Broholmer

Dánská doga

Obecné informace

Povaha

Povahové vlastnosti broholmera vyplývají z jeho příbuzenství s velkými dogovitými psy. Je to pes velice ušlechtilé, milé a klidné povahy. Jeho vztah k rodině a dětem je víc než jen přátelský, broholmer projevuje své rodině velkou a nehranou oddanost. Je to ale také velký a mohutný pes, který si je dobře vědom své síly a převahy nad většinou možných protivníků.

Této své síly broholmer nikdy nezneužije, ale v případěže vycítí nebezpečístává se velmi nebezpečným soupeřem. Má-li se správně začlenit do rodiny a širší společnosti, je nutná jeho včasná a důkladná socializace.

Popis

Velký, silný pes impozantní postavy a sebevědomého pohledu. Jeho srst je vždy krátká a dobře přiléhající. Povoleny jsou tyto barevné variety - černá barva, zlatočervená barva a žlutá barva. Bílé znaky na hrudi, tlapách a ocasu jsou přípustné v omezeném rozsahu.

Kohoutková výška psů je nejméně 75 cm, fen 70 cm. Tělo broholmera má obdélníkový ráz a stavba těla je velice silná a celkově mohutná. Hřbet je rovné linie, hrudník je hluboký a mimořádně vyvinutý. Ocas je nízko nasazený, dlouhý a směrem ke špičce se zužuje. V klidovém stavu je svěšený, ale při vzrušení se zvedá přibližně do výše těla. Končetiny jsou přiměřeně velké, silné, poměrně hrubě osvalené a prozrazují silné kosti. Hlava je velice robustní a je nošena zpříma. Široká a masívní lebka přechází do plného čenichu a impozantní tlamy. Broholmer má kulaté, přiměřeně velké oči v jantarové barvě. Uši jsou střední velikosti, vysoko nasazené a svěšené.

Historie plemene broholmer

První zmínky související s tímto plemenem najdeme již ve středověku, kdy se psi podobní dnešním broholmerům používali zcela tradičně k lovu vysoké zvěře. Jméno broholmer ale spadá teprve do 18. století - tehdy se jistý dánský myslivec Shested of Broholm natolik zasloužil o stabilizaci tohoto nově vznikajícího plemene, že po něm bylo i pojmenováno.

Bohužel 2. světová válka zasáhla velmi negativním způsobem do chovu mnoha psích plemen a broholmer byl jedním z nich. Před úplným vymizením toto plemeno nakonec zachránila až dánská skupina nadšených chovatelů těchto nádherných a impozantních psů.

VIDEA plemene broholmer

Pro videa s plemenem broholmer klikněte ZDE

 

Základní péče

Srst broholmera není na péči nijak náročná. Mnohem důležitější je u tohoto plemene včasná a důkladná socializace štěněte. Broholmer si musí velmi brzy, i když postupně a veden trpělivou rukou svého pána, zvyknout na vše, s čím se bude setkávat v dospělosti. Stejně důležitý je také alespoň výcvik základní poslušnosti, protože takto velký a nevychovaný pes se stane obtížným nejen pro svého pána, ale i pro celé široké okolí.

Broholmer je jako většina dogovitých psů velice citlivý na nálady v domě, na zvyšování hlasu a další projevy netolerantního chování mezi „svými" lidmi. Před takovým psem může být problematické i pokárání vlastních dětí, protože broholmer okamžitě přichází na pomoc všem slabším a ubližovaným. Z tohoto důvodu se tito velcí psi nehodí pro labilnější a nezkušené zájemce.

Výška a váha spolu s krátkou srstí Broholmera jsou důvodem, proč tito psi nemohou žít celoročně venku a potřebují skutečně teplé a měkké místečko ke spaní.

Chovatelské stanice

z Rezidence ferdikov
Počet zobrazení: 72 137

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Dánsko
Výška v kohoutku 70 - 75 cm
Hmotnost v dospělosti 40 - 70 kg
Věk 11 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu velmi náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Molossoidní plemena (dogovití psi)
Číslo standardu FCI č. 315 (26. 6. 2000) E

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Broholmer - Dánská doga doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?