Cao de Castro
Laboreio

Obecné informace

Povaha

I když toto plemeno pochází z venkova, nikdo nemůže říci, že se jedná o ledajakého vesnického prosťáčka. Cao de Castro Laboreiro využívá beze zbytku všeho, co mu bylo dáno do vínku. Má zcela výjimečný hlas, který varuje ostrým nebezpečným vrčením a pokračuje temným, hlubokým a táhlým štěkotem. Tento pes je naprosto vynikající hlídač, nezbytně však potřebuje pevnou ruku. Jako přítel přirozeně autoritativního pána se stává spolehlivým a milujícím členem rodiny.

Popis

Netřeba mnoha slov - velký, silný pes bystrého pohledu, který jakoby říkal: "Všechno vidím...".

Standardem povolené barevné variety Cao de Castro Laboreiro - jednobarevně černá, jednobarevně plavá, čistě šedá, červeně žíhaná a černě žíhaná barva. Srst je hustá a spíše matného vzezření.

Krátká a hrubá srst prozrazuje výrazné osvalení celého těla Cao de Castro Laboreiro. Hřbet je mírně prohnutý, ocas vysoko nasazený, dlouhý a svěšený s nahoru mírně zahnutou špičkou. Končetiny Cao de Castro laboreiro jsou téměř v rovnoběžném postavení a mají silný kostní i svalový základ. Silná a mohutná prsní část těla volně přechází do stejně mohutného krku, který nese sebevědomě zdviženou širší a pevně strukturovanou hlavu. Uši má Cao de Castro Laboreiro nasazené v úrovni očí. Jsou dlouhé, ale nevisí svisle dolů, v překlopení mírně vybíhají stran hlavy a teprve potom volně spadávají dolů. Oči jsou kulaté, světle nebo tmavě hnědé barvy.

Historie plemene Cao de Castro Laboreio

Nejzazší známá historie tohoto plemene sahá až do 16. století a do okolí portugalského města Castro Laboreiro - leží mezi pohořími Peneda a Suajo. Během staletí se Cao de Castro Laboreiro stal mimořádně vytrvalým a mimořádně přizpůsobivým psem a nebojácným hlídačem. Mezi jeho předky patří především mastifové. Dnes se Cao de Castro Laboreiro chová jako honácký, hlídací i služební pes a samozřejmě také jako společenské plemeno. 

VIDEA plemene Cao de Castro Laboreio

Pro videa s plemenem Cao de Castro Laboreio klikněte ZDE

Základní péče

Péče o srst není u tohoto plemene náročná, ve své původní domovině nevyžadovala jejich srst vůbec žádnou péči, dnes péče o srst Cao de castro Laboreiro závisí na tom, zda je chován jako pes společenský a třeba i výstavní, nebo jako původní honák. Mnohem důležitější je v případě Cao de castro Laboreiro nutnost včasné výchovy a výcviku.

V případě, že je Cao de castro Laboreiro chován jako domácí společenské plemeno, je dokonalý výcvik naprostou nutností, protože plemeno patří mezi těžce zvládnutelná. Tito psi jsou si dobře vědomi své tělesné síly a převahy, v přírodních podmínkách se bez úleku pouští do krvavých potyček s vlky i divou zvěří - jejich práh bolesti je značně posunutý.

Cao de castro Laboreiro je bez výhrad výjimečný pes zcela výjimečných vlastností, právě proto se však hodí výhradně do rukou zkušeného a osobnostně rovněž silného a přirozeně autoritativního pána. Cao de castro Laboreiro, není-li chován přímo v nekonečně volné přírodě, potřebuje dostatek volného pohybu a v ideálním případě alespoň nadstandardně velkou a dobře oplocenou zahradu.

Počet zobrazení: 48 409

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Portugalsko
Výška v kohoutku 52 - 60 cm
Hmotnost v dospělosti až 40 kg
Věk 11 let
Délka srsti krátká
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem špatný
Vztah k ost. zvířatům špatný
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí předměstí, venkov
Časová náročnost

minimálně 4 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Molossoidní plemena (dogovití psi)
Číslo standardu FCI č. 170 (5. 1. 2011) GB

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Zobrazit předchozí plemeno.
Zobrazit následující plemeno.

Pro plemeno Cao de Castro Laboreio doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?