Búrský
buldok

Boerboel

Obecné informace

Povaha

Boerboel je velmi vitální pes s vyrovnanou povahou. Má silnou, robustní postavu, přitom je však mrštný a pohyblivý. Snadno se učí a dlouho si pamatuje. Má rozvinuté instinkty hlídacích psů, je neohrožený. Zároveň však respektuje potřeby rodiny.

Popis

V chovu se upřednostňují jedinci s ideální výškou 66 cm v kohoutku u psů, u fen potom 61 cm (pod 55 cm není výška přípustná). Minimální výška psa je 60 cm, horní maximum není dáno, důležitý je celkově vyvážený vzhled. Hmotnost by měla přesahovat 50 kg, ideálně potom činí zhruba 65 kg.

Nejdůležitější vlastností boerboela je hlava – reprezentuje celý jeho charakter. Je krátká, široká, hluboká, čtvercová a svalnatá, s dobře vyplněnými lícemi. Musí harmonicky ladit se zbytkem těla. Stop by měl být patrný, ale ne přehnaně výrazný. Čenich je s velkými nozdrami, široce otevřenými. Dolní čelist je silná, hluboká a široká, směrem dopředu se lehce zužuje. Šíje je silně osvalená a nasazená vysoko na plece. Má také svalnatý a silný hrudník, široký a hluboko posazený mezi horními končetinami s dobře klenutými žebry. Ocas je posazen vysoko, upřednostňován je kupírovaný. Dlouhé ocasy jsou přijatelné. Kůže je silná, volná, dobře pigmentovaná s mírnými vráskami. Srst je krátká, hladká a hustá. Nejčastější zbarvení jsou krémově bílá, světle žlutohnědá, červenohnědá, hnědá a všechny odstíny žíhané.

Klasifikace búrského buldoka podle FCI

Podle standardu mezinárodní kynologické federace (FCI), je Búrský buldok neuznané plemeno. Boerboel patří mezi molossoidní psí plemena.

Historie plemene

Původ plemene búrského buldoka sahá do 17. století na území Jižní Afriky. K vývoji plemene přispěli různí psi typu mastifa z Evropy a velkých psů z Afriky. Typický vzhled boerboelů je velmi blízký vzhledu asyrských psů z období zhruba 700 let př. Kr. Takto vyšlechtění psi byli a stále jsou hojně využíváni jako ochránci rodin i stád. Není pro ně problém skolit dravé ptáky či šelmy.

Videa plemene Boerboel

Pro videa s plemenem Búrský buldok klikněte zde.

FCI XI: FCI neuznaná plemena
Velikost Velká plemena
Původ plemene Jižní Afrika
Výška v kohoutku 60 - 69 cm
Hmotnost v dospělosti cca 65 kg
Věk 10 až 12 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu nenáročný
Náročnost na pohyb střední
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

min. 2 hod. denně

Klasifikace FCI

Skupina XI: FCI neuznaná plemena
Sekce Neuznaná
Číslo standardu FCI č.

Galerie

Zkušenosti

Hodnocení: produktu je Celkem 0 recenzí
Napsat vlastní recenzi

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát. Podívevejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Diskuze Vstoupit do diskuze

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Odborná poradna

Řešíte zdravotní či výchovný problém? Napište nám
V pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin. Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Dnes jsme pro vás vybrali

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.
Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

 

Opravdu chcete smazat tento inzerát?

Tato akce je nenávratná, takže si to pořádně rozmyslete, jelikož po souhlasu už není cesty zpět.