Bladhaund -
Anglický barvář

Chien de St. Hubert

Obecné informace

Povaha

Tito psi se chovají naprosto přátelsky ke všemu živémumilují dospělé lidi stejně jako děti a v jejich povaze nenajdete ani špetku agresivity. Bloodhound je také inteligentní pes s výjimečně dobrým a proslulým čichem a schopností držet stopu. Možným negativem z pohledu člověka může být jeho paličatá až svéhlavá „hlavička". Pokud si bloodhound vezme něco do hlavy, patrně nikdo na světě jej od jeho úmyslu neodvrátí.

Popis

Na první pohled velký, těžký pes, který si nemusí nic dokazovat. Celkový dojem jeho postavy dotváří zvláštní tvar hlavy „utopený" v lalocích volné kůže krku a pohled naprostého kliďase. Bloodhound má krátkou a přiléhavou srst. Povoleny jsou tyto barevné variety - černá s tříslovou, játrově hnědá s tříslovou, bledě červená s možnou kombinací s menším množstvím chlupů v jezevčí barvě. Bílá je v minimálním množství povolena na hrudi, tlapách a špičce ocasu.

Kohoutková výška psů je nejméně 63,5 cm, u fen alespoň 58,5 cm. Bloodhound má silný a rovný hřbet a stejně silná a hluboká bedra. Nohy bloodhounda jsou silné a rovné. Ocas je dlouhý a směrem ke špičce se zužuje, je nošen vysoko. Dlouhý a silný krk nese úzkou a dlouhou hlavu s mnoha záhyby volné kůže, která se přelévá do oblasti krku. Uši má bloodhound tenké, nápadně nízce posazené a dlouhé, visící dolů. Oči bloodhounda jsou středně velké, umístěné tak, že vytváří zcela specifický výraz.

Bloodhound se v průměru dožívá 10 až 12 let.

Historie plemene bloodhound

První rodová linie bloodhounda započala v klášteře svatého Huberta v Belgii v 7. století, kde předky tohoto plemene ve velmi čistokrevné podobě chovali místní mniši. Druhá linie pochází z Anglie, kde byla i nadále šlechtěna. Teprve sloučením obou rodových linií vznikl bloodhound takový, jakého jej známe dnes - tedy typický honič s tělesnou stavbou připomínající dogovité psy.

VIDEA plemene bladhaund

Pro videa s plemenem bladhound klikněte ZDE

Základní péče

Srst stačí pravidelně čas od času vykartáčovat, mnohem větší péči potřebují v případě bloodhounda jeho dlouhé povislé uši. Je třeba pravidelně čistit jejich vnitřní část a vnější zvukovod od možného ušního mazu a navíc je také nutné uši omývat, protože se vzhledem ke své nadměrné délce nejednou ocitají v misce s jídlem. Bloodhound stejně jako většina ostatních velkých psů potřebuje spát na opravdu měkké podložce, aby nedošlo ke vzniku nehezkých otlačenin, mozolů a odřenin. Jeho výchova není nemožná, ale vyžaduje značnou dávku trpělivosti.

Takto velký pes je v každém případě náročný na množství a kvalitu krmiva, především ve štěněčím věku, tady může každé vychýlení od potřebné dávky vitamínů a minerálů znamenat pozdější obrovské a doživotní zdravotní problémy. Bloodhound je sice známý svou klidnou a mírnou povahou, ale jako štěně se chová zcela opačně - nadprůměrně opačně. V dospělosti tento pes vyžaduje dlouhé a víceméně pravidelné procházky - jeho výdrž ho řadí mezi zkušené turisty. Vzhledem k této skutečnosti a také faktu, že se jedná o stopaře, se Bloodhound naprosto nehodí do města, potřebuje volný pohyb i svou soukromou louku s pevným oplocením. A ještě k výchově bloodhounda - s velkou trpělivostí a poměrnou dávkou vynalézavosti se vám to podaří, pokud pes nebude mít pocit, že je k čemukoliv nucen násilím a naopak, pokud pro něj dokážete na cvičení a výcviku najít něco, co by ho mohlo zajímat. Současně je ale nutná i důslednost, protože ve chvíli, kdy bloodhound pochopí, že na vás jeho melancholické oči udělaly dojem, bude toho pravidelně zneužívat. Ačkoliv je dnes bloodhound běžně chován jako rodinný společník, je to stále vynikající stopař a ve své barvářské práci je naprosto nepřekonatelný.

Chovatelské stanice

ISEB CS | Minas Ithilien | Alhavant | JUSTIRAG | Ta Malibu | od Hadího potoka
Počet zobrazení: 70 285

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI VI: Honiči a barváři
Velikost Velká plemena
Původ plemene Belgie
Výška v kohoutku 58 - 72 cm
Hmotnost v dospělosti 40 - 54 kg
Věk 10 - 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb velmi náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina VI: Honiči a barváři
Sekce Honiči
Číslo standardu FCI č. 084 (22. 6. 2001) F

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Bladhaund - Anglický barvář doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?