Co si váš pes myslí o Velikonocích?

Pátek, 30. březen 2018

Jaro je konečně tady a s ním i první svátky jara – Velikonoce. Někdo je miluje, jiný je moc nemusí, ale nějak se dotýkají každého. Jak je ale vnímá váš pes? A je něco, na co si musíte o Velikonocích dát pozor?

Sváteční jídlo a velikonoční sladkosti

O Velikonocích většina lidí připravuje sváteční jídla, doma to voní a pejskům se sbíhají sliny a upírají na vás svoje smutné psí oči. Odolejte, trávicí problémy vašeho miláčka vám za to nestojí. Pokud mu chcete dopřát něco speciálního, připravte mu jeho vlastní velikonoční vajíčko. Vejce je zdrojem plnohodnotných bílkovin, obsahuje důležité aminokyseliny, tuky, vitamíny i minerální látky. Psi by měli jíst vajíčka jen občas, zdravý pes by s ním však neměl mít žádný problém.

Obzvláště pozor si dejte na všudypřítomné čokoládové figurky. Čokoláda je pro psy vysoce toxická, v malém množství může způsobit zvracení nebo průjem, ve větším pak může psa ohrozit na životě. Čokoládová vajíčka proto mějte vždy na místě, kam se váš pes nedostane.

shutterstock_132429023.jpg

Hlavní velikonoční tradice – mrskání

Tradiční "vyplácení" paní domu je v případě, že tato paní domu vlastní psa, docela ošemetná věc. Ne každému psovi se bude líbit, když na jeho paničku "zaútočí" smečka cizinců, ze kterých je navíc často cítit alkohol. Je důležité mít na paměti, že ačkoli svého psa milujeme a je to právoplatný člen naší rodiny, je to pořád zvíře. Na "útočníky" může vrčet či v horším případě zaútočit. Pokud jen trochu tušíme, že by k něčemu podobnému mohlo dojít, měli bychom se snažit psa podobného stresu ušetřit. Stejně tak bychom měli dávat pozor na vycházkách. Střet psa s rozvernými koledníky máchajícími pomlázkami by také mohl psa vyděsit.

Venčení

Poslední bod se netýká přímo Velikonoc, jako spíše samotného jara. Příroda se probouzí, sluníčko svítí i hřeje víc a láká nás k delším procházkám. Pokud necháváme svého psa na volno, musíme si uvědomit, že již v této době můžeme narazit na mláďata v přírodě volně žijících zvířat. Buďme tedy ohleduplní a nenechme svého psa tato zvířata ohrožovat.

shutterstock_215758264.jpg

A jedna rada na závěr, pokud vám váš pejsek rozkouše pomlázku, nezlobte se na něj. Naopak, dopřejte mu tu radost. Příští rok si upletete novou.

Krásné Velikonoce všem!

autor článku: Redakce Hafici.cz

Počet přečtení tohoto článku: 4945

Zpět na výpis


Top inzerát

štěňata dobrman

štěňata dobrman

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace