Ruský
černý
teriér

Russkiy Tchiorny Terrier

Obecné informace

Povaha

Černý ruský teriér zdědil po svých předcích údajně jen to nejlepší - je vyrovnaný jako rotvajler, rozvážný i razantní jako knírač a mrštný a pohyblivý jako erdelteriér. Je to výborný hlídač, umí být ostražitý a v případě nutnosti i ostrý, svému pánovi je však velice oddán. Černý ruský teriér potřebuje pevnou ruku zkušeného chovatele, především pes může být hodně dominantní. Při dobré výchově je schopný se plně podřídit životnímu stylu svého pána. Černý ruský teriér umí být velmi dobrý společník.

Popis

Černý ruský teriér je velký a mohutný pes působící sebevědomým dojmem. Má robustní kostru, ale je dobře pohyblivý. Standardní výška u psa se pohybuje mezi 68 až 74 cm, fenka měří mezi 66 až 72 cm. Jeho hrudník je široký a hluboký, má dobře osvalená bedra a lopatky. Má dlouhou hlavu, souměrnou k celkové tělesné konstituci. Jeho charakteristickým pohybem je klus a cval. Má vysoko posazený ocas, který se v některých zemích kupíruje na 3 - 5 článků, v české republice se ponechává přorozeně. Černý ruský teriér má dlouhou hlavu, souměrnou s celkovou konstitucí těla. Tlama je masivní, souběžná s linií čela. Společně s výrazným vousem dodává teriérovi charakteristický hranatý tvar. Uši jsou vysoko posazené, trojúhelníkové a přiléhají k lícím.

Černý ruský teriér zaujme na první pohled kromě své mohutnosti nádhernou srstí, která je pevná, hustá a pokrývá celé tělo. Její délka je od 4 až 10 cm. Má měkkou a dobře vyvinutou podsadu. Za svůj výraz vděčí černý ruský teriér zkrášlujícímu porostu, který mu na hlavě vytváří bradu, obočí a vousy. Barvu má černou, nebo černou s prokvétající šedivou.

Klasifikace FCI

Podle Mezinárodní kynologické organizace (FCI) je černý ruský teriér zařazen do skupiny II. Pinčové a knírači - molossoidní plemena a švýcarští salašničtí psi, oficiální zkratka v ČR je CET. Jeho původní využití bylo strážní a hlídací pes.

Historie plemene černý ruský teriér

Černý ruský teriér patří k poměrně novým plemenům - byl vyšlechtěn v Rusku po druhé světové válce s cílem vytvořit mimořádně odolného psa, který by byl schopen snášet extrémně náročné klimatické podmínky. Jako základ byl pro nové plemeno zvolen velký knírač, postupně došlo ke křížení s erdelteriérem, rotvajlerem a novofudlandským psem. Poprvé byl veřejnosti představen v Rusku v polovině 50. let, od 80. let se ruský černý teriér začal objevovat i na významných evropských kynologických akcích a jeho obliba u chovatelů stoupla. V současnosti není sice v širokém povědomí veřejnosti, ale řady jeho chovatelů stále narůstají.

VIDEA plemene černý ruský teriér

Pro videa s plemenem černý ruský teriér klikněte ZDE

Základní péče

Černý ruský teriér je plemeno náročné na péči o srst, musí se udržovat v čistotě a pravidelně kartáčovat. Srst neustále dorůstá, takže je potřeba svěřit svého miláčka každých pár měsíců do rukou odborníka na úpravu srsti. Výchova černého teriéra není jednoduchá, nehodí se pro začátečníky, ale při správném vedení je to velice jemný rodinný pes. Výchova musí být důsledná, ale citlivá. 

Chovatelské stanice

ANKAR CAM
Počet zobrazení: 91 786

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Velikost Velká plemena
Původ plemene Rusko
Výška v kohoutku 64 - 72 cm
Věk 12 let
Délka srsti dlouhá
Péče o srst denní
Vztah k dětem velmi dobrý
Vztah k ost. zvířatům velmi dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb středně náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

1 - 2 hodiny

Klasifikace FCI

Skupina II: Pinčové, knírači, plemena molossoidní a švýcarští salašničtí psi
Sekce Pinčové a knírači
Číslo standardu FCI č. 327 (10. 1. 2011) EN

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Černý ruský teriér doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?