Černý
šery pes

Obecné informace

Povaha

Černý šery je přátelský pes. Vyšlechtěn byl hlavně pro pracovní účely. Je to tedy pes vhodný k hlídání objektů, ale také k práci u policie či armády.

Přesto se jedná o skvělého rodinného společníka, který miluje i děti. Ke svému majiteli má velmi přátelský vztah, dokáže si k němu vybudovat pevné pouto. I když má potřebu hájit své teritorium i majetek, není agresivní.

Je vhodný i jako vodící či asistenční pes. Potřebuje sice intenzivní výcvik, ale je chápavý, aktivní a inteligentní. Pro výcvik tedy i velmi vhodný.

Popis

Jedná se o středně velkého psa. Fena má v kohoutku 50 – 60 cm a dosahuje váhy 20 – 25 kg. Pes má v kohoutku až 70 cm a váha je kolem 30 kg.

Nohy jsou delší, tělo svalnaté, stavba těla podobná německému ovčáckému psu. Trup se k ocasu mírně svažuje. Ocas je delší, více osrstěný. Hlava je přímo úměrná k tělu, širší lebka s protáhlejším čenichem. Oči jsou tmavé, mandlového tvaru. Uši jsou vzpřímené, špičaté.

Plemeno podle srsti dělíme na krátkosrsté, dlouhosrsté a hrubosrsté. Barva srsti je černá, může mít hnědé a šedé znaky, přípustné jsou i znaky bílé. Vždy ale musí převládat černá barva.

 

Černý šery pes a historie jeho plemene

Černý šery je plemeno poměrně mladé. Vzniklo křížením staroněmeckého pastýřského psa a belgického ovčáka na počátku 80. let minulého století na Slovensku pod názvem Čierny šery. Tento pes byl vyšlechtěn hlavně pro pracovní účely policie.

Plemeno není uznáno dle standardů FCI, je ale zaregistrované národně v Slovenské federaci kynologických klubů a mezinárodně v United kennel Clubs International.

Základní péče

Černý šery pes potřebuje intenzivní výcvik, pak je schopen se i rychle naučit základní povely a dále je možné s ním pracovat. Jeho aktivita vyžaduje i chovatele, kteří mu umožní to, aby svou energii měl kde vybít.

Je nastaven jak na hlídání objektů, tak na svého pána, na kterého má silnou vazbu. Je proto dobré již od raného věku vést psa přesně tím směrem, kudy chceme, aby se později ubíral. Buď jako strážce majetku nebo rodinný přítel.

Černý šery pes potřebuje jen základní péči, co se týká srsti a podobně. Je potřeba upravit péči podle délky srsti, ovšem kartáčování dvakrát až třikrát týdně u dlouhosrstých plemen postačí.

Je také potřeba myslet na to, že černý šery potřebuje více pohybu a jakékoliv aktivity, která ho zabaví a zároveň se může stát součástí výcviku.

Počet zobrazení: 34 980

50 Kč

na první nákup

a dalších 80 Kč po registraci mazlíčka

Registrovat se
FCI XI: FCI neuznaná plemena
Velikost Střední plemena
Původ plemene Slovensko
Výška v kohoutku 50 - 70 cm cm
Hmotnost v dospělosti 20 - 30 kg
Věk 12 let
Délka srsti krátká a dlouhá
Péče o srst nepravidelná
Vztah k dětem dobrý
Vztah k ost. zvířatům dobrý
Náročnost na výchovu náročný
Náročnost na pohyb náročný
Vhodné prostředí jakékoliv
Časová náročnost

půl dne

Klasifikace FCI

Skupina XI: FCI neuznaná plemena
Sekce Neuznaná
Číslo standardu FCI č.

Galerie

Zkušenosti

Zkušenosti chovatelů: produktu je Celkem 0 hodnocení
Napsat vlastní zkušenost

Zatím tu nejsou žádné zkušenosti chovatelů. Napište první a pomozte tak ostatním s výběrem toho správného plemene.

Inzeráty

Pro toto plemeno nemáme aktuálně žádný aktivní inzerát.
Podívejte se na ostatní inzeráty nebo přidejte vlastní.

Galerie zvířete

Zobrazit předchozí fotky. Zobrazit následující fotky.

Podobná plemena

Pro plemeno Černy šery pes doporučujeme

Zobrazit předchozí produkty.
Zobrazit následující produkty.

Potřebujete poradit?

Napište nám, v pracovní dny běžně odpovídáme do 24 hodin
Poradna není určena pro řešení akutních případů. V případě, že hrozí nebezpečí z prodlení, neváhejte a navštivte veterinárního lékaře!

Diskuze Vstoupit do diskuze

Hlavní menu
x

Skvělé, máte to v košíku

fotka produktu

Opravdu chcete smazat tento inzerát?