Australský
silky teriér

Australian Silky Terrier

Obecné informace

Povaha

Australský silky teriér má všechny znaky větších teriérů. Je to ostražitý hlídač, nebojácný, výkonný a čilý pes. Je veselý, temperamentní, ale snadno ovladatelný a přizpůsobivý. Snadno a rychle se učí, a proto je vyhledáván pro agility i jiné psí sporty, které ho baví. Je to ideální pes do rodiny, nekonfliktní, perfektní společník, který má rád děti a miluje přítomnost člověka. Někdy má ovšem sklon k dominanci. Na rozdíl od jorkšíra je australský silky teriér více povahově nezávislý.

Popis

Je to nižší pes střední délky, ale je dobře stavěný a má kompaktní a noblesní vzezření. Má dostačující tělesnou konstrukci a hmotnost na to, aby mohl likvidovat domácí hlodavce. Průměrná výška v kohoutku je 23 cm a váha asi 3,5 až 4,5 kg. Hlava je středně dlouhá a mozkovna plochá. Nosní houba je černá, pysky pevné, přiléhající. Má silné čelisti a zuby s nůžkovým skusem. Oči má australský silky teriér malé, oválné s co nejtmavším odstínem. Uši jsou malé, ve tvaru písmene V a jsou nasazené vysoko na lebce. Jsou neseny vztyčené. Elegantní, středně dlouhý krk ladně přechází do plecí. Hřbetní linie je rovná, bedra silná a hrudník středně široký a hluboký. Žebra jsou klenutá a dosahují až k bedrům. Ocas je vysoko nasazený, vztyčený a bez praporců. Nesmí být stočený do kroužků. Hrudní končetiny jsou rovné s oblými kostmi, pánevní končetiny jsou dobře vyvinuté se správně zauhlenými koleny a hlezny. Srst je hedvábná na dotyk, rovná, jemná a lesklá. Nesmí být tak dlouhá, aby bránila v pohybu, zpravidla je její délka 13 až 15 cm. Jsou akceptovány všechny odstíny modré a tříslové, nesmí se u nich vyskytovat bílá a stříbrná. Průměrný věk je 14 let.

Klasifikace FCI

Podle FCI (Mezinárodní kynologická federace) je australský silky teriér zařazen do skupiny III. - Teriéři, sekce 4 - Toy teriéři, bez pracovní zkoušky. Oficiální zkratka pro ČR je SIT. Využitím je to teriér, společník, pes pro agility a psí sporty.

Historie plemene australský silky teriér

Už z názvu je patrné, že australský silky teriér pochází z Austrálie, kde někdy v 19. století počalo křížení menších teriérů, které do země přiváželi noví osadníci. Silky má v sobě krev anglických i australských teriérů, jorkšírského teriéra, Skye teriéra, Dandie-Dinmont teriéra a možná i dalších. První teriéři byli v Austrálii ukázáni v roce 1897, potom byly snahy o ustavení standardu, ale oficiálně bylo FCI toto plemeno uznáno až koncem padesátých let 20. století. Od počátku byl australský silky teriér šlechtěn jako dekorativní nebo výstavní pes. Ve světě jde o poměrně málopočetné plemeno a do ČR se dostali první jedinci někdy v roce 1991.

VIDEA plemene australský silky teriér

Pro videa s plemenem australský silky teriér klikněte ZDE

 

Základní péče

Hned od útlého věku musíme psa navykat na pravidelné česání a čištění srsti, koupání, šamponování, fénování, zastřihávání drápků a srsti kolem uší. Při koupání je dobré použít kondicionér nebo balzám pro snadnější rozčesávání. Australský silky teriér je hlavně dekorativní pes, proto se v létě vyplatí srst olejovat, aby se nelámala a byla později na výstavách hedvábná, jak má být.

Chovatelské stanice

Chovatelská stanice Silk of Bohemia | Ze Štíteckých zahrad | INDIGO GENERATION
Počet zobrazení: 96 183

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI III: Teriéři
Velikost Malá plemena
Původ plemene Austrálie
Výška v kohoutku 23 cm
Hmotnost v dospělosti 3,5 -4,5 kg
Věk 14 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst denní
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

méně než 2 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina III: Teriéři
Sekce Toy teriéři
Číslo standardu FCI č. 236 (5. 12. 2012) EN

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 1 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • inteligence,odolnost,hravost,snadno se cvičí,aktivita,není uštěkaný, rychle se učí,je velmi zvědavý a zvídaví ničeho se nebojí
  • někdy je hyperaktivní

Je to to nejlepší malé plemeno, které ještě není zkaženo,tím že se na byznys kříží mezi sebou i příbuzní. Jsou aktivní velice přátelští a hlavně neuvěřitelně inteligentní. dokud jsme neměli Aimy nikdy bych nevěřila co všechno se pejsek může naučit

katka
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Australský silky teriér doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?