Bombajská
kočka

Bombay

Obecné informace

Povaha

Bombajská kočka je velmi chytré plemenoVyhledává kontakt s lidmi, má ráda rozpustilé hry, kartáčování a vyžaduje hlazení. Naučí se lehce chodit na vodítku. Tyto kočky se dobře cítí jak ve volném výběhu v zahradě, tak i ve vhodně zařízeném bytě. Mají rády teplo. Jsou klidné, vyrovnané, sebevědomé a dominantní osobnosti. Mají výrazný a dominantní hlas, který se ne každému může líbit. Tyto kočky časně dospívají, takže pohlavní zralosti dosahují již ve věku šesti až devíti měsíců. Tělesný vývoj ovšem probíhá pomaleji.

Popis

Bombajská kočka je střední velikosti, je dynamická se smolně černou, krátkou a lesklou srstí. Má výrazné, kulaté a široce postavené oči. Mají měděnou nebo zlatavou barvu. Čím tmavší barva očí, tím lepší. Hlava je mírně zaoblená. Uši jsou středně velké a posazené daleko od sebe. Jsou široké na základně a směřují mírně dopředu. Srst bombajské kočky je řídká, těsně přiléhá k tělu a má saténovitou strukturu. U dospělých koček by srst měla být černě zabarvená až ke kořínkům chlupů. Nos a spodní strany tlapek musí být černé.

Historie a původ plemene

Bombajská kočka byla vyšlechtěna v USA křížením americké krátkosrsté kočky a Burmilly v 50. letech 20. století. Na počátku historie tohoto plemene stojí černý panter z „Knihy džunglí" - Baghíra. Američanka Nikki Hornerová („pramáti" plemene) z Kentucky se rozhodla splnit si svůj sen a vytvořit plemeno, které by fenotypem připomínalo pantera. Chtěla vyšlechtit kočku, jejíž výborně vyvinuté svalstvo, pružnost a elegance by byly srovnatelné s velkou černou šelmou. Tato žena spářila hnědého kocoura plemene burma s americkou krátkosrstou kočkou, vytouženého cíle však nedosáhla. Tento chov na několik let vzdala, ale nakonec zkusila další pokus. Spářila černou americkou krátkosrstou kočku s oceňovaným kocourem hnědé burmy a tento pokus přinesl vytoužený úspěch. Avšak rozhodčí neprojevil o nové plemeno zájem, až v roce 1970 došlo k uznání plemene.

Standard plemene

Bombajská kočka patří do plemena krátkosrstých koček. Chovatelské organizace, které plemeno uznávají, jsou CFA a TICA.

Zajímavost

V celé Evropě prý žije nanejvýš 20 čistokrevných zvířat. Jejich celosvětový počet nedosahuje stovky. Chovatelů těchto plemen je málo a vrhů je po zeměkouli jen několik ročně. Bombajské kočky patří k velmi vzácným plemenům.

VIDEA plemene Bombajská kočka

Pro videa s plemenem Bombajská kočka klikněte ZDE

Základní péče

Tato kočka nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

Počet zobrazení: 62 995

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FIFe Neuznaná plemena koček
Aktivita Vyžadující střední aktivitu
Údržba srsti Malá
None Sleva 50 %

Čím mě krmit?

Nakupte výhodně právě teď
Přejít do e-shopu

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Bombajská kočka doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?