Články

 • Psí triatlon

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Běžný triatlon dnes už zná každý, triatlon se psem se od tohoto klasického pojetí liší v podstatě pouze tím, že závodník není sám, ale soutěží spolu se svým psem. Přesto raději zopakujme, že triatlon znamená soutěž ve třech sportovních disciplínách - konkrétně v plavání, v běhu a jízdě na kole. Triatlon se psem představuje stejné disciplíny, ovšem soutěžící, nebo chcete-li psovod k sobě musí mít navíc připoutaného psa. Pes psovodovi pomáhá tím, že táhne např. při běhu nebo jízdě na kole, ale zároveň musí vzorně spolupracovat - tato schopnost se nejlépe projeví při plavání a jízdě na kole.
 • PARIS HILTON - postrach psů

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Paris Hilton - mladá žena, kterou zná celý svět. Tato dědička hotelového impéria se ale proslavila takovým způsobem života, který většina lidí považuje za špatný. Své dny tráví téměř stereotypně - nakupováním nových módních výstřelků, vylepšováním svého image a její zvláště oblíbenou zábavou jsou večírky, alkohol, drogy a sex. Svět je však mnohem více, než-li jejími sexuálními avantýrami šokován jejím vztahem ke čtyřnohým miláčkům.
 • Slavné osobnosti a psi

  Čtvrtek, 7. únor, 2008
  Chtělo by se říci, že slavné osobnosti se dělí na ty s rozumem a bez něj. To proto, že způsob jakým celebrity zacházejí se svými psími přáteli je někdy skutečně dojemný a jindy pro změnu odstrašující.
 • DOG PACKING – nošení zátěže

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Dog packing je sportem, který se zcela pochopitelně vymezuje pro psy větších plemen, minimální výška psa by měla být alespoň 50 cm, pes musí být zdravý a v dobré fyzické kondici. Protože se jedná o sport zátěžový, zcela samozřejmě se nehodí pro štěňata ani pro psí seniory. S výcvikem tohoto sportu je vhodné začít teprve tehdy, když pes dosáhne dospělosti a pouze je-li jeho pohybový aparát definitivně vyvinut.
 • Mondioring

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Mondioring patří k velmi mladým psím sportům, které do České republiky dorazili teprve nedávno. Jedná se v podstatě o specifický druh sportovního kynologického výcviku psů. Mondio = svět, Ring = kruh, hlavní důraz je přitom kladen na slovo kruh, které má znamenat sled za sebou jdoucích cviků. Všechny běžně známé kynologické disciplíny se tedy provádí v jednom sledu za sebou, bez přerušení. Pes musí zvládnout tři po sobě jdoucí disciplíny – poslušnost, skoky (zde je možnost volby mezi skokem vysokým, skokem do dálky a šplhem) a obranu.
 • Psí sporty - Canicross

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Canicross je sportem pro lidi, kteří milují své psy a běhání ve volné přírodě. Nejedná se totiž vlastně o nic jiného, než o běh přirozeným terénem se psem, kterého má psovod připnutého na speciální šňůře ke svému bedernímu pásu. Soutěže a závody v canicrossu se obvykle dělí na kategorie mužů, žen a často také kategorii mládeže a veteránů. Konají se ale i tzv. hromadné starty a oblíbeným se stal i štafetový běh.
 • Dog-trekking

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Princip dog trekkingu spočívá v orientačním pochodu se psem, kdy je předem stanovena trasa a časový limit, ve kterém musí účastníci tuto trasu zvládnout. Velice často je součástí dog trekkingu značné výškové převýšení a vlastní pochod může trvat několik dní, případně i nocí. Soutěže a závody v dog trekkingu se konají po celé České republice a jednotlivé akce je možné najít v termínovém kalendáři sportu psích spřežení, pod které dog trekking spadá.
 • Psí dostihy a coursing

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Coursing je v podstatě faktickým předchůdcem dnes běžně známých psích dostihů. Tradice tohoto sportu spadá hluboko do historie a je možné ji ve velice podobných znacích najít na většině kontinentů. Vlastní coursing spočívá v soutěži mezi minimálně dvěma psy, kteří na trať vybíhají tzv. z ruky a jejichž cílem je ulovit zvěř v přírodním terénu, přičemž obvyklá délka trati je od 500 do 1000 m.
 • Musical canine freestyle - Tanec se psem

  Čtvrtek, 31. leden, 2008
  Výhodou Musical Canine Freestylu je bezpochyby fakt, že tento sport není prioritně určen pro konkrétní plemena a není stanovena ani žádná směrodatná velikost psích účastníků. Díky tomu je tento sport velice oblíbený, protože šanci uspět má prakticky každý. Výcvik Musical Canine Freestyle není fyzicky náročný pro psa ani pro psovoda, jedná se spíše o dlouhodobou a trpělivou práci.
 • Frisbee jako psí sport

  Úterý, 29. leden, 2008
  Frisbee, neboli házení létajícího talíře psovi, je výbornou doplňkovou aktivitou například pro vyznavače agility. Tento sport si postupně získává více a více zájemců, takže v některých okolních státech se již začínají pořádat i profesionálně vedené soutěže a závody. U nás má tato aktivita zatím ráz spíše soukromého výcviku provozovaného v malých nadšeneckých skupinách, které jej dále šíří a předvádějí v rámci psích výstav nebo dalších podobných akcích.
Celkem záznamů: 1302

Top inzerát

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Německý špic malý štěňata s PP, otec Pomeranian

Plemeno : Německý špic malý
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace