Boykin
španěl

Boykin Spaniel

Obecné informace

Povaha

Boykin španěl je oblíbeným psím plemenem v Americe. Je využíván jak k lovu menších zvířat, tak také jako věrný, aktivní a mírumilovný domácí mazlíček. Boykin španěl je velmi inteligentní, přátelský, poslušný a dobrosrdečný pes. Má velmi jemný cit, díky němuž je nezaměnitelným pomocníkem při lovu. Velice snadno se cvičí. Je to silný a dobrý plavec, ve vodě se snadno pohybuje. Jeho přátelský postoj z něho činí vynikajícího mazlíčka a společníka.

Popis

Boykin španěl je středně velký statný pes. Oči jsou žluté až hnědé, podle barvy srsti. Čelo má pokryté hladkou a krátkou srstí. Nos má tmavě játrovou barvu, je dosti široký, což umožňuje velkou čichovou sílu, s dobře otevřeným chřípím. Na úrovni očí jsou posazené svěšené uši. Boykin španěl má skloněná ramena, dobře vyvinutou hruď, silná a rovná záda a středně dlouhé nohy. Srst tohoto plemene je přilnavá a středně dlouhá. Na končetinách, tlapkách, uších, hrudi a na břiše má lehce zpeřenou jemnou srst. Barva srsti je červenohnědá nebo tmavě čokoládová. Velikost feny u kohoutku se pohybuje v rozmezí 35 – 41 cm a u psů 38,5 – 45 cm. Váha u feny je v rozmezí 11 – 15,5 kg a u psů 15,5 – 18 kg. Dožívají se průměrného věku 13 – 14 let.

Klasifikace FCI

FCI – Neuznané plemeno 

Historie plemene Boykin španěl

Boykin španěl (Boykin Spaniel) byl poprvé chován lovci v Jižní Karolíně na počátku 20. století, s cílem vytvořit ideálního psa pro lov divokých kachen a krocanů v bažinách Wateree River Swamp. Lovci tehdy potřebovali menšího psa s nižší hmotností, ale velmi odolného a vytrvalého, který by byl stavěný pro cestování na loďkách a byl by schopen aportovat jak ve vodě, tak na suchu. Dnešní podobu Boykin španěla má na starosti americký plantážník L. W. Whit Boykin, který jej vyšlechtil jako odolného, praktického a spolehlivého psa. Doposud je toto plemeno hojně rozšířeno v celé Americe.

VIDEA plemene Boykin španěl

Pro videa s plemenem Boykin španěl klikněte ZDE.

Základní péče

Srst  Boykin španěla nevyžaduje přílišnou péči. Pro každodenní kartáčování je vhodné použít kartáč s přírodními štětinami nebo klasický drátěný kartáč. Pravidelným kartáčováním odstraníme uvolněnou srst a nečistotu a také stimulujeme přirozené promašťování srsti.

U výchovy štěněte je třeba dbát na důslednost. Měla by začít již od raného věku. Jakmile štěně pochopí vaše pravidla a požadavky, nebude je porušovat.

Boykin španěl vyžaduje dostatek pravidelného pohybu. Vhodné jsou dlouhé vycházky a větší fyzická zátěž. Dopřejete-li mu dostatek pohybu a pracovní zábavy, bude Vám doma vynikajícím společníkem.

Počet zobrazení: 20 443

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI XI: FCI neuznaná plemena
Velikost Střední plemena
Původ plemene USA
Výška v kohoutku 35 - 45 cm cm
Hmotnost v dospělosti 11 - 18 kg
Věk 13 - 14 let
Délka srsti střední
Péče o srst pravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

ano

Klasifikace FCI

Skupina XI: FCI neuznaná plemena
Sekce Neuznaná
Číslo standardu FCI č.

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Boykin španěl doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?