10 bylinek pro zdraví vašeho psa

Pondělí, 21. září 2015

Psi na kratších nožičkách často trpí na onemocnění respiračních ústrojí, velká plemena jsou náchylná k onemocněním srdce či ledvin a například plemena s krátkým čenichem mívají problémy se záněty kožních záhybů, očí nebo uší. Všemu lze předcházet či se účinně proti těmto nemocem bránit a to i bez použití farmaceutického průmyslu a chemie.

Příroda na zažívací potíže

Tak jako lidé, i psi občas trpí zažívacími problémy od nechutenství, po průjmová onemocnění a plynatost. Vše je ovlivněno stravou, psychickou pohodou, počasím či náchylností k nemocem. Kupodivu k tomu má většina z nás doma zázračnou bylinku – oregano neboli dobromysl. Dalším pomocníkem je také ostropestřec, který je k sehnání v lékárně a pečuje o játra a žlučník. Na nevolnost a plynatost či páchnoucí dech je vhodná další doma často používaná rostlinka, a to máta. Pro zklidnění žaludku se používá petrželová nať (podporuje také funkčnost močového ústrojí), kterou seženete v každém supermarketu.

 

Antioxidanty a vitamínová pomoc

Pokud váš pes strádá nedostatkem vitamínů, ale i po přestálé nemoci či jako obranu před nastydnutím, je dobré podpořit jeho imunitu vitaminovými doplňky, nemusíte ale nutně vykoupit zásoby ve zverimexu. Výborným antioxidantem je například bazalka, či obyčejný rozmarýn. Nejlepší formou podání je bylinka v čerstvém stavu, nasekaná na drobno a přimíchaná do misky.

 

Bylinky pro psy v domácnosti

Každý máme také doma kayenský pepř, který je prospěšný pro zlepšení krevního oběhu a trávení nebo zázvor. Ten se používá jako prevence proti torzím žaludku a rovněž pro lepší trávení. Často používanou je i mořská řasa, díky níž mají psi lesklejší srst a výraznější pigment. A konečně například pampeliška je dobrá k detoxikaci organismu a proti obezitě u psů.

 

Jak bylinky podávat?

Úplně nejjednodušším způsobem je nasekat bylinky najemno a přidat k běžnému krmení. Psi je přijímají bez problémů a s chutí. Další variantou je také zajít do obchodů se zdravou výživou, či do lékáren, kde tyto bylinky a mnohé další seženete ve formě kapek či olejů. Při podávání olejů ovšem dbejte na nízkou dávku, aby nezpůsobily psovi zažívací problémy! My lidé můžeme při zdravotních obtížích zvolit celý arsenál léčiv, ale naši pejsci si sami vybrat nemůžou a toto důležité rozhodnutí je na nás!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 2992

Zpět na výpis


Top inzerát

Knírač střední pepř a sůl

Knírač střední pepř a sůl

Plemeno : Knírač střední
Pohlaví : ne
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace