3 rady pro majitele psů chovaných v bytě

Úterý, 10. duben 2018

Má váš psí přítel své místo na domácím gauči? Je to zcela v pořádku. Jedna rodina chovala dva psy sice na dvorku, ale jejich útočiště zřízené pod schodištěm bylo kryté, izolované, a dokonce vyhřívané. Pokud mají pejsci dostatečný pohyb a vhodné zázemí, může být chov v bytě plnohodnotný k venkovnímu chovu.

1. I pes potřebuje vlastní střechu nad hlavou

Psí boudy známe už spíše z dřívějších časů. Moderní doba je nahradila psími kotci a domácími pelíšky. Přesto většina psů preferuje svůj prostor, například klec nebo kout v bytě s pelíškem, které považuje za své útočiště. Vyhrazením vlastního prostoru pes získá nejen místo pro spaní, ale také silnější pocit bezpečí.

2. Granule nebo přirozená strava

Existují dva tábory. Jeden nedá dopustit na přirozenou stravu složenou z masa, popřípadě také z vařených nebo syrových doplňků. Druhý tábor naopak považuje za nejlepší granulovaná krmiva, která se skládají z různých směsí sestavených dle potřeb psího stravování.

Steaky svému domácímu čtyřnohému příteli hned kupovat nemusíte. Není nutné se rozhodovat mezi jednou nebo druhou stranou. Po poradě s veterinářem lze stravu doporučovanou oběma tábory kombinovat. Hlavní je, pokud pes prospívá. Daří se mu dobře, má zdravou srst a je aktivní adekvátně k jeho věku a stavu.

obr1.jpg

3. Znáte pravidla psí zdravotní prevence?

Jsme zvyklí pravidelně chodit k zubaři a dalším lékařským specialistům. Víte, že i psi potřebují preventivní péči? Většinou se pes k veterináři dostane až s pokročilým zdravotním problémem. Mnohem účinnější a levnější je těm nejčastějším zdravotním obtížím předcházet.

Zanedbaná ústní hygiena je častým příkladem nedostatečné prevence. Je tomu teprve několik let, kdy zubaři začali pacienty odkazovat na zubní hygienistky. Hygienistka odstraní zubní kaz, naučí správně čistit zuby a případně doporučí vhodné přípravky pro předcházení zubnímu kazu, plaku nebo zánětu dásní. Stejnou péči by si zasloužil i váš čtyřnohý přítel. Veterinář často až při náhodné kontrole konstatuje už jen vypadání části chrupu, pokročilou paradentózu a doporučí měkkou stravu a manuální čištění zbývajících zubů.

Přitom preventivní řešení je velmi snadné. Zkuste se podívat po dentálních tyčinkách. Pracují s výhodami mechanického čištění při žvýkání v kombinaci s účinnými látkami v podobě kyseliny hyalurové a mořské řasy. Budete příjemně překvapeni, jak rychle začne mizet zápach z úst. Tyčinky navíc brání usazování zubního plaku a pomáhají předcházet vzniku zubního kamene.

autor článku: Redakce Hafici.cz

Počet přečtení tohoto článku: 8588

Zpět na výpis


Top inzerát

štěňata dobrman

štěňata dobrman

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace