Jak prožívá Vánoce pes

Středa, 19. prosinec 2012

Nastává nejkrásnější čas v roce. Vánoce jsou pro naprostou většinu z nás obdobím, kdy se soustředíme na naše nejbližší a žijeme pouze touhou přichystat sobě i druhým pohodový čas, kdy také obdarováváme. Naši mazlíčci mezi nejbližší rozhodně patří.

Pes a štědrovečerní tabule

Že bychom naše pejsky neměli krmit tím, co máme rádi my, je obecně známo. Přesto spousta z nás neodolá prosebným psím očím a neudrží se. Výsledkem jsou pak zažívací problémy a právě o Vánocích přeplněné ordinace veterinárních lékařů.

V současné době lze ale psí chutě uspokojit velmi zdravě a také tak, aby rozhodně jejich chuťové buňky nestrádaly. Koupit je možné prakticky cokoliv. Nejen speciální vánoční cukroví, ale také různé druhy pamlsků, které nahradí vše, co má na stole jeho dvounohý kamarád.

Vyloženě psí dobroty ale také lze vyrobit a to poměrně snadno. Pejsek tak může mít doma vyrobené speciální pečivo, dorty, pohrát si můžeme i se štědrovečerní večeří, která bude jen z produktů, které našim chlupáčkům neublíží. Fantazii se meze rozhodně nekladou.

 

Slavnostní oblečení i pro psy

Potrpíte si na slavnostní oděv, ve kterém usedáte za štědrovečerní stůl? Tak věřte, že stejně můžete nastrojit i svého chlupatého miláčka. Oblečky všech možných druhů a střihů je možné nejen koupit, ale také si zapůjčit v půjčovně.

Oblečky nejsou jen na parádu, mají skvělý ochranný efekt, pokud chodíte v chladném počasí venčit. Hlavně malá a krátkosrstá plemena jsou velmi choulostivá, tím spíše, jsou – li celý den doma. Pokud s pejskem, který je zvyklý na teplo, vyběhnete ven, je to stejné, jako kdybyste vyběhli ven v krátkém rukávu.

Pokud ale pejska oblékáte doma, pozor na to, aby nedošlo k přehřátí organismu. Je to stejně nebezpečné, jako když je mu zima.

 

Vánoční dárky pro psy

K Vánocům neodmyslitelně patří dárky. Pokud máte doma chlupáče, je naprostou samozřejmostí, že i on pod stromkem něco najde. Co ale koupit, aby měl opravdu radost?

Pokud svého pejska dobře znáte, víte také, co ho baví. Pokud miluje míčky, nakoupíte právě tohle. Určitě nepohrdne ani žvýkací kostí nebo úplně jinou hračkou. Můžete vyzkoušet i naprosté překvapení a pejsek dostane pod stromeček něco, co ještě nemá. Výsledek vás může překvapit. Pejsek si hračku oblíbí a už se bez ní nikam nehne.

 

Pokud doma žádného chlupáčka nemáte a toužíte udělat radost, zajděte do nejbližšího útulku a vyberte si společníka. Dát domov někomu, kdo ho nemá a moc radosti si navíc v životě neužil, je asi nejhezčí a nejšlechetnější dárek. Pak už není ani potřeba složitě něco vymýšlet. Nový domov je pak tím nejkrásnějším dárkem na celý zbytek života.

 

Autorka: Naďa Kučerová

autor článku: Naďa Kučerová

Počet přečtení tohoto článku: 3546

Zpět na výpis

 • Mlsky

  12.12.2015 14:02:08

  MlsnáTlapka.cz napsal(a):

  Já bych doporučil mlsky v krabičce -http://mlsnatlapka.cz ;-)

 • Vánoční dárky pro psa

  14.11.2015 21:05:50

  Johanuska napsal(a):

  Pokud byste měli málo inspirace, tak doporučuji kouknout semhttp://www.vanocni-darky.cz/pro-zviratka/ :)

 • -- bez nadpisu --

  20.12.2013 17:17:45

  napsal(a):

  Letos Ježíšek nadělí outdoor pelíšek, dárkový balíček a předčasně dodal zimní obleček Hurtta:-) Vánoční večeře je ve stylu BARF. Ryba nesmí chybět:-)

 • náš pes

  20.12.2013 13:39:49

  Veriss napsal(a):

  My máme pejska z útulku, a letos mu na Vánoce budu dávat píkací míček (ty on totiž zbožňuje) :D

 • -- bez nadpisu --

  24.12.2012 13:32:06

  Mirek napsal(a):

  To by mě zajímalo jestli může pes kofolu

Celkem záznamů: 8
|< << 12 >> >|

Top inzerát

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Plemeno : Pudl střední
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace