházejí z 80. let minulého století, přesněji tedy z roku 1981 z britského chovného programu jako náhodný výsledek chovů barmil. Barmila (též burmilla nebo asijská stínovaná kočka) je fascinující typ kočky, který zdědil vzhled po svém barmském rodiči a dlouhou srst po druhém z rodičů perské činčile. Spářením těchto dvou plemen vznikla krásná stříbřitě stínovaná koťata. Zájem o ně byl veliký, a proto bylo spáření zopakováno. Barmila byla uznána GCCF v roce 1989 a uznala ji i organizace milovníků a chovatelů koček FIFe.

Standard plemene

Dle standardu FIFe (Fédération Internationale Feline - mezinárodní organizace milovníků a chovatelů koček) není asijská kočka uznána. Toto plemeno se však podílelo na vytvoření např. burmilly a bombajské kočky a uznává je pouze GCCF.

Základní péče

Jelikož je asijská kouřová kočka velice hravá, měli byste předcházet nudě a věnovat se jí v této oblasti. Nesmíte zapomínat pečovat i o kočičí zevnějšek. Asijská kouřová potřebuje průměrně upravovat srst, takže není tak náročná jako např. perská. Kočky se dovedou postarat o svoji úpravu samy, až 15% času, kdy jsou bdělé, tráví péčí o srst. Někdy však potřebují naši pomoc. Pravidelné kartáčování prospívá kůži i srsti a vykartáčovaná kočka vypadá upraveně a elegantněKočkám každého věku prospívá vaše péče o jejich oči, uši, zuby a drápy. 

Počet zobrazení: 24 725

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Neuznaná plemena koček
Aktivita Aktivní plemeno
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Asijská kouřová kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?