Oblečky pro psy

Čtvrtek, 10. duben 2008

Lidé nosí oblečení především jako ochranu proti chladu, dešti a nebo naopak proti slunečnímu záření, dále ze slušnosti a studu (abychom se nevystavovali tvědavým pohledům ostatních lidí), ale rovněž pro parádu. Své oblečení vybíráme s ohledem na své finanční možnosti, abychom ladili se svým okolím, aby bylo naše oblečení praktické a aby nám šaty slušely a udělali náležitý dojem na naše okolí.

Znalci módních trendů pravidelně sledují novinky renomovaných salónů. Módní přehlídky se dnes nekonají pouze pro lidi, ale také pro psy - společenskou záležitostí je sladit oblečení chovatele s oblečením jeho psa. Ať už konfekci kupujete, nebo šijete, je třeba se zamyslet nad několika otázkami:

 

Jsme já a můj pes spíše elegantní nebo sportovní typ?

Elegantní typy volí svetříky, kabátky a kloboučky tam, kde sportovci nosí mikiny, kšiltovky a prošívané bundy.

 

K jakým příležitostem pejskovi oblečení pořídit?

Ideální šatník psa obsahuje alespoň tři oblečky - kombinézu na zimu, nepromokavou bundičku a svetřík. Jestliže čekáte nějakou mimořádnou rodinnou událost, měli byste uvažovat o doplnění psova šatníku o smoking nebo velkou večerní róbu.

 

Obleček pro psa

 

Pes, který nosí oblečky pravidelně, je na ně zvyklí a jejich nošení se nijak nebrání. Nošení oblečků pro psy není jen kvůli parádě, ale hlavně z důvodů praktických: pes vám neprochladne (toto je důležité především u psů bezsrstých plemen nebo plemen psů se srstí bez podsady), pes si neznečistí a nezacuchá srst (to oceníme zejména ve chvíli, kdy spěcháme do práce), psa po koupání nebo po fyzicky náročné práci nemusíme balit do dek.

 

U nás v Čechách...

Ano, Češi jsou v tomto směru stále poněkud konzervativní, usedlejší a opatrní. Stále ještě je to pro mnoho z nás nepřijatelná věc a ještě stále vzbuzuje obleček na psovi v mnoha lidech odpor. Někdo se dá při pohledu na oblečeného pejska do smíchu, jiný údivem ani nepromluví a někdo se doslova zhrozí nad opovážlivostí jeho majitele. Dříve byly v povědomí ještě tak "hárací kalhotky" a za výstřednost už byla považována i beruška na ofince yorkšíra. Dnes se ovšem už běžně setkáme se svetry, vestičkami, oteplenými kombinézami, pláštěnkami, šátky a kšiltovkami.

 

Móda pro psy

 

Pohled za hranice...

V jiných zemích je běžné, že je pejsek součástí života jeho majitele, tedy veškerého dění kolem něj. S pejskem lidé navštěvují výstavy, chodí do restaurace, na párty, absolvují společenská setkání, jsou přítomni svatebním obřadům. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby dokonalost své paničky doplnil i její perfektně sladěný pejsek s "padnoucím" oblečkem, „in" střihem a "šik" barvou. Z toho ale také vyplývá celkový pohled okolí na tento trend. (Například na dálničních odpočívadlech najdete vedle záchodku pro lidi také záchodek pro pejsky.)

Počet přečtení tohoto článku: 6837

Zpět na výpis

 • Proč ne?

  20.01.2010 12:11:40

  napsal(a):

  Já jsem také pro oblečky,jaké to ať si zvolí každý sám-svetr,vesta,kombinéza... Myslím si,že je docela velký rozdíl mezi psem chovaným venku a psem chovaným vevnitř.Náš Labrador spal pod sněhem a vůbec mu to nevadilo.Některá plemena malých pejsků jsou přešlechtěná,ale to je asi tou dobou.Jako malá si nepamatuji,že by měl pes alergii atd.Většina těhle malých psíků nemá ani podsadu.Mám Shih-tzu a jakmile napadne sníh nebo je hodně sychravo nechce jít ven,tak jí obleču(botky nemáme),hned je jistější.Když je někde více sněhu nebo louže zastaví a musím ji přenest.Pes není hloupí a sám dá najevo co chce a co se mu líbí nebo nelíbí!!!:-)

 • Taky hodím názor:)))

  19.01.2010 22:30:26

  Bára napsal(a):

  Podle mě mají oblečky a boty význam ze zdravotních důvodů, ale jinak by se lidé měli zamyslet. Pes je šelma a ne hračka nebo panenka. Já bych svého psa nikdy tak neponížila a nedegradovala ho na věc, co mám pro potěšení a ukojení nějakých svých módních ambicí. Znám naháče, krysaříky, italské chrtíky a jiná rádoby náchylná plemena, jejichž majitelé je neoblékají jen proto, že by jim mohla být zima - a světe div se - jsou zdraví jak řípy. Nikdy se nenachladli, protože se jim páníčci po dobu procházky maximálně věnují - však ta procházka je pro psa a ne proto, aby si majitel honil triko... Pokud má tvůrce článku psa, tak psovi upřímnou soustrast. Mě by ani nenapadlo brát zvíře s tak citlivým sluchem a čichem na společenské akce, nota bene v oblečku!

 • Re: kšiltovky ne

  19.01.2010 07:59:16

  napsal(a):

  gabinika (18.01.2010 09:49:38) napsal: Náš Bertík nosí zateplenou vestu jen když sněží nebo prší,ale rozhodně bych na něho nervala jakékoli čepice nebo kapuce!no a boty to už vůbec ne,to mi příjde skoro jako týrání.:(


  Co se týká botiček pro psy, už jsem tady psala, že tohle může napsat jen člověk, který má doma naprosto zdravého psa a nemá vůbec ponětí, jak je pejskovi, který má s tlapinami problémy. Mám doma westíka, který je alergik a má exem na pacinách. Kůže je od exemu zničená a jakmile jsou venku zmrazky, tak chodíme domů s pacinami krvavými nebo ho nosím v náručí. Pořídili jsme botičky a je po problému. Během jediné vycházky pesan zjistil, že ho paciny nebolí a může v pohodě běhat, od té doby sám nastavuje tlapíky a chce obout. Takže Gabiniko, važ slova.

 • kšiltovky ne

  18.01.2010 09:49:38

  gabinika napsal(a):

  Náš Bertík nosí zateplenou vestu jen když sněží nebo prší,ale rozhodně bych na něho nervala jakékoli čepice nebo kapuce!no a boty to už vůbec ne,to mi příjde skoro jako týrání.:(

 • od Rexíka

  17.01.2010 06:44:55

  Rexík napsal(a):

  Rexík má tři oblečky - nepromokavou vestičku lehce zateplenou, svetřík a pak teplou kombinézku s kožíškem. Úplně nám to vyhovuje a v zimě bez oblečku ho nepouštíme ani na minutu, protže je poměrně nakrátko ostříhaný.

Celkem záznamů: 12
|< << 123 >> >|

Top inzerát

Knírač střední pepř a sůl

Knírač střední pepř a sůl

Plemeno : Knírač střední
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace