10 nejroztomilejších psích plemen

Sobota, 26. prosinec 2015

S příchodem nevlídného počasí začíná řada z nás vyhledávat nejrůznější způsoby, jak se zahřát. A co třeba přitulit se k nějakému pejskovi?

Roztomilí mopsíci

Jsou to všeobecně roztomilá zvířátka. Pokud s nimi budete sdílet postel, určitě se k vám rádi přitulí. Jen nezapomeňte na špunty do uší – mopsíci jsou totiž šampióny v chrápání!

 

Boxeří chůvy

Nenechte se zmást jejich utrápenými výrazy. Je to milující plemeno, jehož zástupci obecně rádi tráví čas tulením ke svému majiteli. Je to aktivní plemeno, které má rádo dlouhé procházky a hru stejně jako válení se na gauči.

 

Welsh Springer Spaniel

Tento pes se na vás bude lepit jako suchý zip. Je to láskyplné plemeno zaměřené na svou rodinu. To ovšem neznamená, že jsou to psi líní! Potřebují každodenní cvičení a řadu duševní stimulace.

 

Líný Greyhound

Velmi oblíbenou činností zástupců tohoto plemene je nicnedělání. Neuvěřitelné vzhledem k tomu, že ze sebe dokážou dostat rychlost až 70 kilometrů za hodinu. Když mu poskytnete měkké, příjemné místo k odpočinku, bude vás milovat.

 

Bišon frisé

Trávit čas s tímto psem znamená nikdy se nenudit. Většina z nich se rychle naučí nejrůznější triky. A po hře se vždy rád schoulí do vašeho klína. Naštěstí jeho kudrnatá srst příliš nelíná. Ale i tak potřebuje každodenní péči.

 

Těžký, ale milující Anglický mastif

Tohle je opravdu obrovský a těžký klínový pes – váží 70 až 160 kg. Nenechte se zaskočit, když ho najdete schouleného do klubíčka u vašich nohou. Buďte však připraveni i na to, že jsou díky nadýmání schopni okamžitě vylidnit celou místnost.

 

Mexický naháč zahání zlé duchy

Protože postrádá srst, rád se tulí ke svým lidským společníkům. Jak jinak by se mohl zahřát za chladných nocí? Navíc podle legend mazlení s mexickým naháčem zahání zlé duchy a také léčí bolest zubů nebo nespavost.

 

Temperamentní Novofundlandský pes

Poslušný temperament, nadýchaná srst, přátelský obličej prosící o to, abyste jej objali a přitulili se k němu. Tito jemní obři se domnívají, že jsou ideálními klínovými psy. Mazlení s nimi je fajn, ale nezapomínejte na bryndáček – neuvěřitelně slintají.

 

King Charles Španěl

Toto malé plemeno miluje být s lidmi – pořád. Spokojení s místem vedle vás, kde si vychutná vaši přítomnost. Ovšem není to ideální volba, pokud nemáte opravdu hodně času, který s ním můžete trávit – je neuvěřitelně fixovaný na svého majitele.

 

Obří Německá doga

I když váš gauč není dost velký na to, aby ubytoval vás i tohoto obra, určitě si místo najde a jednoduše se k vám přitulí. Dokonce rád přenechá kousek prostoru dalším zvířatům, pokud se sám vejde.

autor článku: Petr Zuleger

Počet přečtení tohoto článku: 4114

Zpět na výpis

 • To není závislost ale láska!

  02.03.2017 15:45:52

  Denýskovi napsal(a):

  Já si myslím ,že každý pejsek ,či kočička se rádi přitulí a je jedno jaká je to rasa!!
  Náš Denny je od malička zvyklý ,jakmile si někde sednu ,už ho mám u nohy a když vezmu knížku do ruky a sednu ,kdekoliv ,už je u mě a tlačí se i do křesla ..prostě miluje kontakt s člověkem!! ..
  Asi je to tím ,že nepoznal svojí psí mámu a mě má vlatně za maminku..at se hnu ,kam chci mám ,ho za patama a když nejsem doma ,říká manžel ,že sedí u dveří a čeká až přijdu...mezi námi je silné pouto!!
  Vždyt jsem ho vlastně vypiplala ani vetka nevěřila ,že by přežil!!
  má to tak vžité od mala a já s ním..:-DD
  Miluje celou naší rodinu ale autorita pro něj jsem já!!

 • nej plemena

  09.01.2016 12:32:10

  pejsánek napsal(a):

  teď jsou asi nejchovanější mopsli,labradoři a retrívři,pak lassie a kolie:-) :-) :-)

 • fotky??

  08.01.2016 21:14:23

  megyna11 napsal(a):

  Proč nepřidáte do článku fotky??
  Nechci urazit, ale hafici.cz se čím dál tím více zhoršují...

 • -- bez nadpisu --

  06.01.2016 11:30:30

  Akíčita napsal(a):

  Mě by zajímalo, odkud vzal autor zrovna tento "žebříček roztomilosti"...Dělá se spousta anket, ale v těch obvykle převažují úplně jiná plemena>:) radši nechci jmenovat, abych nikoho neurazila :-D

  Nicméně pro každého z nás je přece nejroztomilejší zrovna ten náš pes. Shodou okolností jsme teď řešili s pejsou nějaký zdravotní problém a byli na veterině. Eda tam kompletně olízal a omazlil paní doktorku, takže pak prohlásila, že když nepočítá svého vlastního psa, je Eda asi neroztomilejší a nejmazlivější pes, s jakým se kdy v ordinaci setkala. No a řekli byste tohle do knírače?:-D :-D :-D

 • BSP

  01.01.2016 22:34:04

  Ivanka napsal(a):

  Jak jste mohli zapomenout na jezevčíky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Přeji Vám
  V novém roce pohodičku
  a splněná přání,
  k tomu hodně pevný zdraví
  a love bez daní.

Celkem záznamů: 6
|< << 12 >> >|

Top inzerát

Prodám štěně jezevčíka dlouhosrstého

Prodám štěně jezevčíka dlouhosrstého

Plemeno : Jezevčík dlouhosrstý
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace