Brazilská
fila

Fila Brasileiro

Obecné informace

Povaha

Toto plemeno je proslavené sebevědomím, odvahou a skutečnou tvrdostí ke všem nepřátelům. Je to tedy naprosto ideální hlídač a ochránce, ale zdaleka ne pro každého zájemce. V případě brazilské fily je skutečně nutné dvojnásobně varovat všechny nezkušené, vrtošivé, či momentální módě podléhající zájemce o toto plemeno. 

Je-li ale brazilská fila vedena správně, stane se přátelským společníkem věrně milujícím svého pána a jeho rodinu.

Popis

Skutečně impozantní tělesná stavba silných svalů i kostí, která nenechá nikoho na pochybách. Brazilská fila patří mezi krátkosrsté psy a vyskytuje se v následujících barevných varietách: jsou povoleny téměř všechny barvy s výjimkou čistě bílé, myší šedi, skvrnité a grošované barvy. Nejčastější barevná varieta je různými odstíny žíhaná.

Minimální kohoutková výška psů činí 70 cm, min. kohoutková výška fen je 65 cm. Tělo brazilské fily je silné, široké, hluboké a má obdélníkový ráz. Ocas má brazilská fila dlouhý a špičatý, mírně stočený směrem vzhůru. Končetiny jsou rovné a nápadně osvalené a silné. Hlava je rovněž poměrně velká, její větší část tvoří tlama. Brazilská fila má velké oči mandlového tvaru, tmavé barvy, zasazené hluboko do lebky. Uši jsou velké a svěšené. Nejtypičtějším znakem brazilské fily je ale bezpochyby její volná kůže po celém těle, která navíc v oblasti krku vytváří typické laloky. V průměru se fila dožívá 11 let.

Historie plemene brazilská fila

V krvi brazilské fily se mísí odkazy značné řady psích předků. Její šlechtění se odehrálo v Brazílii a mezi její předky patří zástupci skutečně mnoha plemen - např. dogovití angličtí a španělští psi, lovečtí psi - zde je důležité zmínit zejména bladhaunda, ale také původní formy indiánských psů. Oficiální registrovaný chov brazilské fily se datuje od konce 2. světové války.

VIDEA plemene brazilská fila

Pro videa plemene brazilská fila klikněte ZDE

 

Základní péče

Jako zástupce krátkosrstých psů není brazilská fila plemenem náročným na péči o srst. Ovšem její krátká srst a nadstandardní váha vyžaduje pohodlné a skutečně měkké spaní - v opačném případě dochází ke vzniku nehezkých otlaků a odřenin. Brazilská fila ale bezpodmínečně vyžaduje, klidnou, harmonicky probíhající výchovu - nikoliv výcvik!

Špatně vychovaná brazilská fila se stává výrazně nebezpečnou. Stejné důsledky mohou mít jakékoliv špatné zážitky z dětství, týrání, nebo dokonce i pouhá změna majitele. Její majitel musí být nutně skutečným odborníkem na psy a měl by sám mít velkou fyzickou sílu a přirozenou autoritu. Brazilská fila nepotřebuje klasický výcvik, potřebuje dobrou a pevnou výchovu, vyváženou citlivým přístupem k její osobnosti. Přesto brazilská fila zůstane nepokrytě obezřetným psem. V jednoduchosti lze říci, že zvířata a lidé, se kterými se brazilská fila seznámí ve svém štěněčím věku, bude milovat a akceptovat. Všichni do rodiny nově příchozí, návštěvy, kamarádi vašich dětí apod. budou vždy vnímáni jako potenciální nepřátelé a je na majiteli, aby tyto situace dokázal řešit a ustát. K vlastním lidem je ale brazilská fila naprosto dobromyslná, oddaná a silně citově fixovaná.

Chovatelské stanice

Chovatelská stanice z Kotlinky | Kunětické údolí | Chovatelská stanice LEGURA
Počet zobrazení: 119 307

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Brazílie
Výška v kohoutku 60 - 75 cm
Hmotnost v dospělosti 40 - 90 kg
Věk 11 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem špatný
Vztah k ost. zvířatům špatný
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb nenáročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Molossoidní plemena (dogovití psi)
Číslo standardu FCI č. 225 (4. 10. 2016)

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Brazilská fila doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?