Pejska nebo kočičku? Co preferují Češi?

Úterý, 20. březen 2018

Jak pejsek a kočička pekli dort známe všichni. Národ byl tou nevinnou povídačkou rozdělen na dva tábory a od těch dob tak zůstalo. Jedni fandí kočičce a druzí pejskovi. A jak to máte u vás? Fandíte oběma? Co se skrývá v českých domácnostech?

Přepejskováno

Je to neuvěřitelné, ale v průměru na každou českou domácnost vycházejí 3 psi! Pokud je nemáte vy, vězte, že jiný Čech za vás vaše skóre kompenzuje. Celkem jde o 58 % domácností, které oplývají psími, čtyřnohými mazlíčky.

Z drtivé většiny je podle průzkumů důvodem pro pořízení psího kamaráda pocit osamění. A že má čtyřnohý přítel skvělé terapeutické schoposti vám dosvědčí nejeden psycholog. Navíc vás pravidelné vycházky udržují v tělesné kondici a dopřávají vám denní porci čerstvého vzduchu.

Smutným faktem je, že velké procento českých psů pochází z množíren, pouze asi čtvrtinu tvoří psi s průkazem původu. Dokonce už i okolní státy si zvykly na „Česko, dominantu kšeftů se psy,“ a mnohý zahraniční kupec, hledající papírového psa, se ani nesnaží hledat v Česku. Pro jistotu.

dogs-2693074_1920.jpg

Peníze nejsou překážkou

Za své mazlíčky jsou Češi ochotní vydat mnohdy nemalé sumy peněz. Měsíčně každý Čech za své psy utratí podle průzkumů v průměru 800 Kč, za kočky 400 Kč. A to upozorňujeme, že do průměrů jsou zahrnováni všichni Češi, i ti, kteří mazlíčka nemají. Takže skutečná suma u chovatelů psů bude v jiných finančních řádech…

Jak jsou na tom kočky a další domácí zvířata?

Kočky si pořizuje celých 23 % Čechů. Obsadily krásné druhé místo. A co je překvapivější, třetí místo s 9 % pořizování a oblíbenosti obsadily – světě div se – rybičky! Zřejmě jsou také skvělým společníkem při pocitu osamění a v základu jsou relativně nenáročným domácím mazlíčkem. Bramborovou příčku obsadili opeřenci a papoušci s 8 % oblíbenosti, na pátém místě jsou pak se 7 % milovníci králíků. A na konci všech hodnocení jsou hlodavci, pavouci a plazi. Na které příčce oblíbenosti se umístil manžel, bohužel vědci mlží.

discus-fish-1943755_1920.jpg

A jak jste na tom vy?

Znesvářené národy a zatvrzelé názory, že kočkař nikdy nepochopí pejskaře stále ještě stmelují zvířecí nadšenci, kteří jsou pro obojí. Průzkumy se zaměřovaly jen na klasické druhy domácích mazlíčků s vynecháním hospodářských zvířat. Zvláštní sortou jsou pak chovatelé, kteří mají doma kromě kočky a psa i nějakého toho hlodavce nebo plaza. A jak jste na tom vy? Fandíte více psům? Kolik jich máte doma?

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 5305

Zpět na výpis


Top inzerát

štěňata dobrman

štěňata dobrman

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace