Homeopatika pro psy

Úterý, 20. říjen 2015

Možná úplně nevěříte na bylinkaření a určitě ne vždy mohou bylinky zachránit život. Přesto – v mnoha případech není potřeba cpát do svého psa pouze chemii, i homeopatika mohou pomoct. Záleží, jak se rozhodnete. Třeba vám tento článek v rozhodnutí trochu pomůže!

Problém má vždy příčinu

Homeopatika se snaží vždy postupovat v souladu s přírodou. Platí zde pravidlo, že rostliny či minerály, které nemoc vyvolávají, jsou schopny stejné nemoci léčit v předepsaném mírném množství a namíchané formě. Zlepšují imunitu a umožňují tělu se s nemocí vyrovnat. Takzvaně nastolují rovnováhu těla a nemoci, takže se nemoc nakonec ztratí i se všemi příčinami, které ji spouštěly. Naproti tomu léky farmakologického průmyslu léčí pouze nemoc samotnou – s příčinami si nijak neporadí, takže se problém časem může objevit znovu a navíc svým složením obvykle zatěžují mnohé další orgány v těle a mohou napomoci pozdějším jiným problémům. A pokud si nejste jisti svým rozhodnutím, v naprosté většině případů lze homeopatika užívat současně i s „chemickými“ léky a to bez vedlejších a rušivých účinků!

 

Jak se homeopatika podávají?

Homeopatika seženete ve formě granulovaných kuliček. Podle velikosti psa se dávkují obvykle 3-5 kuliček jednou i vícekrát denně. Můžete je aplikovat buď přímo do tlamy, a nebo rozmíchat ve vodě a důkladně protřepat, to je základní pravidlo pro podávání homeopatik. Obecně se nedoporučuje podávat je současně s krmením – jejich účinky se tím snižují. Optimálně dávkujeme nalačno.

 

Suroviny

Homeopatika se připravují z celých rostlin nebo jejich částí a to jak ze sušených, tak z čerstvých. V jejich výrobě však jsou uplatňovány také houby, plísně nebo někteří živočichové (hadi, hmyz, škeble) a minerály a horniny. Proces výroby z těchto surovin maximálně vyextrahuje jejich pozitivní vlastnosti (jde o tzv. dynamizaci), výsledkem jsou kuličky obvykle bílé barvy.

 

Na co jaký lék?

Z nejčastěji využívaných 56 surovin se dnes vyrábí téměř 7000 druhů volně prodejných léků a jeden aby se v tom vyznal! Aby v tom bylo ještě méně jasno, homeopatika mohou léčit nejen neduhy, ale i povahové vlastnosti jako je agresivita, bojácnost, či nadměrné štěkání. Díky této složitosti nelze říct obecně, že kořen z určité rostliny se používá na tamto a ono, protože v rámci příčin, které problém způsobují, obsahují léky vždy několik látek na komplex nemoci. Je proto nejlepší zajít za veterinářem a poradit se s ním. Stále více veterinářů se na homeopatii obrací a určitě nějaký bude i ve vašem okolí. Homeopatika jsou všeobecně levnější než běžné léky a určitě stojí za vyzkoušení!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 4669

Zpět na výpis

  • Přírodní léčba

    02.11.2015 10:20:19

    evaburj napsal(a):

    Dobrý den, mám skvělou zkušenost s přírodní léčbou. Nejedná se přímo o klasická homeopatika, ale o čistě přírodní preparáty firmy ENERGY. Náš 5 let týraný mopsík Bertík velmi kulhal na zadní nožičky a RTG zjistil oboustrannou artrózu kyčelních kloubů, veterinář zvažoval operaci. V poradně ENERGY (tady si může o radu napsat každý) mi doporučili kůru z různých přípravků, trvala zhruba 4 měsíce. V létě ještě pokulhával, ale teď na podzim už Bertík běhá a dokonce už vyskočí i na gauč a nejeví známky bolesti. Přípravky v Energy jsou pro členy levnější o cca 100Kč, členem se může stát opravdu každý. Jejich audironem léčím našim pejskům ušní záněty i různá poranění na kůži, zrovna tak je stejně výborný i moje jednička krém Artrin, tím jsem našim zvířátkům pravidelně mazala rány po operaci, je skvělý na popáleniny (neudělá se puchýř a kůže se zázračně obnoví), nanáší se i přímo do rány, je to prostě opravdu zázrak. Firma má velkou nabídku svých výrobků na úplně všechno, na veterinu už chodím jen na očkování, vystačím si s přípravky Energy a jejich poradnou sama. Zdraví spokojená chovatelka Eva.

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Plemeno : Pudl střední
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace