Péče a zdraví psů

 • Péče o oči

  Úterý, 1. duben, 2008
  Péče o oči je velmi důležitá. Nejde jen o to, aby oči a jejich okolí vypadaly dobře, existuje mnoho očních nemocí, které by mohly díky nesprávné nebo zanedbané péči vážně poškodit zrak. Mezi hlavní oční choroby patří otoky víček, třetí víčko, ječné zrno, zánět spojivek, mazových žláz či očních víček, nemoci sítnice, zákal oční čočky a zelený zákal.
 • Hárání u fenky

  Úterý, 25. březen, 2008
  První říje nastává u fen malého plemene mezi 7. a 10. měsícem, u středních a velkých plemen o něco déle, a to mezi 10. až 15. měsícem. Již první říje (u fen se nazývá hárání) může být plodná, to však vzhledem k věku feny není žádoucí. Fena je stále ve vývoji, proto by pro ni březost mohla být ze zdravotních důvodů velmi nebezpečná. Fena by štěňata nemusela donosit a sama by mohla utrpět vážná vnitřní zranění, na která by mohla i zemřít. První hárání může nezkušeného pána vyděsit, sama fena neví, co se děje, krvácí, je cítit, točí se kolem ní psi. Fena se začíná i jinak chovat, stává se ješitnou, neklidnou, mrzutou, ustaranou, smutnou, vyžaduje pozornost člověka a chce se mazlit více než obvykle, dokonce se může zdát, že je nemocná, má teplý čumáček a odmítá své jinak oblíbené aktivity. První hárání může také trvat značně déle než ty další.
 • Alergie u psů

  Úterý, 11. březen, 2008
  Alergie je jednou z nejčastějších psích potíží. Pokud se váš pes škrábe, nejprve zkontrolujte, zda nemá blechy, a pokud žádné nenajdete, jedná se pravděpodobně o alergii.
Celkem záznamů: 153
|< << 1213141516 >> >|

Top inzerát

Štěně z domácího chovu Velký švýcarský salašník Trinity Stars

Štěně z domácího chovu Velký švýcarský salašník Trinity Stars

Plemeno : Velký švýcarský salašnický pes
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace