Bandog

Obecné informace

Povaha

V dnešní době známe plemeno bandog, jaké v 50. až 60. letech minulého století vykřížil veterinář Swinford v USA. Jeho záměrem bylo vyšlechtit psa silného a mohutného, dobrého obranáře a spolehlivého hlídače. V neposlední řadě bylo jeho úmyslem přes mohutnost a sílu vyšlechtit rodinného psa. Přes počáteční úskalí se mu toto nad očekávání povedlo. Bandog je věrný přítel rodiny a má rád děti, které bezmezně ochraňuje. Jeho další kladnou vlastností je, že neútočí první. Neútočí bez důvodu. Bandog nesmí být agresivní pes. V přítomnosti svého pána se chová přátelsky k lidem. Velkou škodou pro plemeno je, že se Dr. Swindorf nedožil delšího věku a nemohl ustálit povahové a exteriérové vlastnosti plemene.

Bandog je vyrovnaný, sebevědomý a dominantní pes. Nebojácný, ne však agresivní. Má silně vyvinutý ochranitelský pud vůči všem mláďatům, velmi silně lpí na dětech. Ačkoli v povaze bandoga není agresivita, v případě napadení jeho pána, rodiny nebo majetku zakročí velmi razantně a nekompromisně. V přítomnosti psovoda se chová přátelsky a vstřícně.

Bandog je ideální pes pro vyrovnaného a zkušeného psovoda. Je to ideální mazlíček a zároveň bodyguard. Potřebuje výchovu již od útlého věku. Avšak nesnese dril, násilné a surové chování od jeho pána vůči němu.

Popis

Robustní, středně velký pes. Dobře osvalený, obdélníkového tvaru těla. Vyzařuje velkou sílu a energii v souladu s mrštností a lehkostí pohybu. Je pevný, souměrně stavěný. V relaxačním pohybu uvolněný. S výrazem moudré, dobrosrdečné povahy, vyrovnaného klidu a vysoké inteligence. Feny jsou jemnější stavby těla. Bandog se v průměru dožívá 12 let. 

Klasifikace FCI

Bandog není uznaným plemenem FCI (Mezinárodní kynologická federace).

Historie plemene bandog

Původ tohoto ušlechtilého psa se začíná vyvíjet od roku 1570 v Anglii, kde byl popisován jako hlídací a strážný pes. V časech římských vládců byl Bandog dovážen do Říma z Anglie. Jeho původní název byl Banneddog (řetěz-pes), zkrácením slova banned na ban vznikl název plemene Bandog. Někteří si slovo ban vykládají jako zakázaný/nepovolený, což je v tomto případě mylný výklad. Ačkoliv bylo toto plemeno používáno v mnoha odvětvích lidské činnosti, Bandog vyhynul. Bandog se používal jako válečný pes, pes pro boj v arénách gladiátorů, v boji proti různým šelmám a lidem, nikdy se ho nepoužívalo v boji psa proti psu. Jak šla doba, měnil se i důvod jeho držení.

Během dne byl bandog uvázán na řetězu a v noci vypouštěn na volno, aby hlídal svěřené území. U tohoto psa byl silně vyvinutý teritoriální pud, a pokud neměl vážné důvody (zahnání vetřelce apod.) neopouštěl jemu svěřené území. V Anglii se používal jako strážní pes proti pytlákům. Strážil ve vězení s tou nejvyšší ostrahou.

Bandog vznikl vykřížením neapolského mastifa a amerického stafordšírského teriéra a poté se ještě zkřížilo opět mastifem.

VIDEA plemene bandog

Pro videa s plemenem bandog klikněte ZDE

 

Chovatelské stanice

LORD OF AREA | DEMORALES
Počet zobrazení: 297 374

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI XI: FCI neuznaná plemena
Velikost Velká plemena
Původ plemene Anglie
Výška v kohoutku 50 - 70 cm
Hmotnost v dospělosti 35 - 50 kg
Věk 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina XI: FCI neuznaná plemena
Sekce Neuznaná
Číslo standardu FCI č.

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 3 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • Přátelský
 • Klidný
 • Hravý
 • Výborný společník a kamarád
 • Inteligentní
 • Mohutná a vypracovaná postava
 • Vztah k malým dětem
 • Přeskok přes vysoké překážky
 • ploty až 180cm vysoké
 • Vybíravost v granulích

Mám doma 2 bandogy psa i fenu, oba dva jsou velice hbití a rychlí. Moc naštěkají, stačí jim totiž jenom vyjít a ukázat se a lidé co je spatří okamžitě odcházejí. Pes také celkem vysoko skáče, takže nedoporučuji se před ním sklánět. Oba dva strašně moc milují návštěvy jak psů tak lidí. Strašně rádi si hrají a jsou věrní přátelé. Všem lidem toto plemeno doporučuji, jen je důležité mít na ně čas. Jinak se s nich můžou stát zabijáci, jsou totiž velice silní.

Markki
25. 7. 2018
 • Vztah k malým dětem výborný
 • né pro začátečníky

Bandog je osobnost. Je to pes s výbornou povahou a ochranitelským pudem. Vynikající ochránce vás a vašich dětí a vašeho majetku.

 • vyrovnaný
 • sebevědomí
 • temperamentní
 • vytrvalý
 • inteligentní
 • není vhodný pro začátečníky
 • náročný na výcvik - výchovu,
 • při nedostatečném zaměstnání může svoji energii zaměřit špatným směrem

hledala jsem všestranného psa na osobní ochranu s pevnou nervovou soustavou, vyrovnaného, vytrvalého, bez zdravotního zatížení. Myslím, že volba bandoga byla ideální, je vhodný společník pro moji malou autistickou dceru, stejně jako výborný společník na naše toulky přírodou či cestování. Základní výcvik zvládla naprosto bez problémů a mohu se s ní pohybovat po velkoměstě stejně jako na horách.

Mae
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Bandog doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?