Péče a zdraví psů

 • Jak pomáhá kloubní výživa dostihovým chrtům?

  Pátek, 23. září, 2016
  Majitelka dostihových chrtů Eliška Čejková se s námi podělila o své zkušenosti s Gelorenem. Jak pomohl jejím závodníkům a co pokládá za jeho největší výhody?
 • Nejčastější problémy (z) psí tlamy

  Pondělí, 25. červenec, 2016
  Jistě rádi vyrážíte se svým čtyřnohým kamarádem do přírody. Buďte však opatrní na to, s čím si váš pejsek při procházkách hraje, protože si může ublížit. Co tedy může způsobit poranění v tlamě? Poradíme vám, jak postupovat, když ranku v tlamě najdete.
 • Pět výmluv, které používám, když se mi nechce psovi čistit zuby

  Čtvrtek, 9. červen, 2016
  Čistíte svému psovi zuby pravidelně nebo jste jedni z těch, kteří to dělají minimálně nebo vůbec? Péče o zuby u psa je bezmála stejně důležitá jako u člověka. Stejně jako na lidských zubech i na těch psích se vytváří zubní plak, který se mění v zubní kámen. Ten může způsobit zánět dásní a uvolněné zuby. Pokud se jednou na zubech našeho čtyřnohého kamaráda objeví, jediným účinným řešením je jeho odstranění zubním ultrazvukem. Výjimkou nejsou ani tragické následky, kdy se neléčený zánět může rozšířit do celého těla psa.
 • Psí profesionálové musí dbát na správnou výživu

  Úterý, 10. květen, 2016
  Zachraňují životy, chrání majetek a pomáhají handicapovaným. Pracovní psi se svými nároky na výcvik hodně liší od našich domácích mazlíčků. To ovšem zcela neplatí pro jejich výživu a péči o ně – stejně jako oni potřebují kvalitní potravu, díky které budou zdraví, silní a spokojení.
 • Dornova metoda – terapie pro lepší psí život

  Úterý, 12. duben, 2016
  Možná jste již o této masáži slyšeli, ale přesto pořád nevíte, jak to vlastně vypadá a kam ji zařadit. Možná jste pravidelným zákazníkem se svým psem, možná jste dokonce absolvent kurzu. I my lidé si občas rádi zajdeme na masáž. Aneb jak to vidí pes?
 • 5 otázek ohledně psích protéz

  Sobota, 26. březen, 2016
  Ještě v roce 2005 se psí náhrady moc nenosily. Ochrnutí, onemocnění nebo úraz s vážnými pohybovými následky byl pro psa jasným ortelem smrti. A přitom handicapovaní lidé na vozíku jsou běžným koloritem dnešní doby. Za vznikem podpůrných protéz pro psy stál vlastně pořad „Chcete mě“ – a Ťapka, kterou si tam zamiloval jeden pán i navzdory jejímu ochrnutí. A tak si ji vzal domů a začal vymýšlet, jak jí ulehčit, aby od věčného tahání nožek za sebou neměla odřené bříško. Protože Ťapka chtěla žít a i přes nepohyblivost zadních nohou neustále následovala svého nového páníčka. A tak se tento pán obrátil na Ameriku, kde mají s protézami již zkušenost, a v Česku se objevil první vozík pro pejsky.
 • 5 tipů, jak pečovat o starého psa

  Pondělí, 21. březen, 2016
  Máte doma psí babičku nebo dědečka? Podívejte se na několik tipů, díky kterým dopřejete svému pejskovi pohodlné stáří bez bolesti a zbytečných zdravotních problémů.
 • Jak zatočit s bleším cirkusem našeho psa

  Pondělí, 29. únor, 2016
  „A ať tě blechy štípou celou noc“ je nenáviděná věta většiny pejskařů. My, co jsme si prošli neúnavným a lítým bojem na život a na smrt se zástupy těch krvelačných potvor, víme, o čem je řeč. V poslední fázi už zabere jen deratizér, dýmovnice do bytu, spálit všechen nábytek a nejlépe se odstěhovat, než se vy, pes i děti udrbete k smrti. Nicméně – vědci za své těžce vydělané peníze nespí, oni za ně pracují a dokonce úspěšně – přichází zázrak v podobě tablety!
 • Otestujte se: Vyznáte se v kloubní výživě pro psy?

  Pátek, 26. únor, 2016
  Kloubní výživa je samozřejmým doplňkem psího jídelníčku. Jste si ale jistí, že svému pejskovi dáváte správnou výživu? Zkuste si odpovědět na 5 základních otázek. Malý test si pro vás připravili odborníci z projektu Aktivní zvíře, kteří se zabývají zdravým životem mazlíčků.
 • Jak dostat psa do kondice

  Sobota, 23. leden, 2016
  Povánoční období obvykle znamená hubnoucí procedury, krátkodobá předsevzetí o snížení váhy a deprese z vážení na osobní váze. Nejen lidé mohou strádat těmito trápeními na začátku nového roku. I mnoho psů přes zimu zahálí, přestože jinak se třeba během léta věnují sportu. Občas něco upadlo úmyslně či neúmyslně z kuchyňské linky a najednou máme místo psa malého vepříka. Co s tím?
Celkem záznamů: 153

Top inzerát

Štěně z domácího chovu Velký švýcarský salašník Trinity Stars

Štěně z domácího chovu Velký švýcarský salašník Trinity Stars

Plemeno : Velký švýcarský salašnický pes
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace