Billy

Obecné informace

Povaha

Obsáhnout stručně povahovou charakteristiku tohoto psa není právě jednoduché, protože Billy je spojením protikladů. Jako rodinný společník je Billy chytrým a přátelským členem rodiny, který snadno chápe, co se po něm žádá. Svého pána, stejně jako jeho rodinu hluboce miluje, jeho vztah k dětem je více než dobrý. Ovšem jakmile Billy opustí rodinné sídlo, stává se z něj opět vášnivý lovec, po kterém můžete jen stěží požadovat, aby miloval vaši kočku nebo sousedovy slepice.

Popis

Tělesná stavba plemene Billy upoutá na první pohled silou, elegancí a skutečně avantgardním psím zbarvením. Billy má krátkou a hladkou srst, která je ale na dotek spíše hrubá. Přípustné jsou následující barevné variety - čistě bílá srst, kávově bílá srst, nebo čistě bílá srst s tzv. limonádově nebo oranžově zbarvenými skvrnami.

Doporučená kohoutková výška psů je minimálně 60cm, u fen je to nejméně 58cm. Tělo je dobře stavěné a pod krátkou srstí se dobře rýsuje výrazná svalová struktura. Ocas je silný, dlouhý a směrem ke špičce se zužuje. Billy má vysoké, štíhlé nohy, ale i na nich je dobře patrná svalová hmota. Hlava je proporčně přiměřená tělu, čenich je velký a má vždy černou barvu. Tento pes má ploché, stočené uši, oči nesmí být vypouklé a jejich barva je tmavá.

 

Historie plemene billy

Psi rodu Billy nespatřili světlo světa náhodou. Toto zvláštní plemeno vzniklo vzájemným překřížením dnes již neexistujících francouzských plemen loveckých psů. Cílem tohoto šlechtitelského úsilí byl pes, který by se dokonale hodil pro specifickou loveckou disciplínu - vytrvalostnímu pronásledování raněných jelenů při panských honech. Billy byl vyšlechtěn ve Francii 19. století a jeho jméno je odvozeno od zámku Billý v Poitou. Standard plemene byl uznán v roce 1973.

Základní péče

Billy je krátkosrstý pes, což je jeho výhoda z hlediska klasické péče - není ji třeba nijak zvlášť udržovat. Zároveň ale psa znevýhodňuje v případě vlhkého nebo chladného počasí. Billy proto potřebuje spát v suchu a teple, navíc na opravdu měkkém podkladu. Součástí základní péče musí být řádná výchova spojená se socializací a také alespoň základní výcvik.

Pes, který byl vyšlechtěn k pronásledování jelenů se může bez správné výchovy a výcviku stát postrachem svého okolí. Výchova musí být co nejvčasnější, měla by být určitě spíše mírná, povzbudivá, ale také dostatečně důsledná. Výcvik je důležitý k alespoň částečnému „ochromení" loveckých pudů, které mohou tohoto psai jeho majitele přivádět do nezáviděníhodných situací, především díky tomu, že Billy se dnes stává stále více psem rodinným. Má-li být ale Billy šťastný pes, potřebuje velké dávky pohybu a budete-li schopni mu poskytnout lovecký výcvik nebo tomu podobné zaměstnání, bude vám nevýslovně vděčný.

Počet zobrazení: 41 394

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Francie
Výška v kohoutku 60 a více cm
Hmotnost v dospělosti 25 - 30 kg
Věk 12 - 14 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb velmi náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 025 (24. 4. 1997) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Billy doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?