1. máj – lásky čas. Aneb jak si náš pes přivedl domů slečnu.

Pondělí, 1. květen 2017

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak měsíc lásky prožívají vaši domácí mazlíčci? Já osobně až do loňského roku ne. Člověk by řekl, že pes je motivován především pudy. Všichni známe historky o nekontrolovatelnosti psů v případě blízkosti hárající feny. Já však se svým psem zažila opravdový, strhující a dojemný příběh zvířecí lásky. I když o ty pudy tam šlo asi trochu taky.

Psí rande a první dámská návštěva

Jak už jsem zmínila, stalo se to loni začátkem května. Už delší dobu jsme řešili problém se psem utíkajícím ze zahrady. Vždy ráno, když jsme odjeli do práce, náš pes odešel a odpoledně se zase vrátil domů. Jakoby přesně věděl, kdy nás může očekávat. Vlastně bychom o tom ani nevěděli, kdyby se u nás nezastavila paní sousedka pro boty, které jim ukradl a odnesl si je do svého pelíšku.

Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem se vrátila domů z práce a na zahradě jsme měli místo jednoho psa rovnou dva. Cizí pejsek suverénně běhal po naší zahradě a spolu s tím naším na mě štěkal a vítal mě. Nejprve jsem si myslela, že mi manžel připravil překvapení. O druhého psa jsem žadonila už měsíce. V krátkém a poměrně přísném telefonátu mi bylo vysvětleno, že on v tom rozhodně nejede. Naopak jsem byla obviněna, že je to jen léčka, jak si dalšího pejska pořídit.

Po bližším ohledání jsem zjistila, že se jedná o starší fenku.  Náš tulák si přivedl slečnu (nebo spíš paní v letech) až domů a odmítal se od ní hnout. Obvolala jsem tedy blízké útulky a obecní policii (samozřejmě s rozhodnutím, že pokud se nenajde páníček, tulačku si necháme). Noc strávili milenci spolu na chodbě.

Ráno mě vzbudil křik z chodby. Manžel se vrátil z práce a místo obvyklého ahoj mě čekalo: „Ty jsi úplně hloupá (jednalo se o ostřejší výraz, zde nepublikovatelný), vždyť ta fenka hárá“. Zpětně nechápu, že mě to nenapadlo hned. Má romantická duše naprosto přebila racionální uvažování.

Nicméně, odpoledne si pro psí slečnu přijel její pán, kterému předala zprávu paní Kubištová z jabloneckého útulku Dášenka. Domluvili jsme se, že pokud je „zaděláno“, o štěňátka se postaráme společně. Náš život s jedním pejskem se vrátil do starých kolejí. Ale jen na dva dny.

 

Plot není překážka v útěku psa

Přesně za tak dlouho nám totiž Šónek zase utekl. Zadělali jsme další díru v plotě, zavolali znovu do útulku a na obecní policii a čekali. Tentokrát se ale nevrátil a nevrátil se ani druhý den. Samozřejmě jsme ho hledali. Uklidňovala jsem se, že všichni vědí o jeho zmizení a čekali jsme, že nám někdo určitě zavolá a on se nám vrátí. Ale ani třetí den se tak nestalo.

Byla jsem přesvědčená, že někde leží zraněný nebo nedej bože mrtvý. Pokud jste tedy zhruba před rokem potkali v okolí Janova nad Nisou ubrečenou ženskou v pokročilém stadiu těhotenství, byla jsem to patrně já. Pak mě napadlo spojit se s majitelem psí tulačky. Zjistili jsme, že už taky není třetí den doma. Stejně jako ostatní dny jsme se vydali lepit plakáty a doufali, že ho (respektive je oba) potkáme.

 

Šťastný konec

No, nebudu tu dopodrobna líčit, jakou detektivní prací jsme je nakonec našli. Byla do toho zapojena mimo jiné i horská služba, hodná paní, co jim dala najíst nebo pán, co jim dal deky na spaní. Ti malí uličníci si tři dny vandrovali po Jizerských horách, milovali se tím psím způsobem a žili z toho, co jim kdo dal. Ještě v autě se od sebe odmítali hnout a tulili se k sobě do poslední chvíle. Když jsme si Šónka přivezli domů, dva dny s námi nemluvil a odmítal jíst. Časem ho jeho zlomené psí srdce snad přestalo bolet a pochopil, že musí žít se svou láskou odděleně.

A co vzešlo z tohoto jeho psího výletu? Lepší zabezpečení naší zahrady, tři krásná štěňátka (konečně jsem dostala svého vytouženého druhého psa) a hlavně velké poučení.  Už nikdy nenechám psa utíkat ze zahrady i za cenu elektrického oplocení. Tento příběh skončil dobře, ale kolik je podobných příběhů, kdy nechtěná štěňata končí v psím útulku či hůř.

autor článku: Pavla Zemínová

Počet přečtení tohoto článku: 1143

Zpět na výpis

  • -- bez nadpisu --

    02.05.2017 15:51:07

    Akíčita napsal(a):

    To je romantika:-D :-D :-D
    S mým psem teď taky hrozně cloumají hormony, ale neutíká, byť třeba občas po nocích brečí, pokud někde ze sousedních domů zrovna hárá některá z jeho kámošek...Ale naštěstí ví, kde je doma a nemá tendence k potulkám.

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

LABRADOR RETRIEVER – žlutá a smetanová štěňátka

LABRADOR RETRIEVER – žlutá a smetanová štěňátka

Plemeno : Labradorský retrívr
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace