Bavorský
barvář

Bayerischer Gebirgsschweisshund

Obecné informace

Povaha

Málo štěkající bavorský barvář je doma klidným, poslušným a přátelským psem. Je to ale lovec, s velkou potřebou pohybu a práce s obdivuhodnou výdrží. Bavorský barvář je také velice citlivým psem, se značnou závislostí na rodině a svém pánovi - život v kotci je pro něj nesnesitelný. Celkem dobře se snáší s dalšími psy, s jinými zvířaty jen pokud je na ně navyklý. Bavorský barvář nemá rád hrátky malých dětí a jeho vztah k cizím lidem je velmi nedůvěřivý.

Popis

Středně velký, svalnatý pes, který ale současně působí lehkým dojmem. Srst má bavorský barvář velice krátkou, přiléhavou a hrubou. Povolené barevné variety - Všechny odstíny hnědé od žluté až po temně červenohnědou barvu. Z dalších barev je povolen pouze malý bílý znak na hrudi.

Kohoutková výška psů bavorského barváře je nejméně 47 cm, u fen 44 cm. Tělo má lehkou, ale silně osvalenou stavbu, trup je o něco málo delší, než kohoutková výška. Ocas je dlouhý, úzký pokračuje ve hřbetní linii a je nošen šikmo dolů. Nohy jsou dobře zaúhlené. Hlava bavorského barváře má značně širokou lebku, tlama je krátká a vybíhá do mírně zašpičatělého čenichu. Uši jsou vysoko nasazené a bavorský barvář je nosí svěšené podél hlavy. Oči jsou střední velikosti, v tmavě, nebo světle hnědé barvě. Průměrný věk tohoto plemene je 12 let.

Historie plemene bavorský barvář

Postupným křížením hannoverského barváře a německého brakýře vznikl v Bavorských Alpách téměř na objednávku pes menšího vzrůstu. Udivující a rozhodnou vlastností tohoto psa se stala schopnost rychlého pohybu i v jinak těžko přístupných oblastech. Tento pes nese jméno bavorský barvář.

VIDEA plemene bavorský barvář

Pro videa s plemenem bavorský barvář klikněte ZDE

 

Základní péče

Psi plemene bavorského barváře nevyžadují zvláštní péči o srst. Psi vyžadují dobrý základní výcvik, důležitá je zejména maximální poslušnost na povel „ke mně". I když bavorský barvář nemá na rozdíl od mnoha jiných loveckých psů tak velké sklony utíkat, jakmile ucítí krev zvěře, své pudy ovládá jen obtížně.

Bavorský barvář nepatří do rukou majitele, který mu nebude moci dopřát vyžití v jeho původní barvářské práci. Jako domácí, lenivý pes by se bavorský barvář „ukousal" nudou. Jeho vášně jsou motorem jeho života - naštěstí toto plemeno je před podobnými omyly z velké části chráněno velmi přísnými a striktně dodržovanými chovatelskými předpisy, takže by se bavorský barvář teoreticky neměl dostat k majiteli, který sám není lovcem. Bavorský barvář je pes, který žije pro okamžiky vzrušení z pronásledování divoké zvěře a jen těžko může být bez těchto prožitků šťastným psem.

Chovatelské stanice

Minas Ithilien
Počet zobrazení: 113 103

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Střední plemena
Původ plemene Německo
Výška v kohoutku 44 - 52 cm
Hmotnost v dospělosti 17 - 30 kg
Věk 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem špatný
Vztah k ost. zvířatům špatný
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Barváři
Číslo standardu FCI č. 217 (22. 9. 2017) D

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 2 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

  • klidná přátelská povaha, vhodný k dětem, snášenlivý s jinými psi i zvířaty, učenlivý
  • někdy až moc přátelský ke všem

oddaný, klidný pes, milující to k čemu je určen... k práci v lese

Martin Zděnek
5. 4. 2019
  • Velmi přátelský pes bohužel i k cizím lidem
  • S ostatními zvířaty se snese, dokonce i kamarádí
  • Velmi všestranný pes
  • Nutný výcvik
  • Když chytne stopu...

Doma máme fenu. Je velmi přátelská, trpělivá, nechá si vše líbit. Přítomnost dětí si přímo užívá. S ostatními zvířaty se bez problémů snese, i kamarádí. Je velmi všestranná. Za jejich mladších let jsme ji "zapřahali" do sáněk s dětmi, skákali, plavali, běhali... Vše ji velmi bavilo, dělala to na 100 procent. Nejvíc ale miluje les. Máme ji u domku na zahradě, jenom v zimě je doma. Je velmi oblíbená u všech známých. Za pamlsek udělá všechno. A teď nějaké nedostatky: Naši fenu jsme si kupovali, když jsme stavěli dům. Neměli jsme na ni čas. Kvůli tomu její poslušnost není úplně na jedničku. Není to její chyba, jenom zdůrazňuji ten výcvik. Ještě něco k věku: Feně příbuzných (taky BB) bylo osm let, když zemřela. Ani neměla žádné potíže. Naší feně je devět let. Zatím je jenom nahluchlá, jinak je stále plná energie a nadšení. Doporučuji lidem s alespoň nějakými zkušenostmi, kteří se nenechají zvyklat psím kukučem. Hned se musí ujasnit, kdo je doma pánem. Za mě rozhodně doporučuji.

Meg
25. 7. 2018

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Bavorský barvář doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?