Barmská
kočka

Burmese

Obecné informace

Povaha

Barmské kočky jsou populární především kvůli své mimořádné potřebě lásky a kontaktu s člověkem. Svého pána doprovází kamkoliv, i do postele. Velmi citlivě umí vytušit rozpoložení svého pána a podle toho se chovat. Místo klasického mňoukání se barmská kočka projevuje spíše tichým broukáním. Jsou velmi zvědavé a v jejich teritoriu jim neunikne ani šustnutí. Jsou ideálními společníky do rodiny. Jsou klidné a snášenlivé, a proto dobře vychází s dětmi i jinými zvířaty. Mají rády lidskou společnost a každou návštěvu poctí svou pozorností. Nevýhodou je, že barmská kočka nerada zůstává sama a vyžaduje spoustu času.

Popis

Barmská kočka je středně velká, krátkosrstá kočka. Neměla by být podobná siamským nebo britským kočkám. Na svůj vzrůst je překvapivě těžká (má okolo 7 kg). Výrazným znakem je její hedvábná srst a zlatě nebo jantarově zářící oči. Srst na břiše je o něco světlejší než na hřbetě. Ocas má tmavší barvu než zbytek těla. Vždy vypadá elegantně.

Původ plemene Barmská kočka

Prvopočátky historie barmské kočky jsou velmi mlhavé, ale už v roce 1700 jsou v thajském rukopisu zmínky o kočkách, které vynikají svou hnědou srstí. V této době žily v barmských klášterech, kde tamní mniši věřili, že přináší štěstí. Předek moderní barmské kočky byl dovezen dr. Josephem Thompsonem v roce 1930 z Ragúnu do San Francisca. Kočka pojmenovaná Wong Mau byla kříženec siamské a barmské kočky (tonkinská kočka). V jejím prvním vrhu se siamským kocourem se objevilo jedno čistě hnědé kotě. Spolu se svou matkou jsou považováni za zakladatele plemene barmská kočka. V roce 1947 byla barmská kočka dovezena do Evropy. Krátce poté došlo k rozdělení plemene barmská kočka na americkou a evropskou větev.

Standard americké barmské kočky

Americká barmská kočka by měla působit „zaobleným" dojmem. Zejména tvar hlavy musí být kulatý s plnými lícemi. Tělo je středně dlouhé a svalnaté. Hruď je široká. Uši směřují dopředu a špičky jsou zaoblené. Ocas je středně dlouhý, rovný se zakulacenou špičkou. Nohy jsou dlouhé a poměrně kostnaté. Je uznána v sobolí, modré, šampaň a platinové barvě.

Standard evropské barmské kočky

Evropská barmská kočka většinou mívá hranatější tvar než americká a více je u ní znát příbuznost s orientálními kočkami. Hlava má klínovitý tvar. Srst je krátká a jemná, často bez podsady. Je povolené jednotné zbarvení v hnědé, čokoládové, červené, modré, lila a krémové barvě. Evropské barmské kočky mohou být i hnědě, čokoládově, modře a lila želvovinové.

 

Orientační cena: 9.000,- Kč až 12.000,- Kč (Uvedená cena je obvyklá, špičkové výstavní kočky ale mohou stát daleko víc.)

VIDEA plemene Barmská kočka

Pro videa s plemenem Barmská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Barmská kočka není náročná na péči ani na podmínky. Její krátkou srst stačí kartáčovat asi jednou týdně. V období línání bývá problém se zapichováním srsti do věcí, ale častějším pročesáváním se proces výměny srsti urychlí. Je velmi přizpůsobivá, takže není problém s umístěním. Ráda zůstane poblíž své rodiny v domě nebo se proběhne po zahradě. Jakýkoliv výběh však musí být dobře uzavřen, protože barmská kočka je mistrem úniku. V chladnějším období by měla zůstávat doma, protože krátká srst bez podsady nedostatečně chrání před zimou.

Počet zobrazení: 59 770

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Krátkosrsté & somálské kočky
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 2 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

 • Mazlivá
 • Má ráda i cizince
 • Naše kočka nikdy nikoho neškrábla
 • Někdy otravuje
 • vyžadující pozornost

Kočička je vhodná pro rodiny s dětmi, neustále vyžaduje pozornost... Ale i tak je to milá kočička :-)

Eliška
25. 7. 2018
 • Velmi přátelská, vyžaduje společnost a mazlení.
 • bezúdržbová :-
 • dobře si zvyká a adaptuje se, stěhvali jsme se s ní snad 10x.
 • Dobře snáší jiné kočky a psi, naše vyrůstaly s retrievrem
 • Ráda si hraje, v mladším věku byla hodně aktivní a běhala po domě, poschodech po baráku nahoru a dolů i několik minut.
 • Některé jsou hodně upovídané.
 • Nesnáší dlouhé odloučení a samotu. Víkend je ok, ale na dovolenou potřebuje nejlépe dočasně jinam, hlídačka jí musí věnovat minimálně hodinu každý den.

Krásná inteligentní a přítelská kočka vhodná do rodiny, má ráda ruch, dění a společnost. Do zahrady moc není, ráda se proběhne venku ale nechybí ji to, velmi dobře se jí bude dařit i v bytě

Aishaxy
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Barmská kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?