Ostatní články

 • Psí hotely

  Středa, 20. únor, 2008
  První psí hotel byl v České republice otevřen až po roce 1991, přestože se tedy nejedná o úplnou novinku, mnoho lidí neví, k čemu takový typ hotelu slouží. Psí hotely jsou vhodné pro zvířátka, jejichž páni se o ně nemohou nějakou dobu starat, a to z důvodu dovolené, služební cesty či například pobytu v nemocnici. V takových případech si majitelé zvířátek snaží zajistit „hlídání", možností je ponechat zvíře v městském útulku, avšak mnoho zvířecích útulků není ochotno ubytovat vaše zvířátko na takto přechodnou dobu, právě v těchto situacích přichází možnost ubytování v psím hotelu, který zajistí vašemu mazlíčkovi nejvyšší komfort.
 • Práva zvířat

  Čtvrtek, 14. únor, 2008
  Obecně lze říci, že práva zvířat v současném světě končí tam, kde začínají nároky lidí. Většina z nás je mylně ujišťována o tom, že práva zvířat jsou úměrná civilizovanosti a vyspělosti tohoto světa, že v zájmu zvířecích práv došlo a dochází k vývoji, který podmínky zvířat na této planetě stále zlepšuje. Tato pravda ale ve skutečnosti představuje menší procento každodenní reality.
 • Jak jednat v případě napadení psem

  Úterý, 12. únor, 2008
  O nedorozuměních a konfliktech se psy vědí své celé generace motocyklistů, cyklistů, běžců a především pošťáků. Jestliže o psovi předem víme, máme čas zareagovat, nebo se o to alespoň pokusit. Zde budeme předpokládat, že nejsme na psa, který nás ohrožuje, nijak předem připraveni.
 • Příprava psa na příchod dítěte do rodiny

  Úterý, 12. únor, 2008
  Zamyslete se nad změnami, které malý človíček vnese nejen do vašeho života, ale také do života vašeho psa, co nejdříve. Jen tak budete mít dostatek času na smazání všech nepříjemných třecích ploch, které může takové soužití přinést.
 • Zvíře z útulku – jak na to?

  Úterý, 12. únor, 2008
  Dát domov opuštěné kočičce či pejskovi je rozhodně krásná myšlenka. Avšak ne každý je tím správným chovatelem pro takové zvíře. V úvahu bychom měli vzít hned několik věcí. První otázkou je, co vše zvíře během svého života prožilo. Někdy víme nebo tušíme, že má za sebou nějakou nepříjemnou zkušenost. Když se takovéto zvíře z útulku dostane do nového láskyplného prostředí, bude bezesporu velice vděčné, ale může projevovat i různé poruchy chování. Zvířata se mohou bát rychlých pohybů, pro nás běžného hluku a na nové podněty mohou reagovat až agresivně. Je důležité se na zvíře důkladně optat ošetřovatele útulku, který ho zná. Při výběru psa je možné, vyjít si s ním na procházku kolem útulku, můžete tak pozorovat, jak se pes v přírodě chová, jaký vztah má k ošetřovateli, jiným psům a zda se pokusí navázat s vámi kontakt. U kočiček platí, že si svého majitele raději najdou samy, stačí kleknout si ke kotci a ta pravá přijde sama.
Celkem záznamů: 335
|< << 3031323334 >> >|

Top inzerát

Knírač střední pepř a sůl

Knírač střední pepř a sůl

Plemeno : Knírač střední
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace