Jak si užít psí Vánoce

Neděle, 24. prosinec 2017

Zkusili jste se někdy vžít do svého psa? Na co asi myslí, co by si přál? Já to mám jednoduché, jeden můj pes myslí z větší části na jídlo, z menší pak na hraní. A ten druhý má vyrovnané skóre jídlo vs. gaučing. Když se tak zamyslím, není to tak daleko od toho, co na Vánoce dělám já - hodně jím, "hraju" si s novými dárky a ležím u televize :) Nebude tedy tak těžké to skloubit a užít si nefalšované psí Vánoce s mými dvěma parťáky.

Za prvé: Jídlo

Jídlo a Vánoce, tahle dvě slova prostě patří k sobě. Známe to všichni, u stromečku prostě nějak víc chutná a tak se cpeme salátem a cukrovím, zapíjíme to vaječňákem a je nám dobře. Jestli chcete dopřát toto potěšení i vašemu psovi (jakože chcete, protože kdo by odolal těm psím očím), nedávejte mu člověčí cukroví, vyrobte pro něj speciální psí. Tady je jeden rychlý a jednoduchý recept na lahodné rybí tyčinky:

 

 • 250 g čerstvé ryby nebo zmraženého filé
 • 150 g mouky 2–3 vejce
 • asi 0,5 l vody
 • 1 polévková lžíce rybího tuku

 

Rybu rozmixujeme, přidáme k ní ostatní suroviny a důkladně promícháme. Hotové těsto vyválíme, vykrájíme malé tyčinky nebo použijeme vykrajovací formičky na vánoční cukroví. Pečeme 20 až 25 minut při teplotě 180 ºC do křupava.

A nezapomeňte, že stejně tak, jako to často přeženeme my, a pak si další den nadáváme, snadno to přežene i váš pes, takže mu dopřejte s mírou!

Za druhé: Psí Ježíšek

Nevím jak vy, ale já když vidím rozsvícený stromeček a pod ním zabalené dárky, probudí se ve mně znovu dítě a já cítím ty těžko uchopitelné emoce, ve kterých se snoubí radostné očekávání, nervozita a štěstí a ještě takový zvláštní, nedefinovatelný pocit, takové to kouzlo Vánoc. A nevím jak vy, ale já chci tyto pocity nechat zažít i své psy, proto si zahraji na psího Ježíška a pod stromeček jim nachystám taky nějaké balíčky, většinou nějaké voňavé, jedlé a pak taky pískací či chlupaté, zkrátka něco na hraní. A když si s nimi pak ještě pohraju, pravá psí radost je na světě.

dog-1911203_1920.jpg

Za třetí: Gaučing a televize

Ten pocit, že na Vánoce nic nemusím, protože je poklizeno a navařeno na týden dopředu, je naprosto k nezaplacení. Jak ráda si zalezu pod deku, kam za mnou skočí ti dva moji chlupáči, přitisknou se ke mně, každý z jedné strany a společně si užíváme tu pohodu a nicnedělání. Ke gaučingu patří film, a proč ne takový, kde je v hlavní roli pes? Tady jsou nějaké tipy, najdete mezi nimi klasiku i méně známé filmy:

 

 • Lady a tramp
 • Psí poslání
 • Bella a Sebastián
 • 101 dalmatinů
 • Red Dog Marley a já
 • Hačikó – příběh psa
 • Osm statečných
 • Beethoven
 • Bílý tesák
 • Red Dog

dalmatians-2260986_1920.jpg

 

Vánoce jsou krásné svátky, které rádi trávíme se svými blízkými a moji psi mezi mé blízké rozhodně patří. Proto si tyto dny užívám společně s ními a těším se z jejich přítomnosti, stejně jako oni z mojí. Chodíme hodně ven, hrajeme si, jíme, válíme se na gauči a je nám dobře :) A jak trávíte se svými psy Vánoce vy?

autor článku: Redakce Hafici.cz

Počet přečtení tohoto článku: 5417

Zpět na výpis

 • -- bez nadpisu --

  27.12.2017 12:56:08

  Akíčita napsal(a):

  U nás pes Vánoce nijak neprožívá...tedy pokud nepočítám to, že je určitě spokojenější v tom ohledu, že mám většinou dovolenou a tím pádem i více času na delší procházky. U nás je pes sice plnohodnotným členem domácnosti, ale pod stromeček nesmí, tudíž dáreček dostal zvlášť a nezabalený. Měl z něj ale i tak radost. Dostal novou pískací hračku, neb "pískáče" zbožňuje. Tímhle jsme se mu ale asi fakt trefili hodně do noty, protože když to dostal, nechtěl to několik hodin vůbec pustit. I když běhal sám po zahradě a my byli zrovna v domě, furt s tím venku lítal a pískal si. Když šel potom domů, zalezl si s tím do pelíšku, chvíli si ještě pískal, a pak "pískáče" použil místo polštáře a s hlavou položenou na tom usnul. Venčit se šel poté opět s pískáčem v hubě>:) :-D Nemá problém to odevzdat, nijak si to nehlídá, ale zdá se, že tuhle hračku si fakt zamiloval. Od toho Štědrého dne s ní spí.:-D

Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Štěně pudl střední s PP barva plavá - červená

Plemeno : Pudl střední
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace