Balinéská
kočka

Balijská kočka, Balinese

Obecné informace

Povaha

Balinéská kočka je temperamentní živé plemeno milující pohyb a hru. Balinesky potřebují být v kontaktu s rodinou nebo jinými kočkami a nesnášejí samotu. Na druhou stranu jsou hodně teritoriální, a proto se někdy nesnáší s jinými plemeny. O pozornost se dožadují hodně hlasitým způsobem, a proto se o nich říká, že jsou upovídané. Mají silný, melodický hlas, který se dá snadno rozpoznat. Dříve než ostatní plemena dosahují sexuální vyspělosti a samice jsou výbornými matkami. Balinéské kočky jsou výbornými společníky lidí a vynikají téměř psí oddaností. Dají se chovat jak v bytě, tak venku.

Popis

Je to středně velké plemeno s váhou od 2,5 do 5 kilo. Balinéská kočka je krásné plemeno hodně podobné siamským kočkám, ale jejich dlouhá srst dodává linii těla jakési větší ladnosti. Má trojúhelníkovou klínovou hlavu s dlouhým přímým nosem a velkýma špičatýma, nízko posazenýma ušima. Jejich oči jsou modré v barvě safíru, mají mandlový tvar a jsou mírně zešikmené. Hlava přechází v dlouhý, svalnatý krk, tělo je štíhlé a jemné. Balineska má přední nohy kratší než zadní, s oválnými tlapkami, ocas ve tvaru péra je dlouhý, huňatý s jemnou hedvábnou srstí. Srst je dlouhá na celém těle, nemá podsadu a je přilehlá k tělu. Barva srsti je stejná jako u siamských koček, tedy bílý základ s modrými, liliovými, čokoládovými a dalšími značkami. Ve Spojených státech existuje až osmnáct druhů zbarvení.

 

Orientační cena: 7.000,- Kč až 20.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

Název plemene

Balinéská kočka (Balinees cat) nepochází z ostrova Bali, jak by se zdálo, ale kdysi jednomu zcestovalému chovateli připomínaly ladné pohyby této kočky exotické tanečnice z Indonésie a název byl na světě. Zlidovělý název je Balineska nebo Balijka.

Původ a historie

Balinéská kočka je mladé plemeno vzniklé zhruba v polovině minulého století ve Spojených státech. Šlo vlastně o dlouhosrsté jedince siamských koček, kteří zpočátku nebyli v chovech žádáni, ale postupně získávali i mezi chovateli na oblibě a začali se systematicky chovat. Když se podařilo vyšlechtit dostatečný počet těchto koček, byla splněna podmínka pro ustanovení standardu, a to se také v šedesátých letech stalo. Do roku 1970 byla Balinéská kočka uznána všemi hlavními chovatelskými organizacemi ve Spojených státech a poté i ve Velké Británii. Nyní je chována téměř po celém světě.

VIDEA plemene Balinéská kočka

Pro videa s plemenem Balinéská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Srst balinéské kočky se necuchá a nevyžaduje proto žádnou zvláštní péči a snadno se udržuje. Při chovu je třeba věnovat zvýšenou pozornost, protože na tomto plemeni je na první pohled zřejmé, že je čistokrevné, což může přitahovat různé nenechavce.

Počet zobrazení: 46 443

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Orientální plemena koček
Aktivita Téměř nevyžadující pohyb
Údržba srsti Průměrná
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Balinéská kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?