Mezinárodní den zvířat 4. října 2015

Sobota, 3. říjen 2015

Všechno to začalo roku 1226, kdy zemřela ikona pomoci opuštěným zvířatům, František z Assisi. Ačkoliv i dnes žije a funguje nespočet dobrosrdečných pomocníků, jako byl František, pouze jemu byl věnován 4. říjen jako den zvířat. A ačkoliv vás za svatého nejspíš neprohlásí, i vy můžete tento zvířecí den oslavit!

Bobík i Micka mají narozeniny!

Protože své mazlíčky milujete, není nic jednoduššího, než s nimi jejich narozeniny oslavit! Určitě je na místě koupit darem nějakou hračku nebo dobrotu, a pokud máte odvahu, můžete i sami nějakou mňamku připravit. Nepečený dort z piškotů a keksíků, játrové kuličky nebo sušenky z ovesných vloček. Jen ty svíčky bych pro jistotu na dortu nezapalovala, není vůbec jisté, že je pes sfoukne, aniž by shořel.

 

Kam vyrazit, když je Mezinárodní den zvířat?

Tak jako každoročně, i letos se chystá mnoho zajímavých akcí na počest našich (nejen) psích přátel. Jelikož tento svátek připadá tentokráte na neděli, můžete navštívit kdekterou zoo, každá má pro tento den připraven zajímavý program – například v té brněnské mají letos všichni lidé se zvířecím příjmením 4. října vstup zdarma! V Přerově můžete v tento den vystavit svého německého ovčáka na oblastní výstavě nebo si zajít na husí hody do Boskovic u Brna, kde je zajištěno bohaté občerstvení a atrakce pro děti. Pokud vás zajímají i opeření dravci, o týden později můžete vyrazit na zámek Opočno, kde se bude konat největší sokolnická akce v Česku.

 

Packu na to

Tento významný zvířecí den můžete také oslavit dobrým skutkem – pomoci některému útulku nebo si jít rovnou vybrat nového pejska. Útulkům pomůžete i vyvenčením pejsků nebo nákupem spousty piškotů. I zde na vás čekají v tento den nejrůznější dny otevřených dveří a soutěže. Ať na vás ten váš psí oslavenec může být patřičně hrdý a spokojeně smlsnout výtečný dort od vás!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 1527

Zpět na výpis


Top inzerát

Dobrman štěňátka  s PP prodám

Dobrman štěňátka s PP prodám

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace