Myslivost

 • Když vás pes nakazí aneb odčervování lidí

  Sobota, 30. leden, 2016
  Každý správný chovatel si pohlídá termín odčervení svého psa. Jenže psem to zdaleka nekončí! Jakou máte jistotu, že jste při mazlení s kočičkami nebo pejsky nechytili také někde nějakého parazita? Pověra, že s tasemnicí máte hlad a neustále hubnete, je již dávno vyvráceným přežitkem. Víte, jak vůbec poznat, jestli nepotřebujete odčervit?
 • Co musí umět lovecký pes nebo fena?

  Pátek, 27. únor, 2015
  Loveckých plemen je na světě dost a dost a stejně tak, jako se liší plemeno od plemene, liší se i požadavky na jednotlivá plemena, aby mohla být uchovněna a dokonce se liší mnohdy i požadavky mezi fenou a psem pro uchovnění. Udělat si v tom pořádek dá zabrat. Nicméně jsme pro vás sepsali jednoduchý návod, jak propadnout myslivosti na plné čáře, počínaje chovatelstvím.
 • Když pes vystavuje

  Pátek, 20. červen, 2014
  Funkce vystavování je neodmyslitelně spjata se všemi plemeny ohařů, která k němu mají přirozené vlohy. To ovšem neznamená, že se občas nevyskytne třeba teriér nebo slídič, který bude vystavovat zvěř stejně jako ohaři. Po určité době tréninku jsou tito psi perfektně schopni pochopit, co po nich požadujete, a samo se jim pak vryje pod kůži a stává se jakoby jejich součástí.
 • Co potřebuje lovecký pes?

  Pondělí, 12. srpen, 2013
  Lovecká plemena psů jsou v dnešní době stále populárnější. Jejich elegantní stavba těla, krátká srst, inteligence a výborná povaha patří mezi nejčastější důvody, proč jsou nyní na ulici k vidění stále častěji psi jako bígl, jack russell teriér, nebo výmarský ohař. Co však tito psi skutečně potřebují? A lze jim i v městském prostředí zajistit spokojený život?
 • Návrh vyhlášky - dotkne se nás nějak?

  Úterý, 2. červen, 2009
  Návrh vyhlášky o ochraně handicapovaných zvířat při chovu. Dotkne se nás tento zákon nějak? Někteří z nás možná zaregistrovali, že v posledních dnech prošel Ministerstvem zemědělství a Ústřední komisí ochrany zvířat návrh vyhlášky o ochraně handicapovaných zvířat při chovu. Návrh upravuje podmínky chovu handicapovaných zvířat z pohledu minimálních nároků na velikost, prostor a vybavení chovného zařízení pro jednotlivé druhy zvířat, dále pak rozsah odborných znalostí nezbytných pro získání osvědčení o odborné způsobilosti osoby odpovědné za péči o handicapovaná zvířata, požadavky na odborný kurz, školicí pracoviště atd.
 • Jak zvyknout psa na střelbu

  Neděle, 26. duben, 2009
  V lovecké praxi je nezbytné, aby se pes výstřelu nebál, a dokonce aby na něj ani reagoval přehnaně pozitivně, například nedočkavým vyběhnutím hledat střelenou zvěř. Chování psa po výstřelu je předmětem zkoušek lovecké způsobilosti, kde se zkouší výstřelem z brokovnice.
 • Myslivecká mluva aneb co je to prut?

  Čtvrtek, 22. leden, 2009
  Než se pustíme do povídání o specifických vlastnostech loveckých psů, zastavíme se u záhadných slov, se kterými se nevyhnutelně setká každý zájemce o lovecký výcvik psů jak v literatuře, tak mezi myslivci - kynology i na samotných zkouškách.
 • Lovecká plemena v moderní době

  Středa, 21. leden, 2009
  V posledních letech se u nás, a nejen u nás, rozšiřují plemena, která potkat bylo dříve vzácné. Bývala chována jen úzkým okruhem chovatelů a to obvykle pro pracovní vlohy a pracovní využití. Řada těchto plemen si získala značnou oblibu a mnoho z nich je plemen loveckých, dříve využívaných prakticky výhradně k lovu. Dnes už nikoho zřejmě nepřekvapí, když ve městě potká jezevčíka, kokršpaněla nebo některého z líbivých teriérů. Fenoménem posledních let je masivní rozšíření velkých loveckých plemen do měst. Převažují zejména ohaři, specialisté na lov, a to hlavně drobné zvěře. Tak potkáváme mnoho ohařů maďarských, značně oblíbení jsou ohaři výmarští, v menším počtu pak ohaři němečtí a angličtí, setři a pointři. Mezi taková plemena lze zařadit také rhodéského ridgebacka, ačkoliv ten je v České republice myslivci chován a k lovu využíván jen výjimečně. Loveckým plemenem je i podle klasifikace FCI, kde patří do skupiny honičů a barvářů.
 • Smí pes do lesa? - část druhá

  Úterý, 13. leden, 2009
  Jsou období v roce, která jsou pro zvěř kritická a její rušení a stresování v takové době může snadněji než jindy vést k útrapám, nemocem a smrti. V takových obdobích nepouštím na volno a nenechávám běhat po lese a v polích a lukách kde se vyskytuje zvěř ani svoje dobře ovladatelné psy, protože i drobné nedopatření může být fatální.
 • Smí pes do lesa? – část třetí

  Úterý, 13. leden, 2009
  Samostatnou kapitolou jsou vztahy mezi myslivci a pejskaři. Velice často slyším velmi silná slova na adresu myslivců, radost z neštěstí způsobeného chybou nebo nedbalostí některého myslivce, nadávky. Je mi z toho smutno. Ačkoliv si možná vysloužím kritiku svých kolegů myslivců, nebudu se zastávat všech houfně. Z vlastní zkušenosti totiž vím, že je mezi námi řada takových, kteří se nechovají správně, nerespektují předpisy a práva ostatních a pletou si les s vlastní zahradou. A je potřeba to říci nahlas.
Celkem záznamů: 12
|< << 12 >> >|

Top inzerát

LABRADOR RETRIEVER – žlutá a smetanová štěňátka

LABRADOR RETRIEVER – žlutá a smetanová štěňátka

Plemeno : Labradorský retrívr
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace