Seznamte se, Anglický pointer

Pátek, 18. březen 2016

Název tohoto plemene pochází z anglického slova „pointing“. Znamená to, že pes pracuje tak, že najde a vystaví místo s usídlením zvěře. Americký klub chovatelů (AKC) popisuje toto plemeno jako takové, jehož každý pohyb ukazuje vlastnosti tvrdě pracujícího loveckého psa, vytrvalého, odvážného a s odhodláním dosáhnout cíle.

Pokud tedy hledáte psa, který:

 • nemá vysoké nároky na výcvik
 • nepřekypuje energií a dává přednost spíše lenošení
 • si obvykle nepustí k tělu jen tak někoho, ostatní zvířata nevyjímaje,

pak pointer zřejmě nebude to pravé plemeno pro vás.

 

Inteligentní a oddaný pointr

Při dostatečném pracovním nasazení se budou pointeři jevit jako klidní společníci. Jsou inteligentní, oddaní, loajální, opravdoví kamarádi do rodiny. Velmi dobře se adaptují na nové situace. Pokud tomuto psu neposkytne majitel již od štěněcího věku dostatečnou duševní a/nebo tělesnou stimulaci, jednoduše se stanou nervózními, neurotickými a destruktivními. V kombinaci s majitelem s malým sebevědomím se tito psi snadno dosadí do role vůdce smečky, což se podepíše na jejich vztahu k majiteli i chování jako takovém.

 

Lovecké pudy se rozvíjejí velmi brzy, štěňata začínají vystavovat již od 8. týdne věku. Je důležité poskytnout pointerovi každodenní intenzivní cvičení. To je jediný způsob, jak zabránit vnitřnímu neklidu. Aktivní rodiny se na pointera mohou spolehnout jako na nového společníka k dynamickým sportům. Pointeři jsou skvělými partnery například pro canicross, bikejöring nebo scootering.

 

Než si pořídíte pointera, zvažte následující:

 • Bude vyžadovat dostatek pohybu a provádění zajímavých činností. V opačném případě si pointeři najdou jinou cestu, jak se odreagovat. Jsou známí okusováním zdí, páráním nábytku či vytvářením obřích kráterů na vašem pozemku.
 • Mladí pointeři mají sklon k dovádění, které doprovázejí skoky s velkým elánem. Často kolem nich lítá všechno možné, batolata a starší lidi nevyjímaje.
 • Ačkoli pointeři nejsou přirozeně dominantní, mají své vlastní nezávislé názory. Proto se mohou jevit jako tvrdohlaví. Při výchově je třeba notná dávka trpělivosti při opakovaném vysvětlování, že se při výcviku pointeři musí věnovat Vám a tomu, co po nich požadujete.

 

Lze tedy konstatovat, že pointeři jsou vhodní spíše pro zkušenější chovatele s dostatkem času na péči o ně. Pokud však mezi takové lidi patříte a poskytne pointerovi dostatek prostoru na rozvoj jeho vloh, odvděčí se Vám za to svou nehynoucí nákloností a stoprocentní oddaností.

autor článku: Petr Zuleger

Počet přečtení tohoto článku: 1360

Zpět na výpis

 • Pointr

  18.04.2016 21:33:34

  Danula napsal(a):

  Děkuji za tento článek. Pointr je moje vysněné plemeno od mládí. Ač nejsme myslivecká rodina, vždycky jsem si ho přála. V dětství mi ho rodiče odmítli koupit a v mé dospělosti jsem nemohla sehnat takového pejska, jakého jsem si přála já. Chtěla jsem černo-bílou variantu a pejska a buď ho majitel chtěl dát jenom do myslivecké rodiny anebo byly jenom fenečky anebo játrové zbarvení. Ale nevadí, nakonec mám polovičního pointra. Černobílého pejska ESP a je to můj miláček. Aktivní, poslušný, lovec, tvrdohlavý a obranář zároveň. A jak umí krásně vystavovat, když ho něco na louce zaujme :-) Takže pointr, úžasný pes.

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Dobrman štěňátka s PP prodám

Dobrman štěňátka s PP prodám

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace