Když pes miluje kočku

Úterý, 17. březen 2009

Každý z nás zná rčení „Jsou na sebe jako kočka a pes." V jedné větě je obsažena rozdílnost v povahách, životním stylu a hlavně v neslučitelném chování jednoho k druhému. Traduje se, že tito dva tvorové spolu nejsou schopni vycházet v dobrém. A přeci to tak pokaždé není. Jak jinak by mohla vzniknout tak nádherná kniha pohádek Josefa Čapka Povídání o pejskovi a kočičce? Tito dva tvorové jsou totiž schopni i přes svoji velkou rozdílnost tak vřelého vztahu jeden k druhému, že by jim lidé mohli závidět.

Když pes miluje kočku a kočka psa, tak je to láska na celý život. Je jedno, jestli to začalo tím, že jste ke svému psovi donesli malé umouněné koťátko, které zježilo chlupy a začalo prskat, jen co mělo možnost se s vaším miláčkem seznámit nebo jste donesli domů vyděšené štěně, které se buď stáhlo do koutku, nebo v sobě našlo poslední síly k tomu, aby začalo štěkat na vašeho kočičího miláčka, který si dosud kraloval ve vaší domácnosti. Není ani vyloučené, že k sobě přilnou i dospělí jedinci, pokud je osud svede dohromady. Všichni mají jedno společné. Pokud totiž přeskočí „jiskra", tak se před vámi otevře úžasný vztah dvou rozličných světů, v kterém se nejen naučí jeden druhého respektovat, ale jsou schopni si spolu užívat každou chvilku.

 

Když pes miluje kočku, tak je jí natolik oddaný, že ji nechá jíst ze své misky a trpělivě čeká, co na něj zbude. Když přijde z procházky, tak ji přivítá mohutným olíznutím, vytrvale jí nosí hračky a vybízí ke hře. I přes to, že občas dostane kočičí pohlavek, je ochotný přistoupit i na „kočičí" hry a trpělivě svoji kamarádku stopuje a čeká za každým rohem, protože ví, že tam číhá „predátor", který mohutným výskokem zaútočí, čímž vyzve k honičce hlava nehlava. Tato honička najednou skončí, jako když utne, jakmile se kočka zastaví a naznačí, že už má dost. Kočka je dáma a olizováním tlapek a srsti dá psovi okamžitě najevo, že hra je u konce. Je to ale jen do té doby, než si pes najde jinou činnost a kočka zjistí jeho nezájem. To hned nelení, přispěchá za psem a nenápadně se promenáduje v jeho blízkosti a postojem těla vyzývá k pozornosti a k další hře.

Kočka dává svou lásku psovi najevo po svém. Ať je to trpělivé čekání na chodbě u dveří, než se pes vrátí z vycházky, pozdravení lehkým otřením těla a ocásku o psí čumák, dělení se o svou misku, protože to lepší jídlo je přeci vždy v té druhé, nebo čištěním psího kožíšku v době odpočinku. Kočka je dokonce takový kamarád, že je v sobě schopná potlačit vrozený strach ze štěkajícího psa a neváhá vyrazit na pomoc svému psímu příteli, který při hlídání svého území vyhání jiného psího vetřelce a s nahrbeným hřbetem a prskáním se přidá a oba bok po boku „nahání hrůzu". Je schopná doprovázet svého psího kamaráda na vycházky, a pokud je to vycházka delší, tak někde v úkrytu trpělivě čeká, než se bude její přítel vracet zpátky. Pokud se stane, že kočce její přítel zemře, tak to vycítí a je schopná celé dny truchlit v psím pelíšku, byť v něm nikdy nespala.

 

Pes a kočka jsou navzájem rozdílní tvorové, ale oba jsou schopni vedle sebe žít v lásce a porozumění, pokud mají příznivé podmínky na to, aby si jeden na druhého zvykli a naučili se vedle sebe žít. A právě jejich největší společná láska - člověk může být alfou i omegou jejich vzájemného vztahu. Protože právě na něm moc záleží, jestli se budou mít rádi nebo ne.

 

Autorka: Rita Žďárková

autor článku: Rita Žďárková

Počet přečtení tohoto článku: 1811

Zpět na výpis

 • Belča a Chloupek

  20.07.2009 09:46:51

  napsal(a):

  No naše Belča milovala hrozně našeho kocourka Chloupka svědčí o tom fotka na profilu Belči a Chloupka.

 • moc hezký článek:-)

  23.06.2009 18:33:40

  napsal(a):

  Máme čubinu a kočky,Mourinka ta byla tulák toulala se po venku,bála se pejskůch,ale na co jsem zírala,když při každém venčení se vrhla láskyplně k čubě,házela k ní zadeček,mazlila se drcala jí no neuvěřitelný pohled,čubině v té době bylo 5let a té kočce cca 2 roky,vlastně nebyly na sebe zvyklé,byla to láska na první pohled!:-)Neváhala jsme a vzali jsme si ji domů:-)
  Sice z jedné misky nejedí ale často spolu spí,tedy kočka se tulí k čubě hezky k bříšku:-)
  I provokují se čubina ji prožene pak ji olíže no krásný je to,teď žijí spolu spokojeně:-)

Celkem záznamů: 2
|< << >> >|

Top inzerát

Rotvajler

Rotvajler

Plemeno : Rotvajler
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace