5 tipů, jak pečovat o starého psa

Pondělí, 21. březen 2016

Máte doma psí babičku nebo dědečka? Podívejte se na několik tipů, díky kterým dopřejete svému pejskovi pohodlné stáří bez bolesti a zbytečných zdravotních problémů.

Stejně jako štěňata mají i starší psi speciální požadavky na stravu a na denní režim. Stačí drobné úpravy v denním plánu a trocha pozornosti a váš pes bude zdravý a v dobré kondici.

 

1.  Upravte zátěž

Vyrážejte na častější a kratší procházky. Nemusíte se vzdávat delších výletů, jen po nich dopřejte pejskovi delší čas na odpočinek a regeneraci. Pokud je pes zdravý a pohyb mu nedělá problémy, nemusíte ho nijak omezovat. U psů, kteří sportovali, snižte frekvenci tréninků a závodů. Na místě je i zvážit konec sportovní kariéry. Přesný věk pro její konec je velmi individuální a je závislý na kondici psa.

 

2.  Dbejte na správnou stravu

Vyvážená strava je velmi důležitá pro dobrou kondici psa. Vybírejte granule s vysokým podílem masa a bez obilovin. Při krmení syrovou stravou můžete pokračovat stejným způsobem, jako u mladého psa. Pokud máte doma bývalého sportovce, začněte mu podávat potravu s nižší energetickou hodnotou a nižším obsahem tuku. Předejdete tak přibírání na váze a následnému přetížení kloubů.

 

AktivniZvire.cz

 

3.  Zvolte vhodné doplňky stravy

Preventivně můžete 2x ročně podávat kloubní výživu po dobu dvou měsíců. Při pohybových obtížích přípravek podávejte dlouhodobě (3x ročně po dobu dvou měsíců). Pokud pes začne být po ránu ztuhlý a pomalu se rozhýbává, zařaďte do jeho jídelníčku kloubní výživu. Ta zpomalí rozvoj artrózy a umožní psovi lepší pohyb.

 

4.  Věnujte pozornost změnám v chování

Jakákoliv změna v chování psa může znamenat, že něco není v pořádku. Všímejte si změn v příjmu potravy a vody, pozornost věnujte i vyměšování. V neposlední řadě pozorujte, jak si pes poradí s fyzickou zátěží. Zdravý pes by se neměl zadýchávat ani častěji odpočívat. Všechny změny zdravotního stavu proberte se svým veterinářem.

 

5.  Nepodceňujte prevenci

Na preventivní prohlídku k veterináři zajděte 1-2x ročně. Pravidelné prohlídky pomohou případné onemocnění zachytit hned v začátku. Včasná diagnóza usnadní léčení a zvýší šanci na úspěšné uzdravení.

AktivniZvire.cz

autor článku: Inzerce

Počet přečtení tohoto článku: 4645

Zpět na výpis


Top inzerát

Prodám štěně jezevčíka dlouhosrstého

Prodám štěně jezevčíka dlouhosrstého

Plemeno : Jezevčík dlouhosrstý
Pohlaví : ne
s PP : ne

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace