Svatý Martin – sněz, co můžeš!

Středa, 11. listopad 2015

Jako každý rok je to opět tady! Je třeba se pořádně nacpat husičkou, než přijede Martin na bílém oři, zapít to vínem a neusnout na vavřínech. Aneb jak psi slaví svátek Svatého Martina.

Najez se a uteč

Několik doporučení pro majitele pejsků – nenechávejte v tomto období na stole žádné pokrmy a pochutiny. Všichni psi jsou na podzim enormně žraví a všechno vám snědí! Mnohdy možná budete muset obhajovat i svůj vlastní život! Inu, mrazy už jsou za dveřmi a psiska se potřebují zahřát nabytím tuků…

 

Je libo svetr nebo bundičku?

Jejich další verzí, jak se poprat se zimou, je obnova kožichu. Línání psa probíhá třífázově, dvakrát do roka. Některým majitelům tak může připadat, že jim psi línají po celý rok – a u těch chovaných v bytě skutečně přirozený cyklus línání může být posunut a srst jim vypadává opravdu celý rok. Máte-li výstavního psa, můžete ze spadané a vyčesané srsti uplést svetr. V ojedinělých případech může být línání způsobeno kožním onemocněním, vnějšími parazity, stresem, nevhodnou stravou. A tak se vyplatí počítat spadané chlupy, zda se nejedná o neobvykle vyšší počet.

 

Posvícení pro psa

Každý majitel nejlépe udělá, když svému psovi upeče 11. listopadu křupavou husičku, nalije si s ním čistého vína a na rovinu jej pochválí, jak mu pacičkami posetá předsíň, vycintaná voda na chodbě a sedřené vstupní dveře nesmírně obohacují život. Řekněte svému psovi, jak jej máte moc rádi! Možná vám nechá alespoň kosti.

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 1218

Zpět na výpis


Top inzerát

Dobrman štěňátka  s PP prodám

Dobrman štěňátka s PP prodám

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace