Blazer
Horse

Obecné informace

Popis

Můžeme ho považovat za ideální plemeno pro člověka. Byl vyšlechtěn v severozápadních Spojených státech v padesátých letech. Ve stejných letech se objevila i další nová plemena např. Quarter Horse, Tennessee Walking Horse/Tennesseeský mimochodník a Americký Saddlebred. Všem předcházelo křížení několika generací s cílem posílit jejich specifické vlastnosti.

„Pravý" Blazer Horse musí splňovat určitá kritéria, která se týkají jeho povahy, svalů, barvy, délky zad, těla a kostí. Pokud vše splňuje, je docílena jeho maximální užitečnost. Blazerové musí být snadno trénovatelní a mírní k lidem. Hlava blazerů působí vznešeně a inteligentně. Jejich pohled musí být odvážný a oči jasné. Typický je extrémně nakloněný ramenní kloub, který způsobuje hladký a uvolněný pohyb koně. Krátká záď umožňuje nošení těžkých věcí. Dlouhá hruď koně podporuje rychlost a delší krok. Nejčastěji jsou to hnědáci, vraníci, ryzáci, vyskytuje se u nich mnoho odstínu šedohnědé. Bílé znaky jsou omezeny na hlavu a oblast pod kolenem nebo podkolenní. Pokud je Blazer Horse strakatý, nesmí být registrován. Kohoutková výška je v rozmezí 132 - 152cm. Váha se pohybuje mezi 365 - 465kg.

Původ a historie

Zakladatelem chovu Blazer Horsů je Neil Hinck. Hinck pochází z Idahu a vyrůstal již od dětství na ranči mezi koňmi. Od mládí měl sen vyšlechtit ideálního koně, který by byl silný, výkonný, ale přitom chytrý a mírný. Křížil různá plemena, která měla pro tyto vlastnosti předpoklady. První Blazer, Little Blaze, v roce 1959 splnil všechny Hinckovy požadavky. Vzhled, povaha a schopnosti hřebce Little Blaze se staly základem kritérií pro registraci dalších blazerů v Asociaci, kterou založil Neil Hinck.

Charakteristika

Blazerové jsou malého vzrůstu, ale i přesto bez problémů unesou člověka i v obtížném terénu. Dovoluje to jejich dobrá anatomická stavba. Mají krátkou záď, hřbet a silný kohoutek. Blazerové jsou známi svým pevným zdravím a malou spotřebou krmení, což pro chovatele znamená menší náklady než u jiných koní. Typickým znakem jsou především kvalitní nohy, kopyta a krásná hustá hříva.

Využití

Velkým kladem blazerů je, že jsou velmi lehce trénovatelní. Dokáží velmi tvrdě pracovat a to i celý den. Jsou proto vhodní pro práci na ranči, v horském terénu, ale i k účasti v rychlostních a vytrvalostních soutěžích.
A především jsou ideální na rekreační ježdění.
Pokud jsou dobře vytrénovaní, dokážou vše, co se od nich očekává. Odlišují se od ostatních koní tím, že jsou extrémně přátelští, poslušní a mají velmi rádi lidi. Hodí se opravdu pro všechny chovatele.

Zajímavost

Ranč hlavního chovatele blazerů Neila Hincka se nachází v Idahu, kde chová kolem 300 zvířat. Jeden z jeho koní zvládá i ve svých 23 letech stejně tvrdý trénink, jako mladší jedinci, což dokazuje obrovskou vitalitu tohoto plemene. Stáda ostatních chovatelů představují pár chovných klisen a jednoho plemeníka.

VIDEA plemene Blazer Horse

Pro videa s plemenem Blazer Horse klikněte ZDE

Počet zobrazení: 7 657

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
Koně podle typu Teplokrevníci

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Blazer Horse doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?