Australský
honácký
kůň

Obecné informace

Popis

Ve vzhledu australského honáckého koně se stále více prosazuje vliv anglického plnokrevníka, což vede ke zřetelnému zlepšení, takže vzhled tohoto koně už nepůsobí poněkud nevyrovnaným dojmem. Typem ho lze nejlépe přirovnat ke kvalitnímu hunterovi. Vzhledem připomíná plnokrevníka, hlava je hrubší, uši krátké a velmi pohyblivé. Kohoutek je výrazný, charakteristický je svalnatý a dlouhý krk, mohutně osvalená bedra a hřbet, hluboký hrudník. Záď je silná s nízko posazeným ocasem. Velmi důležitá je kvalita nohou, kopyta by měla být tvrdá a správně utvářená. Zvlášť charakteristické jsou široké a značně pohyblivé nozdry.

Původ a historie

Australský honácký kůň je původní australské plemeno vzniklé po druhé světové válce na základě dovezených plemen. Až v roce v roce 1971 dostalo toto plemeno své nynější jméno, do té doby se pro něj používalo jméno původnějšího typu walera. Podíl vnitrozemských honáckých koní je ale nepatrný, australský honácký kůň je zušlechtěn quarterem, angloaraby, peršerony a anglickými plnokrevníky. Australský honácký kůň je stále ještě spíše typem než vyhraněným plemenem, u tohoto koně byly dosud preferovány pracovní schopnosti před exteriérem a povahou, ale na upevnění tohoto plemene pracuje chovatelská organizace Australian Stock Horse Society.

Charakteristika

Tak jako legendární waler, je i australský honácký kůň dokonale přizpůsoben k životu v drsných podmínkách australského vnitrozemí. Tomu odpovídají jisté chody, dokonalý pohyb v těžkém terénu. K těmto přednostem je také nutno přičíst odolnost vůči horku, skromnost a dobré zdraví. Přikřížení amerického quartera se pozitivně odrazilo na jeho skokových schopnostech, těmi se přibližuje walerovi. Povahově je australský honácký kůň trochu nevyrovnaný a rovněž i temperamentní, to ovšem vyplývá z toho, že je především určen k práci se stády za podmínek mnohdy až extrémních. Australský honácký kůň je však zcela určitě inteligentní a učenlivý, obecně se dá říct, že jeho povaha není zlá nebo úskočná.

Plemenné znaky

Výška v kohoutku se pohybuje v rozmezí 152 až 165 cm.

Nejčastější je hnědá barva, ale povoleny jsou i ostatní barvy

Nozdry jsou velmi široké a pohyblivé, přizpůsobené pro namáhavé výkony v prašném prostředí.

Využití

Australský honácký kůň byl určen především pro práci na farmách, na kterých je ale stále více nahrazován mechanizací, stavy takto využívaných koní se v důsledku toho snižují. O to více je však v současné australský honácký kůň využíván jako kůň jezdecký, a to především v turistice a speciálně pak při dálkových jízdách, kdy plně osvědčuje své vynikající orientační schopnosti a vytrvalost. Své uplatnění nachází i při westernovém ježdění.

VIDEA plemene Australský honácký kůň

Pro videa s plemenem Australský honácký kůň klikněte ZDE

Počet zobrazení: 11 924

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Australský honácký kůň doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?