Články

 • Infekční onemocnění u psů

  Středa, 20. únor, 2008
  Příznaky, prevence a léčba některých infekčních onemocnění psů - jako jsou Leptospiróza, Parvoviróza, Vzteklina, Psinka, Infekční kašel (tzv. kotcový kašel) a Infekční zánět jater (tzv. psí žloutenka).
 • Pes a paraziti, kteří ho ohrožují

  Úterý, 19. únor, 2008
  Blecha psí, tasemnice psí, škrkavky, veš a všenka, klíště - jak se těmto parazitům bránit...
 • Práva zvířat

  Čtvrtek, 14. únor, 2008
  Obecně lze říci, že práva zvířat v současném světě končí tam, kde začínají nároky lidí. Většina z nás je mylně ujišťována o tom, že práva zvířat jsou úměrná civilizovanosti a vyspělosti tohoto světa, že v zájmu zvířecích práv došlo a dochází k vývoji, který podmínky zvířat na této planetě stále zlepšuje. Tato pravda ale ve skutečnosti představuje menší procento každodenní reality.
 • Pes a skákání

  Úterý, 12. únor, 2008
  Většina psů projevuje svou radost ze setkání se svým pánem nebo jinou milovanou osobou divokým skákáním. To je způsobeno tím, že se pes snaží pozdravit svého pána "olíznutím brady" a proto se snaží trochu povyskočit, aby dosáhl na váš obličej. Je nutné si uvědomit, že pes se vás nesnaží nijak zranit a že jeho jedinou snahou není vás pouze ušpinit. Váš pes se opravdu pouze snaží o radostné přivítání s vámi. Je rád, že vás vidí a proto mu nemůžete pozdrav odepřít. Je pouze nutné zamezit jeho vyskakování ať už na vás nebo na ostatní, kteří přijdou na návštěvu - ne každému hostovi se to musí líbit.
 • Když si pes vynucuje pozornost štěkáním

  Úterý, 12. únor, 2008
  Pes štěká vždy, když na sebe chce upoutat pozornost nebo upozorňuje na příchod cizí osoby, ale co dělat když štěkat nepřestává? Příčin může být několik. Někdy chce na sebe jen upoutat pozornost, protože vy se zrovna věnujete úplně něčemu jinému než on by si přál, nebo se může cítit ohrožen a štěká ze strachu, jindy zase štěkáním upozorňuje na to, že se ve vašem okolí objevila jemu neznámá osoba.
 • Vynucování pozornosti

  Úterý, 12. únor, 2008
  Uvítání máme za sebou, ale pes si dále vynucuje pozornost každé vaší návštěvy. Pes je společenské zvíře a je rád středem pozornosti. Vaši hosté jsou pro něj tedy ideální - neumějí mu odepřít pohlazení ani podrbání a tak se toho snaží co nejvíce využít. Zvykejte svého psa již od štěněte, že pokud máte v bytě hosty, musí vám ležet klidně u nohou. Jestliže je pes neodbytný a hosty obtěžuje, nesmějte se tomu a (i přes možné protesty hostů) psa pokárejte a ponechejte ho v jeho místě.
 • Pelíšek

  Úterý, 12. únor, 2008
  Pes, ať má sebelepší a ten nejpohodlnější pelíšek přesto bude nejraději ležet na gauči, v křesle a v posteli. Každý pes má rád pohodlí a rád spí na měkkém. Také rád leží tam, kde cítí pach svého pána a rád si vybírá vyvýšená místa, aby měl přehled o tom co se děje v místnosti. Pokud nechcete, aby váš pes ležel na gauči nebo v posteli, nesmíte jej tam pustit ani jako malé roztomilé štěněčí klubíčko.
 • Sám doma

  Úterý, 12. únor, 2008
  Stává se , že po vašem odchodu z bytu pes neustále naříká, štěká, vyje, demoluje vybavení bytu, škrábe na dveře nebo vás dokonce obdaří několika loužičkami. Pes je společenské zvíře a potřebuje svou "smečku" - rodinu, která mu ji nahrazuje. Jeho naříkání a štěkání znamená, že se vás pokouší přivolat zpět domů a věci kolem sebe kouše z nervozity nebo nudy. Když je sám, necítí se dobře nebo se nudí.
 • "Žebrání"

  Úterý, 12. únor, 2008
  Vždy, když si vezmete něco k jídlu, pes sedí před vámi, upřeně na vás hledí, slintá, kňourá, štěká, škrábe...a to i přesto, že má svou misku plnou skvělých granulek či masíčka. To je pravděpodobně přežitek z dob dávno minulých, kdy psi žili volně v přírodě a živili se zbytky z lidských obydlí. Potloukali se okolo a čekali, co na ně zbude.
 • Jak jednat v případě napadení psem

  Úterý, 12. únor, 2008
  O nedorozuměních a konfliktech se psy vědí své celé generace motocyklistů, cyklistů, běžců a především pošťáků. Jestliže o psovi předem víme, máme čas zareagovat, nebo se o to alespoň pokusit. Zde budeme předpokládat, že nejsme na psa, který nás ohrožuje, nijak předem připraveni.
Celkem záznamů: 1289

Top inzerát

Prodám štěňátko - pejska Jack Russell teriér s PP

Prodám štěňátko - pejska Jack Russell teriér s PP

Plemeno : Jack Russell Teriér
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace