Články

 • Na co se zaměřit při výběru štěněte

  Úterý, 12. únor, 2008
  Nikdy nepřistupte na nabídku chovatele, že vám štěně přiveze. Nejenže je dobré vidět v jakém prostředí a podmínkách štěně vyrůstalo, ale je rovněž důležité posuzovat štěňata v prostředí, na které jsou zvyklá. Při první návštěvě máte šanci si dobře prohlédnout celý vrh i matku vašeho budoucího štěňátka, případně další přítomné psy. Všichni by měli být bez viditelných známek nemoci, čisté okolí bez známek průjmu nebo zvracení. Agresivita či naopak bázlivost matky štěňat je špatným znamením, protože by potomci mohli tyto její vlastnosti zdědit nebo odpozorovat. Naopak dobrým znamením je vrtění ocasu fenky a zvědavost štěňátek. Štěňata by měla být veselá, nebojácná, hravá, vrh by měl být vyrovnaný, a to jak do velikosti, tak i váhy. Není na místě se nechat zaujmout nejmenším štěnětem ve vrhu - to svědčí o jeho menší životaschopnosti.
 • Koupě štěněte - jaké dokumenty jsou důležité?

  Úterý, 12. únor, 2008
  O prodeji štěněte by měla být sepsána kupní smlouva, která do budoucna chrání jak chovatele, tak kupce. Tato smlouva musí obsahovat všechny základní údaje o transakci a přesný popis "předmětu prodeje". To znamená, že ve smlouvě by měly být uvedeny všechny údaje o štěněti, jeho tetovací číslo, plemeno, pohlaví, stáří, uvedení případných vad, na které byl kupec majitelem upozorněn předem a které ovlivnily cenu zvířete. Dále by mělo být uvedeno, zda je pes zdravý, očkovaný, odčervený a podobně. Podle občanského zákoníku platí na koupené zvíře šestitýdenní záruka, během této doby lze reklamovat u chovatele zatajené nebo skryté vady, o kterých nebyla ve smlouvě zmínka a které byly zjištěny až po příjezdu domů nebo po návštěvě u veterinárního lékaře.
 • Výchova štěňátka

  Úterý, 12. únor, 2008
  Předpokládejme, že již máte za sebou alespoň první noc po příchodu vašeho štěňátka domů. Teď pro vás oba nastává rozhodující období, kdy vznikají potřebné vazby mezi vámi a vaším štěnětem. Od této chvíle je odkázáno pouze na vás, nahrazujete mu nyní jeho matku i sourozence. Buďte vstřícní, trpěliví, štěňátko se u vás musí cítit bezpečně. Přivykání na nové prostředí mu může trvat několik dnů až týdnů. Ale pozor, s výchovou, alespoň toho základního jako jsou hygienické návyky, musíte začít včas. Výchova štěněte je velká odpovědnost a řada chyb se dá později jen těžko napravit. Štěně se dá poměrně snadno formovat, proto neváhejte začít hned. Snažte se o přátelský přístup. Štěňátko při výcviku hodně chvalte, klidně přehánějte a při dobře provedeném cviku „jásejte". Štěňátka reagují především na tón hlasu a intonaci. Nebojte se ze sebe „udělat blázna" před ostatními, vaše štěňátko to ocení.
 • Příprava psa na příchod dítěte do rodiny

  Úterý, 12. únor, 2008
  Zamyslete se nad změnami, které malý človíček vnese nejen do vašeho života, ale také do života vašeho psa, co nejdříve. Jen tak budete mít dostatek času na smazání všech nepříjemných třecích ploch, které může takové soužití přinést.
 • Zvíře z útulku – jak na to?

  Úterý, 12. únor, 2008
  Dát domov opuštěné kočičce či pejskovi je rozhodně krásná myšlenka. Avšak ne každý je tím správným chovatelem pro takové zvíře. V úvahu bychom měli vzít hned několik věcí. První otázkou je, co vše zvíře během svého života prožilo. Někdy víme nebo tušíme, že má za sebou nějakou nepříjemnou zkušenost. Když se takovéto zvíře z útulku dostane do nového láskyplného prostředí, bude bezesporu velice vděčné, ale může projevovat i různé poruchy chování. Zvířata se mohou bát rychlých pohybů, pro nás běžného hluku a na nové podněty mohou reagovat až agresivně. Je důležité se na zvíře důkladně optat ošetřovatele útulku, který ho zná. Při výběru psa je možné, vyjít si s ním na procházku kolem útulku, můžete tak pozorovat, jak se pes v přírodě chová, jaký vztah má k ošetřovateli, jiným psům a zda se pokusí navázat s vámi kontakt. U kočiček platí, že si svého majitele raději najdou samy, stačí kleknout si ke kotci a ta pravá přijde sama.
 • Psí triatlon

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Běžný triatlon dnes už zná každý, triatlon se psem se od tohoto klasického pojetí liší v podstatě pouze tím, že závodník není sám, ale soutěží spolu se svým psem. Přesto raději zopakujme, že triatlon znamená soutěž ve třech sportovních disciplínách - konkrétně v plavání, v běhu a jízdě na kole. Triatlon se psem představuje stejné disciplíny, ovšem soutěžící, nebo chcete-li psovod k sobě musí mít navíc připoutaného psa. Pes psovodovi pomáhá tím, že táhne např. při běhu nebo jízdě na kole, ale zároveň musí vzorně spolupracovat - tato schopnost se nejlépe projeví při plavání a jízdě na kole.
 • PARIS HILTON - postrach psů

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Paris Hilton - mladá žena, kterou zná celý svět. Tato dědička hotelového impéria se ale proslavila takovým způsobem života, který většina lidí považuje za špatný. Své dny tráví téměř stereotypně - nakupováním nových módních výstřelků, vylepšováním svého image a její zvláště oblíbenou zábavou jsou večírky, alkohol, drogy a sex. Svět je však mnohem více, než-li jejími sexuálními avantýrami šokován jejím vztahem ke čtyřnohým miláčkům.
 • Slavné osobnosti a psi

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Chtělo by se říci, že slavné osobnosti se dělí na ty s rozumem a bez něj. To proto, že způsob jakým celebrity zacházejí se svými psími přáteli je někdy skutečně dojemný a jindy pro změnu odstrašující.
 • DOG PACKING – nošení zátěže

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Dog packing je sportem, který se zcela pochopitelně vymezuje pro psy větších plemen, minimální výška psa by měla být alespoň 50 cm, pes musí být zdravý a v dobré fyzické kondici. Protože se jedná o sport zátěžový, zcela samozřejmě se nehodí pro štěňata ani pro psí seniory. S výcvikem tohoto sportu je vhodné začít teprve tehdy, když pes dosáhne dospělosti a pouze je-li jeho pohybový aparát definitivně vyvinut.
 • Mondioring

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Mondioring patří k velmi mladým psím sportům, které do České republiky dorazili teprve nedávno. Jedná se v podstatě o specifický druh sportovního kynologického výcviku psů. Mondio = svět, Ring = kruh, hlavní důraz je přitom kladen na slovo kruh, které má znamenat sled za sebou jdoucích cviků. Všechny běžně známé kynologické disciplíny se tedy provádí v jednom sledu za sebou, bez přerušení. Pes musí zvládnout tři po sobě jdoucí disciplíny – poslušnost, skoky (zde je možnost volby mezi skokem vysokým, skokem do dálky a šplhem) a obranu.
Celkem záznamů: 1287

Top inzerát

Prodám štěně jezevčíka dlouhosrstého

Prodám štěně jezevčíka dlouhosrstého

Plemeno : Jezevčík dlouhosrstý
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace