Jak zatočit s bleším cirkusem našeho psa

Pondělí, 29. únor 2016

„A ať tě blechy štípou celou noc“ je nenáviděná věta většiny pejskařů. My, co jsme si prošli neúnavným a lítým bojem na život a na smrt se zástupy těch krvelačných potvor, víme, o čem je řeč. V poslední fázi už zabere jen deratizér, dýmovnice do bytu, spálit všechen nábytek a nejlépe se odstěhovat, než se vy, pes i děti udrbete k smrti. Nicméně – vědci za své těžce vydělané peníze nespí, oni za ně pracují a dokonce úspěšně – přichází zázrak v podobě tablety!

V čem je zakopán pes?

Jak každý správný pejskař ví, blechy jsou potvory přizpůsobivé a spousta prostředků už na ně neplatí. Spreje téměř vůbec, pipety občas zaberou a snad obojky se jakž takž snaží odrážet útoky migrantů v srsti. Je tedy třeba vynalézat neustále něco nového, co je vypráší z kožichu. Novinka – odblešovací tablety přichází na trh hned ve třech variantách. Samozřejmě princip zůstává obdobný jako u pipet a ostatních známých přípravků – pes pozře antiparazitikum, to se krevním řečištěm dostane do podkožního tuku a odtud zabíjí všechny parazity, ale až po přisátí. Účinná látka působí na nervový systém parazitů, ti se zblázní a do osmi hodin od přisátí umřou.

 

Pozitiva domácího žvýkání tablet proti blechám

Hlavním pozitivem je samozřejmě to, že tablety působí v dnešní době jako zázrak. Díky délce účinku (fungují minimálně pět týdnů, ale podle druhu blech a velikosti psa mohou působit i déle - jsou známy případy, kde fungují i půl roku) účinně vysbírají i to, co už blechy nakladly a ještě se to nezrodilo. Navíc jsou tablety opravdu chutné a nepohrdne jimi ani velegurmán. Pes vám bude ještě skoro vděčně olizovat prsty za podanou dobrotu a druhý den neuvidíte nikde doma ani jednu blechu! Navíc, díky přídatným látkám pomáhají žvýkací tablety snižovat pøecitlivìlou alergickou reakci na bleší kousnutí, takže zabijete dvě mouchy jednou ranou. Pardon – dvě blechy.

 

Kde sehnat tablety proti blechám a co to stojí?

Tablety seženete u svého veterináře a vyrábí se v několika velikostech pro různé váhové kategorie. Zatím se jejich výrobou zabývají firmy Comfortis, Nex Gard a Bravecto. Cena se pohybuje v řádech několika set korun, záleží na velikosti vašeho psa a velikosti štědrosti vašeho veterináře (aneb, co si budeme povídat, všechno od veterináře je alespoň jednou tolik nadhozená cena). Nemusíte řešit umaštěnou srst mezi lopatkami například u výstavních psů nebo omezení kontaktu s dětmi. Také nebyly dosud pozorovány žádné vedlejší příznaky a to byly tablety v několikanásobně překročeném doporučeném množství aplikovány malým štěňatům – a nic. Přesto někteří chovatelé především koček poznamenávají, že po požití jejich zvířata zvracejí. Možné je všechno – proto nepodávejte tabletu raději nalačno, ale třeba s večeří. Dobrou chuť a věřte v zázraky!

autor článku: Magdalena Hegerová

Počet přečtení tohoto článku: 2720

Zpět na výpis

 • Dezinfikovat a kapat

  31.08.2017 13:08:58

  Barnabas napsal(a):

  Kromě spot on pipety akoupání v antiparazitním šamponu je důležité pořádně vydezinfikovat pelech, boudu a všechna místa, kde pejsek rád polehává a pohybuje se, padají z něj bleší vajíčka, které je potřeba pořád likvidovat. Pomohlo to. Po dvou týdne usilovného drhnutí je po blechách :-)

  Drhla jsme to doma pořá dezinfekcí Incidin Liquid za 232 Kč
  https://www.benu.cz/internetova-lekarna


Celkem záznamů: 1
|< << >> >|

Top inzerát

Dobrman štěňátka s PP prodám

Dobrman štěňátka s PP prodám

Plemeno : Dobrman
s PP : ano

Chovatelské stanice

Airedales ♥ "Of Lussyland" ♥
Kraj: Stát: Slovensko
Okres: Stát: Slovensko
ANERIKO
Kraj: Středočeský kraj
Okres: Kolín
BUGSY
Kraj: hlavní město Praha
Okres: Praha-město
Chovatelská stanice Alwaro FCI
Kraj: Stát: Polsko
Okres: Stát: Polsko


Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace