Péče a zdraví psů

 • Balíčkování srsti - co to je?

  Pátek, 11. duben, 2008
  Dominantním znakem plemen s dlouhou srstí jako je například jorkšírský teriér není jen minimální velikost, ale rovněž dlouhá srst, která je jedním z několika hlavních posuzovaných znaků na výstavách. Jestliže chcete dosáhnout co nejkrásnějsí a nejdelší srsti, je nutné se její úpravě a péči dostatečně a důsledně věnovat. Pro uchování krásné a dlouhé srsti na výstavní úrovni srst natáčíme, neboli balíčkujeme. V tomto případě je dobré se obrátit na zkušeného chovatele a v případě, že s balíčkováním začínáte, požádat ho o radu.
 • Péče o uši psa

  Úterý, 1. duben, 2008
  Péče o uši psa je u různých plemen velmi rozličná, záleží na stavbě a postavení ucha a také na prostředí, ve kterém pes žije a genetických dispozicích. Sluch je pro psa jedním z nejdůležitějších smyslů, sluchové ústrojí je velmi citlivé a při nesprávném způsobu čištění nebo absolutním vynechání ušní hygieny může pejska postihnout nepříjemný zánět zvukovodu a plísně. Nejvíce zranitelné a náchylné jsou uši přilehlé, mikrobům se daří ve vlhkých teplých místech. Sklopené uši, které nemají jakým způsobem větrat, jsou tak pro parazity a mikroby velmi oblíbeným místem na rozmnožování. Pes se vztyčenýma ušima není na ušní záněty tolik náchylný, výhodou vztyčených uší je dobré odvětrávání, uši snadněji vyschnou a netvoří se v nich plísně. Navíc jsou stále „na očích" a jakékoli známky nemoci jsou okamžitě vidět.
 • Péče o zuby

  Úterý, 1. duben, 2008
  Stejně jako lidé i psi vyměňují mléčné zuby za trvalé. Děje se tak okolo 6. měsíce věku. Dost často se stává, že nové zuby rostou nesprávným způsobem, například když mléčný zub nevypadne a nový roste v řadě za ním nebo vedle něho. V takovém případě je nutné mléčný zub co nejdříve vytrhnout, aby se chrup psa vyrovnal. Problémy s růstem nových zubů mají především malá a střední plemena. Zabránit se jim dá velmi snadno, stačí aby váš pejsek často kousal. Nejvhodnější jsou hračky z bůvolí kůže, které jsou k dostání v každém zverimexu.
 • Péče o oči

  Úterý, 1. duben, 2008
  Péče o oči je velmi důležitá. Nejde jen o to, aby oči a jejich okolí vypadaly dobře, existuje mnoho očních nemocí, které by mohly díky nesprávné nebo zanedbané péči vážně poškodit zrak. Mezi hlavní oční choroby patří otoky víček, třetí víčko, ječné zrno, zánět spojivek, mazových žláz či očních víček, nemoci sítnice, zákal oční čočky a zelený zákal.
 • Hárání u fenky

  Úterý, 25. březen, 2008
  První říje nastává u fen malého plemene mezi 7. a 10. měsícem, u středních a velkých plemen o něco déle, a to mezi 10. až 15. měsícem. Již první říje (u fen se nazývá hárání) může být plodná, to však vzhledem k věku feny není žádoucí. Fena je stále ve vývoji, proto by pro ni březost mohla být ze zdravotních důvodů velmi nebezpečná. Fena by štěňata nemusela donosit a sama by mohla utrpět vážná vnitřní zranění, na která by mohla i zemřít. První hárání může nezkušeného pána vyděsit, sama fena neví, co se děje, krvácí, je cítit, točí se kolem ní psi. Fena se začíná i jinak chovat, stává se ješitnou, neklidnou, mrzutou, ustaranou, smutnou, vyžaduje pozornost člověka a chce se mazlit více než obvykle, dokonce se může zdát, že je nemocná, má teplý čumáček a odmítá své jinak oblíbené aktivity. První hárání může také trvat značně déle než ty další.
 • Alergie u psů

  Úterý, 11. březen, 2008
  Alergie je jednou z nejčastějších psích potíží. Pokud se váš pes škrábe, nejprve zkontrolujte, zda nemá blechy, a pokud žádné nenajdete, jedná se pravděpodobně o alergii.
Celkem záznamů: 156
|< << 1213141516 >> >|

Top inzerát

Knírač střední pepř a sůl

Knírač střední pepř a sůl

Plemeno : Knírač střední
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace